What's new

Grow Box Design

f2obsession

Active member
Te hány darab/milyen izzót használsz, és milyen hozamot tudsz velük elérni?

https://www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/20535

Én f?leg ezt használom, de vannak már jobbak (V-Tac evolution series), csak még akadozik az ellátás bel?lük.

Ebb?l (a 20W-osból) 6db alatt jött le 50-60g, ami nagyon rossz eredménynek számít. Én egyrészt türelmetlen is vagyok (nem vegeltetek eleget nagy hozamokhoz), másrészt penészre er?sen hajlamos fajtákat favorizálok (ezért is jobb szeretem nem kitölteni a rendelkezésre álló helyet), harmadrészt nem szeretek nagy mennyiséget egyszerre birtokolni.

Most az Evolution szériára várok, hogy legyen elérhet? a 9,5 Wattos, meg a 15 Wattos meleg fehérben (3000K), akkor majd bevásárolok bel?lük, mert ezek 15 Wattból hozzák ki kb ugyanazt a fényer?t, amit a fenti 20W-ból.

https://www.anrodiszlec.hu/advanced_search_result.php?keywords=evolution


Én azt mondom, ha a hozamra mész, és nem rontasz el (nagyon) semmit, akkor ezekkel a körtékkel 1g/W-os hozam simán teljesíthet?, de van aki a 2g/W-ot is meg tudja közelíteni.


A legutóbbi koncepcióddal meg szerintem a f?tetlen helyiség a legsúlyosabb probléma, amire én adnék némi magyarázatot:

Mivel még csak tervezgetsz, a virágzás már elkerülhetetlenül télbe nyúlna. A HID lámpák ugyan f?tenek rendesen, de csak fény szakaszban, virágzáskor meg még az automatáknak sem adhatsz 24 órában fényt. Ideális esetben napi 1-2x ránézel a növényekre, ilyenkor minden alkalommal beömlene a hideg az "ajtón", amivel durva h?stressznek tennéd ki ?ket. A sátor bels? falain a kinti hideg miatt folyamatosan lecsapódna a pára, csorogna lefelé a falakon, így még a steril m?anyag felületeken is burjánozna a penész, oxidálódnának a fémfelületek stb.

Szerintem, ha telik Marshydro lámpára, azzal max a túláraottsága a gond (no meg hogy nem microgrow kategória), de Nixon naplója is jó példa arra, hogy jól érzik alatta magukat a növények, nemzetközi részlegen sok példa van még rá. Sátrakról nincs sok lövésem, sosem használtam sátrat. De f?tetlen garázsban télen ügyködni abszolút szívás, az mindeképp felejt?s, még a dohos pincében is többre mész annál, ha a pincén belül egy kisebb helyiséget választasz.
 
Köszi a kimerít? választ!

A f?tetlen garázzsal kapcsolatban teljesen igazatok van, butaság lenne ott szívni. Az els?
néhány körömet némi áldozatvállalást követ?en valószín?leg a ruhásszekrényemben fogom lehozni. 40x90-es alapterülettel a magassága attól függ, hány polcot szedek ki. :)

A fenti 20 wattosból ha beteszek mondjuk 6-ot vegetációra, 8-10-et pedig virágzásra, az 1-2 növénnyel els?re korrekt lehet, nem?
 

f2obsession

Active member
Köszi a kimerít? választ!

A f?tetlen garázzsal kapcsolatban teljesen igazatok van, butaság lenne ott szívni. Az els?
néhány körömet némi áldozatvállalást követ?en valószín?leg a ruhásszekrényemben fogom lehozni. 40x90-es alapterülettel a magassága attól függ, hány polcot szedek ki. :)

A fenti 20 wattosból ha beteszek mondjuk 6-ot vegetációra, 8-10-et pedig virágzásra, az 1-2 növénnyel els?re korrekt lehet, nem?

Ekkora alapterületre szerintem 2-3db elég vegre (amíg ki nem töltik a helyet), és max 6db elég a virágzásra. De huzatolni is kell azt a szekrényt, hiába hogy a ledek nem (annyira) f?tenek, kell "friss leveg?" a növényeknek.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
a virágképzödés nem fényhossz kérdése, hanem hormonoké. faszság levenni. kevesebb lesz a virág


ponthogy akko kéne tolni nonstoppsztem
 

Pillang

Well-known member
Bocs, ha faszságot mondtam, nem autoztam még, de úgy láttam, még a 20/4-et is szokás levenni 18/6-ra virágzáshoz autoknál...

