What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Server-PC Grow Box/Marshydro 300

ZoldOvezet

Active member
I.
picture.php


II.
picture.php


Fogalmam sincs mi lehet a bajuk...3 napja hiába adtam nekik 1ml/PK tápot kálium hiányra gyanakodva,mert arra hasonlít,de csak rosszabb lett..:S
 

iwantmorebuds

Active member
Mostmar tartsd nedvesen a kozeget. Tapot nem emelnék. Ph-val minden ok? Pk se hinnem h kell még. Led nem lett kozelebb téve igaz? Majd lőjj egy képet led nelkul is.
 

ZoldOvezet

Active member
Mostmar tartsd nedvesen a kozeget. Tapot nem emelnék. Ph-val minden ok? Pk se hinnem h kell még. Led nem lett kozelebb téve igaz? Majd lőjj egy képet led nelkul is.

Az I. Noveny tuti haldoklik szegeny..
A PH-EC mero meg mindig nem jott meg :S szaros ebay
Nem lett közelebb téve a led :S
Gubi reggel dobok ledmentes képet..:S
-cink cink cink cink-


Azt mondja edit:

3 napja nem locsoltam őket semmivel,szerintem a közeg ultra száraz...elkezdett jelentkezni a hiányzünet az 1.es növényen..akkor még a kettesen a kicsin nem latszott semmi,de azóta rajta is kezdett előjönni...lehet hogy nem locsoltam meg és a száradás miatt??3-4 literesek a potok...lehet ez a baja?


Válasz magamnak:
Vannak remek víztároló képességü és egyben vízáteresztő közegek is amiknek a pórustérfogata alacsonyabb, ilyen a kókusz vagy a kőzetgyapot. Mindkét típus alkalmas arra, hogy a kendert intenzív tápozás mellett nevelj benne. Nagy előnyük,

hogy nehezen túlöntözhetőek és folyamatos tápanyagellátást igényelnek az ezen közegbe ültetett növények.
hátrányuk ugyan ez, gyakorlatilag ha ezekbe ültetsz naponta-kétnaponta kell locsolnod és tápoznod őket, ugyanis komolyan vehető elraktározott tápanyagtartalmuk nincs, ami meg van az a közeg kiszáradásával inkább válik toxikusan koncentráltá.
 
Last edited:

Quakes

New member
Mivel úgy látom ritkábban locsolod (én is ennek a híve vagyok), akkor viszont célszerü szép lassan és bőven, hogy tetőtő talpig egyenletesen átázzon a közeg.
 

ZoldOvezet

Active member
Mivel úgy látom ritkábban locsolod (én is ennek a híve vagyok), akkor viszont célszerü szép lassan és bőven, hogy tetőtő talpig egyenletesen átázzon a közeg.

Mostmár àtállok a 2 napira runoffig..errol nem olvastam idaig..ugyvoltam vele hogy biztos ugy kell mint a föld keverékkel..hát nem..:/ tanulókör
 

iwantmorebuds

Active member
Kokuszban nem nyerő a ritka locsolas max az elejen. Utanna csak a gondot okozza ahogy meg is talalta maganak zoldovezet a leirast
 

ZoldOvezet

Active member
Kokuszban nem nyerő a ritka locsolas max az elejen. Utanna csak a gondot okozza ahogy meg is talalta maganak zoldovezet a leirast

Ra kell specializalodni 1 fajta kozegre es utanna a sajat bevalt modszereket hasznalni,ez a kokusz tema tetszik..de perlitet nem teszek bele legkozelebb..osszejott mindenem megvan a lampam,megvan a ph ec merom (ha ideer) marcsak egy szaros box kell 15 ezer es kesz az onellatas...:D utanna csinalok egy helyet az anyaknak es nemkell varni honapokat..
 

dev.

Well-known member
Mostmár àtállok a 2 napira runoffig..errol nem olvastam idaig..ugyvoltam vele hogy biztos ugy kell mint a föld keverékkel..hát nem..:/ tanulókör

De nem el lett pofazva, hogy ne engedd kiszaradni? Kokusz rohadtul nem uaz mint a fold, inert kozeg, tkp. kezi ontozesu hidro. Perlitet ne hagyd ki legkozelebb sem. Varjuk a led nelkuli kepet, mert igy szart sem latni. Ph-t mivel allitasz?
 

ZoldOvezet

Active member
De nem el lett pofazva, hogy ne engedd kiszaradni? Kokusz rohadtul nem uaz mint a fold, inert kozeg, tkp. kezi ontozesu hidro. Perlitet ne hagyd ki legkozelebb sem. Varjuk a led nelkuli kepet, mert igy szart sem latni. Ph-t mivel allitasz?

PH - al lett belove 20 literes kannaba csapviz.

picture.php
 

ZoldOvezet

Active member
100 kerten vagytok túl,ti is elkezdtétek valahol nekem ez az első indoorom.persze hogy van hiba..inkább az alultáp amitől képbevágja magát 1 hét alatt minthogy beadtam vna az aranylövést nekik ��
 
Last edited:

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ez nem alultáp, hanem elbasztad, annak ellenére nem csinálod azt amit azok mondanak akik 100 kerten túlvannak ...
ennyi :D
de hogy valaim hasznosat is mondjak, vegyél egy nyomáspermetezőt... és azzal locsold porlasztva naponta 4x keveset... és csodát fogsz látni.. vagy nem :D
 

ZoldOvezet

Active member
ez nem alultáp, hanem elbasztad, annak ellenére nem csinálod azt amit azok mondanak akik 100 kerten túlvannak ...
ennyi :D
de hogy valaim hasznosat is mondjak, vegyél egy nyomáspermetezőt... és azzal locsold porlasztva naponta 4x keveset... és csodát fogsz látni.. vagy nem :D

Megtörtént az első :)
 

iwantmorebuds

Active member
Kokusz sokaknak tetszik meg valoban jo kozeg de az elejen van vele xopas boven ha az ember nem ovatos elegge. Rakell jonni a locsolas technikajara. Nalad most epp ez a baj hol tul keveset adsz hol tul sokat
 

ZoldOvezet

Active member
Kokusz sokaknak tetszik meg valoban jo kozeg de az elejen van vele xopas boven ha az ember nem ovatos elegge. Rakell jonni a locsolas technikajara. Nalad most epp ez a baj hol tul keveset adsz hol tul sokat

Hát azért reménykedem benne hogy lesz egy kis szívnivaló mire az out elkezdődik :D
 

hobbi ur

Well-known member
ígyva. a cserépemelgetés/tömegérzékelésen múlik főként a locsolás művészete. mert hogy művészet.
 
Top