What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Hashish - Czech Language

praxer

Member
Krasné,
jenom bych doplnil že velmi zajímavá je výroba podobná té alkoholové, pomocí isopropylalkoholu. Stačí zadat do vyhledávače tady na ICmagu ISO oil, ISO hash oil...
ISO se dá sehnat v analytické cistote (absolutne nic nezustane) má lepší vlastnosti než alkohol, a není zatížen velkou daní.
 

Anandaground

Member
Veteran
Ahoj a dík Praxer!

To máš určitě recht - isopropylalkáč asi bude nejlepší, akorát nevím, kde ho sehnat... :nono: ale také jsem se po něm nesháněl nějak extra zatím.. :) jsem myslel, že plynová metoda da čistší produkt, ale nevím no s tím plynem, co jsem koupil na vjetnamské tržnici... :D
 

ecr8d

Active member
super thread..prihadzujem foto 5g vajce fajnovy Maroc bublajuci..ktore som kupoval ked som bol v Es..lepsie sa mi tam uz nepodarilo zohnat
27427untitled.jpg
 
1

1000ARMSofKALI

4) Zlé jazyky tvrdí, že oddělují to pravé medové od sraček, což osobně vidím hlavně u malých outdoorových, ale i indoorových palic ze spodních větví.

:muahaha:

skvělý thread, těšim se na pokračování...

thai haze bho:biggrin:
picture.php


picture.php


picture.php


resin is a message, plant is a messenger... Sam the Skunkman:dance013:

ad. marrocan...mně vždycky udivuje že oni ty rostliny na hašiš suší na slunci, v Marocu bude asi hodně pálit co?:biggrin: a my tady ve tmě a chladu:biggrin: oni ty rostliny nehnojí a někteří z nás jako šílení zase:biggrin: jiný přístup...no a výsledek? marrocan může být luxusní produkt...
http://www.youtube.com/watch?v=Z9Xvo6YnAAQ

kali:biggrin:
 
O

opravdovýHrdina

hash přes ice-o-lator 300g palic, 200g listí z palic GWS všehovšudy 47.5g :dance013:


 
L

lalandia

I dont understand a word in this thread...but i looove it to the bone

Grow in peace
 

radvancan

Active member
ICMag Donor
Veteran
Field Happy Hash

Field Happy Hash

Ahoj všem :wave:
Tesne pred narozeninama jsem udelat na oslavu nejaký ten hash.
Nejdrív jsem to sebral na sucha pak pres iebagy.
Tady vysledek me snahy :tiphat:









 
O

opravdovýHrdina

picture.php



tady sem našel ještě jednu fotku..tohle je ze 300g palic za citral x (nl5xhaze)
samo pres ice-o-lator

Here I found one more picture .. this is a hash of 300 grams of flowers
for citral x (nl5xhaze):moon:
 

chilum

Member
What to say ..........nice pics :-D.

Rozumiem prawie wszystko co piszecie, fajnie.
Gratuluje prawodawstwa no i zazdroszczę, ale i tak robie swoje, tu w Polsce.

greetz

C
 

Shadino

Shadow Member
Veteran
I dont understand a word in this thread..BUT...pics sometimes are better than words...so...

CDDDxDSD Dry Sift
picture.php


Erdpurt Dry Sift

picture.php



Hope u like

:wave:

Shade
 

berrea

Member
tak sem připojim i svoje výsledky :)
ještě je co zlepšovat, ale myslim, že napoprvý to vůbec neni zlý...
výnos budu vědět až o víkendu, protože doma nemam váhu, ale je to ze 180-ti g a odhaduju to tak na 10


Guerilla Gold 70-220 mikrometrů
picture.php


Guerilla Gold 25-70 mikrometrů
picture.php


Super Silver Haze 70-220 mikrometrů
picture.php


Super Silver Haze 25-70 mikrometrů
picture.php


Anesthesia 70-220 mikrometrů
picture.php


Anesthesia 25-70 mikrometrů
picture.php
 

Anandaground

Member
Veteran
Royal Hashish

Royal Hashish

picture.php




Dneska se budeme zabývat takzv. Royal Hashem a jeho výrobou, takže královský haš. :tiphat:

