What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

[250w][0.36m2][Ctritical+ 2.0][ORGANIC] DR60 SCROG Glinka's Growlog

glinka

Member
setup.
60x60x140 dark room

sun.
weg - (12/1) ŻARÓWKA MH 250W GIB Growth Spectre
flo - (11/13) ŻARÓWKA HPS 250W

wind.
wentylator z klipsem (mieszający)

ventilation.
- FILTR WĘGLOWY PROFFESIONAL fi125Xh400mm 360-460m3/h
- Wentylator PK125 EBM 220m3/h - 360m3/h

fertilizer.
BioBizz Top-Max 500ml
BioBizz Bio-Bloom 500ml
BioBizz Bio-Heaven 250ml

bowl.
2x Airpot 7,5l

soil.
plargon light mix (~60%)
kokos (~40%)
Guanokalong Black (~100g)
Great White Mycorrhizae

training.
Topping i SCROG

seed.
2x Critical+ 2.0 od Dinafem

Zaczynam moją kolejną przygodę z in. Tym razem zakupiłem dwie "donice" AirPot 7,5l. Zobaczymy czy będzie jakakolwiek różnica w uprawach w innych donicach. Szczególnie, że znowu planuje zabawę w organikę, czyli praktycznie bez nawozów. Ziemie mieszam z Guanokalong Black. Tym razem podsypuje mniej obficie, bo w ostatniej uprawie w ogóle nie stosowałem innych nawozów, a roślina praktycznie do końca była na granicy przenawożenia

picture.php


Najpierw pestki wrzuciłem do malutkich doniczek, ale wydaje mi się, że nie ma sensu tego więcej robić. Kwiatki wolno rosną, szybko wysychają, a późniejsze przesadzanie dodatkowo je stresuje co spowalnia mi czas uprawy. Następnym razem polecę standardowo od razu w docelowej.

Pierwszy tydzień 12/1

Zaczynam oczywiście pod lampą MH. Po ponad tygodniu przesadzam te karzełki mimo jeszcze niezbyt rozwiniętej bryły korzeniowej. Podsypuje obficie mikoryzą i wszystko zraszam wodą.

picture.php

picture.php


Drugi tydzień 12/1

Po wybiciu następnych pięter, choć wiem, że to nadal wcześnie - przeprowadzam topping.

picture.php
 

glinka

Member
Czwarty tydzień 12/1

Zapomniałem napisać o temperaturze. Ogólnie to jest o kilka stopni za mało, ale mam nadzieje, że roślinom nie sprawi to dużego dyskomfortu.

Dzień 25-26^C
Noc 19-20^C
Wilgotność ~ 50%


Podpinam filtr, bo już pachnie w całym domu. Rozkładam siatkę. Kładę największe główne szczyty, a mniejsze nakierowuje tak, żeby nie były zbyt blisko siebie. Ucinam sporo dolnych liści i mniejszych odrostów. Na głównych szczytach ucinam niektóre nowo formujące się odrosty, aby nie było zbyt gęsto. Od początku podlewam samą wodą bez sprawdzania PH. Ziemia w tych donicach dość szybko wysycha. Już kilka razy od początku zdarzyło mi się mocniej przesuszyć, ale po roślinach nic złego nie widać.

picture.php

picture.php

picture.php
 

glinka

Member
Piąty tydzień (zmieniłem światło na 12/12)

Przepuszczam ostatnie szczyty przez siatkę. Bardziej dominujące prowadzę na boki i podwiązuje. Zmieniam światło na 12/12, żarówkę na HPS i tak już zostawiam. Niech trochę podrosną. Ostatnio podwiązywałem zbyt długo i zaczęły kwitnąć praktycznie na siatce. Jako, że mam jeszcze trochę miejsca zobaczymy jak to wyjdzie teraz. Pierwszy raz podlewam nawozem BioBloom i BioHaven. Nie wiem po co

picture.php

picture.php

picture.php



PS. Nie liczę dokładnie dni. Niektóre zdjęcia robię np w poniedziałek i opisuje tydzień 4, a niektóre robię za tydzień w czwartek i opisuje tydzień 5, choć różnica między nimi to np 10dni. Traktujcie te daty dość ogólnie.
 

glinka

Member
1 tydzień flo (12/12)

Ok. Panny zaczynają kwitnąć. Ta z lewej rośnie troszkę szybciej. Jak będzie zbyt duża dysproporcja to będę to musiał wyrównać. Na razie chcę dać im chwilę odpocząć, bo ostatnio znowu je męczyłem tj. ucinałem liście i odrosty. Podlewam samą wodą bez sprawdzania PH. Chyba muszę zwiększyć częstotliwość podlewania, bo zbyt często mają sucho.

picture.php


picture.php


picture.php
 

glinka

Member
Dzięki mistrzu : )

