What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Incepator...Prima incercare!

A

Alin

Stai liniștit ca pentru 2 ierburi nu te cauta nici dracu, doar prieteni te vor cauta,treci la treaba lasă panica în pace, baga 2 3 bobe și puf puf, bafta
 

Jukebox

Member
Nu trebuie sa stie nimeni de grow nici prieteni:)).Sincer sper sa fie asa desii tot semi panicat sunt:)).Pana una alta ma mai documentez mai bag un cui!
 

Jukebox

Member
Auto Northern light sensi seed ,30 g uscat.
Cam asta e produsu primei incercari,un fum placut usor care nu deranja deloc pe gat si un high pe masura ,numa bun seara.
Pamant:Agro+CompoSana
Smartpot 25l
Lumina 200w led panou diy
Nu a primit nutrienti deloc doar apa ,in ultima saptamana a dat semne de ceva deficiente.Pentru cate lipsuri a avut grow’roomul si fara nutrienti sunt placut surprins de ce a iesit.Multumesc pentru sfaturile pe care le oferiti sunt folositoare(ma refer la cei experimentati care le ofera).Urmaresc din umbra si mai postez din cand in cand!
Ps.De cand se poate da Agronatura lichid?
 

Attachments

  • FFC52948-F90B-408F-8FC1-EF479ABEB336.jpg
    FFC52948-F90B-408F-8FC1-EF479ABEB336.jpg
    87.2 KB · Views: 43

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu arata deloc rau, mai ales pentru prima incercare. Insa 30 gr la 200w e cam putin. Nu cumva aia 200w nu is reali?
Si na, next time incearca mai mult de o planta, poate iese mai multa recolta asa.
Ingrasamant poti da din saptamana 2-4, depinde insa si de dezvoltarea plantelor si de cat de fertilizat pamantul.
 
A crescut auto și doar o planta probabil a avut ghiveci mic
L. E. 25de L...planta nu a primit nutrienti
Ce sparți suntem, nu citim tot doar comentam
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
A plm.. daca a crescut doar o auto sub 200w atunci clar aia e greseala. Probabil ca daca crestea 4 sau 9 bucati tot cam atat scotea pe bucata.
 

Jukebox

Member
O sa fac niste poze si la panou sa vedeti despre ce este vorba.In mintea mea una miroase mai putin decat mai multe si am cam mers fara filtru de la ineput la sfarsit,in grow incap 2 ghivece de 25l , ma gandesc ca incap mai multe micute dar momentan e mai simplu asa.Dupa cate chestii “rele” am auzit despre auto e ok(nu asta e tinta dar decat nimic...).Mai aveam 3 seminte de northern si nu le mai gasesc si imi pare asa rau...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu ai ce face cu ghivece de 25l, mai alesla auto. Si na, nu o lua ca o "regula" ca daca nu ai avut pobleme din cauza mirosului e ok fara filtru. Plantele miros. Miros si fara ca tu sa mai sesizezi asta daca esti expus des la miros. In functoe de genetica si conditiile de medio o planta poate sa miroasa si cat 10., sau na, mai bine de 10. Apoi, cu cat o cresti mai bine si are mai multa energie o sa miroasa mai puternic. Deci ar trebui sa vrei sa miroasa, cumva. Apoi, 100-170 grame care iti lipsesc tie pana la cat ar fi trebuit sa scoti cu 200w te-ar costa mai mault decat cel mai scump filtru pe care l-ai putea baga la un grow de marimea aia. Deci, fara suparare, nu ai gandit-o bine din punctul asta de vedere.
Iti doresc mai mult succes next time. Si mai baga in seama si ce zice lumea pe forum. Poate iese mai bine. Chiar si daca vrei sa inveti pe timpul si banii tai, tot ajuta sa procesezi si ce zic altii inainte de a face un plan.
 

Jukebox

Member
Nu o iau ca o regula chestia cu filtrul, tocmai deaia exista unu pregatit pentru cine stie cand va fi urmatorul grow...
Ce ii drept se simtea cand intrai de afara,nu am stat mult timp in miros ca nu am crescut unde stau,dar treceam aproape zilnic pe la grow si in ultimele 2 sapt era un miros placut in aer:)
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Acuma, intrebarea e: era un miros placut pentru tine, sau pentru tot cartierul?
 
Top