Nembaj, én is szoktam faszságokat mondani. Azt hittem, van valami elmélet, ami tiltja, arra kérdeztem
 

f2obsession

Active member
Sztem egy ilyennel a garazs befutheto es mehet nonstop ha arrol van szo! Gazpalack meg fogalmam sincs mennyit bír ! Egy ismerosom egy telet egy tanyan kellett lehuzzon egy ilyenbel tudott futeni csak egy 25 nm-es szobat asszem 2-3 palackot hasznalt havonta de 20 fok megvolt ha csapattad ! Van ebbol is kisebb magyobb szebb csunyabb mindenfele! https://www.vatera.hu/primagaz-tipusu-gazkalyha-2948632466.html

Legalább a CO2-ben sem lenne hiány :)
 

Dr nixon

Active member
Az fix !
Voltam egy masik orszag fovarosaban par napja ! Ott van egy kontaktom egy oregasszony ! 64 eves ! Esz iszaonyat spanglit csinal a nagyi! Tenyleg brutal szep es brutal eros ! Regi ismerettseg bizalmi viszony ! Es elujsagolta hogy uj lampaszettekre ruhazott be ! Ledek
! Sanlight a marka ez valmi osztrak ceg ! 1 nm-re kabellel dimmelovel mindennel egyutt vip kedvezmennyel 800€-ert kapta. A 900€ helyett ! De brutal a pilacs ! Ha gond van valamelyik leddel ki se kell kapcsolni csak leveszed a problemas testet aztan ha megjon az uj csak visszateszed es addig is ment a lampa !bedobtam a fotojat ebbol kell ketto egy nm-re ! Na ez a draga nem a marshydro! Bar ez vizallo meg 100.000 oras meg a fasztudja meg milyen extrak vannak rajta! Es tuti van ennel is feljebb!
 

Attachments

  • 1B658CF8-A383-46FE-B4FE-D90D1ADEDDA4.jpg
    1B658CF8-A383-46FE-B4FE-D90D1ADEDDA4.jpg
    33.2 KB · Views: 48
Last edited:
Sztem egy ilyennel a garazs befutheto es mehet nonstop ha arrol van szo! Gazpalack meg fogalmam sincs mennyit bír ! Egy ismerosom egy telet egy tanyan kellett lehuzzon egy ilyenbel tudott futeni csak egy 25 nm-es szobat asszem 2-3 palackot hasznalt havonta de 20 fok megvolt ha csapattad ! Van ebbol is kisebb magyobb szebb csunyabb mindenfele! https://www.vatera.hu/primagaz-tipusu-gazkalyha-2948632466.html

Srácok, elengedtem a f?tetlen garázst, és a környék legextrémebb grow boxa címre sem törekszem. :D De a segít?készségért hála!
 
Mivel a hálószobámban lév? szekrényben (40x80x140cm) tervezek termeszteni, szükségem lesz egy szénsz?r?re. A legkisebb CAN-Lite 150m3/h-t tud, ehhez elég, ha hozzápasszítok egy számítógép ventilátort?
Csak nagyságrendileg: egy kéznél lév? 92 mm-es pörg? óránként kb. 54 köbméter leveg?t mozgat meg. Mivel led fényforrásokat tervezek, ezért h?tésre nem, csak légmozgáshoz kell a venti. Egy ekkora teljesítmény? át tudja szívni a szénsz?r?n a leveg?t, esetleg er?lködne? Fogalmam sincs, hogy néz ki belülr?l egy ilyen sz?r?, azért kérdezem.
 

Dr nixon

Active member
Ha jol tudom nem eleg hozza ! A szenszurohoz mindig egy picit magyob kobos venti kell mint maga a szenszuro! En ufoventit ajanlanek a legkisebbet? 10centi korul nem ipribam nem sok venti van ami athuz ennyi kobmetert a szenszuron!
 
Akkor nem tudom. Ez nagyságrendekkel magasabb teljesítmény, mint amire szükségem lenne, kisebb sz?r?t pedig egyel?re sehol sem találtam. Gyártsak konzervdobozból, vagy szerintetek mi legyen? :D A hanger? miatt mindenképp kisebb/gyengébb ventilátort akarok.
 
Top