Co to je Royal Temple Ball z Nepálu?
Jedná se o speciální - nejlepší charas (čaras - černý hašiš), co Nepál nabízí (podle některých znalců dokonce nejlepší hašiš na světě). Rostliny, z kterých je vyráběn rostou v Himalájích a jsou tímpadem hodně blízko k slunci oproti jiným lokalitám, což má vliv na vysokou kvalitu pryskyřice díky jedinečnému spektru záření.
Jeho jméno získal díky jeho tvaru, protože bývá nejčastěji ve tvaru koule (může ale být i ve tvaru kostky).
Typická charakteristika pro tento hašiš je naprosto nedotčená jemně hladká a lesknoucí se patina ("kůže" hašiše, která chrání vnitřek před vnějšími vlivy). Vnitřek má barvu hodně tmavě hnědou až černou.
V Nizozemsku je často prodáván v Coffeshopech jako specialita za vyšší cenu.


Kdo se chce dozvědět víc nejenom o nepálských chrámových koulí, tomu vřele doporučuji knihu The Great Book of Hashish Vol. I od Autora Laurence Cherniak. Je tam popsán podrobný postup výroby s nádhernými fotkami.


picture.php


picture.php




Dlouhou dobu jsem hledal metodu, jak docílit obdobné kvality nepálských Royal Temple Balls, alespoň co se týče vzhledu. Jistě nelze v našich končinách vyrobit něco totožného. I když bychom si přivezli semínka přímo z Himalájí, tak naše podnebí anebo umělé osvětlení nebude schopné, vyprodukovat stejnou kvalitu pryskyřice.

picture.php


Jednoho dne mi padla do rukou kniha také od autora Laurence Cherniak a Ben Dronkers (Sensi Seeds) - HASHISH The Joy of MAKING and CURING. I tuto knížečku mohu každému jenom doporučit. Autoři prozrazují tajemství, jak královský hašiš vyrobit.
Kouzlo se jmenuje ----> HASHCURING
Byl jsem hodně skeptický, když jsem četl o metodě zrání pryskyřice v inkubátoru při 37°C po dobu 3 měsíců.
Proč zrovna 37°C? Odpověď jsem našel ve "Velké knize o hašiši". V době kdy se hašašin zrovna nevěnuje hňahňaním své kuličky, tuto má přiloženou těsně k tělu, aby se udržela teplota a po probuzení mohl vesele pokračovat ve svém dílu.
Na internetu jsem hledal vhodný inkubátor pro mé záměry a nakonec našel finančně ještě snesitelný a dostačující přístroj. Jedná se o inkubátor Herp Nursery II.


První pokus jsem udělal s outdoorovým skuffem z pollinátoru - velikost sítka 150µ. Skuff jsem nasypal do zavařovacích sklenicí. Sklenice musí být uzavřeny a chce to větrat 1-2krát týdně (na začátku určitě raději 2krát).
Když pryskyřice začala pořádně pracovat po cca. 1-2 týdnech, zažil jsem nejintenzivnější vůní konopí, kterou jsem kdy zažil. :jump:
Vůně (hlavně pryskyřice modelu Blueberry) byla x-krát silnější a hluboce narkotická. :D
Velmi zajímavé bylo pozorovat, jak se postupně mění konzistence pryskyřice, která postupně jakoby nabobtná.


"syrová" pryskyřice před

picture.php



pryskyřice během procesu

picture.php



Zde krátké video pro ukázku zrající pryskyřice


zralá pryskyřice po 3 měsících inkubace

picture.php





Proč vlastně Hashcuring?


picture.php



Protože proto :laughing:
Na fotce vidíme hotový kuličky ležící na syrové pryskyřici, která čeká ještě na proces zrání...

Cílem je zkvalitnění pryskyřice. Skuff anebo krystaly sami o sobě po separaci mají nejenom slabou nevýraznou vůni, ale i aroma. Dále je obtížné neboli nemožné, z toho prášku pouze pomocí rukou vyrobit kus solidního hašiše a už vůbec ne krásně hluboce černou homogenní kuličku jako je temple ball.
"Fermentací" pryskyřice rozhodně ztmavne, mnohem jednodušeji se spojí v jeden celek a aroma je intenzivnější, tímpádem jednoznačně vyšší kvalita finálního výrobku.

Oproti metodě pečení hašiše v troubě tato metoda je mnohem šetrnější, protože nejsou odbourány žádné aktivní látky - hlavně THC při vysokých teplotách. Navíc pečením a následovním vychlazením a presováním hašiš ztrácí hodně svou plasticitu.