2 tydzień flo (12/12)

temp.
dzień 23-24^C
noc 18-19^C
wilgotność ~ 50%


W końcu je dobrze nawodniłem. Podałem troszkę nawozów BioBloom i BioHaven. Poza tym wyrównałem wysokość tej po prawej. Lekko ją podniosłem na podstawce. Teraz szczyty po bokach są wyżej, a na środku trochę niżej. Spokojnie mogę ściągnąć skrzydełka z cooltuby i ją opuścić, ale to może później. Jedna kwitnie minimalnie wolniej niż druga, ale myślę, że nie będzie to sprawiać kłopotu. Czasami zastanawiam się czy warto poświęcać czas kosztem estetyki grow, ale ostatnio i tak mega długie wychodzą mi te uprawy. Jednak jak widzę Amerykańskie V-SCROGi pasjonatów to nabieram apetytu. To są długie tygodnie podcinania i modelowania, a u mnie zwykle wygrywa lenistwo : )

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

glinka

Member
Cześć.
Myślałem sporo. Jedyne na co mogę sobie w tej chwili pozwolić to box 120x60. Idealnie by pasował i nie wzbudzał podejrzeń : ) Tylko na razie lenistwo wygrywa. Poza tym mam tyle trymowania z tego małego dziadostwa, że ciężko mi sobie nawet wyobrazić jak by to wyglądało przy większym boxie. Musiałbym zainwestować w jakiś trymer.

3 tydzień flo (12/12)

Dobra. W tym tygodniu zrobiłem ostatnie czystki. Wyciąłem sporo liści i słabszych odgałęzień. Przysięgałem sobie, żeby już ich nie dotykać, ale nie mogłem się powstrzymać. Podlałem znowu wodą z nawozami. Tym razem BioBloom BioHaven i TopMax w minimalnych dawkach. Od teraz będę starał się podlewać już raczej samą wodą, chyba że zobaczę jakieś większe zapotrzebowanie. Wzrost już raczej wyhamował mimo to lampę ciągle trzymam wysoko, żeby doświetlić wszystkie szczyty.

picture.php

picture.php

picture.php
 

glinka

Member
5 tydzień flo (12/12)

Wyrzucam co jakiś czas zeschłe liście ze spodu siatki które same odpadają. Podlałem jeden raz TopMax'em ale chyba tego nie potrzebują. Od teraz będzie lecieć sama woda do końca.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

glinka

Member
6 tydzień flo 12/12

Stare liście żółkną i odpadają co wydaje się normalne. Jednak roślina po prawej troszkę bardziej marudzi. Na niej żółkną nawet górne / szczytowe liście i pojawiają się rdzawe plamki. Na tym etapie nie jestem już raczej nic z tym w stanie zrobić. Poza tym nie jest to jakoś bardzo postępujące. Zauważyłem to dopiero na kilku topach, więc dalej leje wodę i czekam na rozwój sytuacji.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

glinka

Member
7 tydzień flo 12/12

Na dniach już będę ścinał mimo, że trichomy nadal są przezroczyste. Jednak goni mnie już czas.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php
 

bajcus2

Active member
Mala prosba. Sprawdzisz mi rozrozst korzenia w tych grow potach. Bo mam wrazenie ze sa za duze wzgledem rosliny i korzenie nie wypelnily calej doniczki. Z gory dzieki i pozdrawiam
 

glinka

Member
Spokojnie zapełniałem w tym boxie doniczkę 35l przy jednej roślinie, ale to przerost formy nad treścią. Tutaj masz zdjęcie korzeni z tego airpota 7,5l : )
picture.php


Dobra w końcu znalazłem czas na up'a.

Nie wiem czy mnie oszukali czy to jakaś wada fabryczna, ale nowy filtr pod koniec tej uprawy (~3miesiące) praktycznie przestał działać. Śmierdziało mi w całym domu. Rośliny zostały ścięte pomiędzy 7, a 8 tyg flo. Trichomy robiły się już mleczne. Tym razem nie przykładałem się zbytnio do trimowania, bo nie miałem zbyt wiele czasu. Bardzo mało wyszło popcornu, przez co nie zrobię tak dużo masła jak zawsze : ( Jednak zawsze coś tam z tymi przytopowcami podrzuciłem do pudełka na masło więc myślę, że przynajmniej na 100 ciastek wystarczy : ) Korzenie ładnie się rozwinęły. Nie wiem czy to za sprawą tych dziurawych donic czy mikoryzy. Kwiaty powędrowały już do słoików na (przynajmniej) miesięczny curring. Jeszcze ich nie paliłem ani nie ważyłem, więc na razie się nie wypowiadam. Pachną bardzo ładnie, struktura też wygląda fajnie. Mam nadzieję, że nie będę zawiedziony tą odmianą.

picture.php

picture.php

picture.php
 
Top