Po uplynutí doby 3 měsíců jsem nedočkavě vysypal zralou pryskyřici na papír a skepticky se na to chvilku koukal, zda-li z toho teď dokážu vyrobit jednoduše kouli, jak to je popsáno v knížce.
Během pár sekund jsem s úžasem držel v ruce pěknou poměrně homogenní kouli. To co dřív bylo možné pouze přidáním hašišového oleje do skuffu a trvalo minimálně půl hodiny a více, během pár sekund? No ne zcela, protože výsledek ještě zdaleka neodpovídal nepálskému vzoru.


Koule, která čeká na další zpracování

picture.php



Aby koule ještě dostala patřičnou barvu a homogenní strukturu, je třeba si s tou koulí ještě trochu pohrát dalším hnětením.
I zde jsem našel v knížce zajímavou a jednoduchou metodu jak toto urobit. Kouli se vloží do celofánového pytlíku a nejlépe ještě do dalšího klasického pytle. To celé přijde do boty a jde se na vandr - koule se při chůzi masíruje patou a tím pořádně prohněte.
Nejlepší při tom je, kouli nechat před procházkou v inkubátoru, protože zůstane krásně měkká a tolik to nebolí na začátku procesu...
Když člověk přijde z procházky domu, tak to chce hned vyndat kouli, dokud má ještě správnou teplotu a s umytýma rukama pokračovat - formovat tak dlouho dlaněmi, než budeme spokojeni s kvalitou vnější vrstvou (patina), která by neměla vyznačovat žádné vrásky a být hladká jak dětská prdelka... :D
picture.php


S výsledkem prvního pokusu o výrobu royal hašiše jsem byl dost spokojen, ale přeci jenom to nebylo ještě ono. Koule byly stále dosti tvrdé - nešlo je přímo formovat při pokojové teplotě.
Až pokus s pryskyřicí z ledové hašpračky vedl k úspěchu. Proto je co nejčistější prášek z krystalů podmínkou...

Ale ne každá pryskyřice se promění úplně olejový černý kus hašiše, jak bychom si to možná přáli. Zde záleží na modelu, z kterého je pryskyřice získána. Dle mé zkušenosti Sativy mají o dost jemnější trichomy a výsledný kus haše bývá skoro suchý oproti kusům vyrobených z hybridních rostlin a z afgánců/indica.


Různé druhy hašiše, které vznikly stejnou metodou Hashcuring, ale pochází z různých modelů...

picture.php




Obecně lze také říci, že čím jsou trichomové hlavičky menší (např. z pytle 25µ), tím je koule tmavější.


nalevo 25µ - napravo 70µ
Sativa Indoor

picture.php




Třešnička na dortu je dle nepálského vzoru vlastní rytina - dá se říci podpis do konečného produktu. To se zdá na začátku jednodušší než to ve skutečnosti je. Kus musí mít správnou teplotu - v rozmezí gumový-tvrdý. Jako nástroj jsem zvolil tupou stranu nože. Pokud hašiš je ještě příliš měkký, snadno se poškodí ochranná kůže, což nelze považovat jako úspěšné zakončení. Pokud už je příliš tvrdej, tak otisk je minimální-neznatelný.



picture.php

picture.php



Jiné možné řešení pro vlastní rytinu hašiše by bylo razítko.


Pro doplněk informací:
V Afghánistánu se používá razítko ale ne formou rytiny, ale zlatou barvou, což platí jako znak prvotřídní kvality.

picture.php




Nyní nejlépe se nechá hašiš ještě uležet - ideálně nedotčený s neporušenou patinou - a dozrát po dobu minimálně jednoho roku. V té době vnitřek stále dozrává, což lze vypozorovat na tmavé barvě, která se časem vytvoří. Hašiš lze oproti trávě skladovat na delší dobu při pokojové teplotě, hlavně když je chráněn nepoškozenou vnější vrstvou! :ying:
 

Anandaground

Member
Veteran
Royal Homemade Indica Hashish

Royal Homemade Indica Hashish

Hashish z výhradně indického konopí - Indoor 25µ + 70µ

picture.php


picture.php


picture.php



:tiphat:
 

Latest posts

Latest posts

Top