What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Първи индоор - дневник Auto kush и Big Bang autoflowering

CFL

Member
Първи индоор - дневник Auto kush и Big Bang autoflowering

Поздрави.
Започвам моя малък проект. Тръгнах доста зле с една публикация но мисля че се поучих от някой посетители на сайта. Та така идеята ми е следната:
Направих си бокс с размери 170/140/190 като в него ще гледам 11 бройки autoflowering Auto kush, big bang and Grapefruit Punch. В този голям бокс съм инсталирал и бидон с вместимост 80л ще ги поливам с помпа за аквариум дебит 400-650л/ч и капкообразуватели с дебит 40л/ч. Като го сковах от вътрешната страна сложих минерална вата, а върху нея черно-бяло светлоотразително фолио.

Вентилация: четох, че за лампа 600W изходящият поток трябва да е 300 кубика на час, а входящият 150 кубика на час. Аз съм инсталирал 1 вент за входящ с капацитет 100 кубика, а изходящия ми е 200 кубика.

Светлина: За поникване ще използвам CFL ( но моля кажете за 11 колко лумена ще ми трябват). За вегетативния период ще използвам MH 600W, за цъфтеж ще използвам Phytolight 600W. Рефлектора ми е Hammered но мисля да си направя мантис. Дросел 600W + запалка 600-1000W на Електростарт са и двете.

Почва: Почвата мисля аз да си я забъркам. Взел съм си 50 л торф, 30 л компост от ЧКЧ, 20л вермикулит и 20 литра перлит. Ше използвам кофи с вместимост 12л (четох една статия специало за аутотата, че нямало нужда кофите да бъдат с по голяма вместимост от 15 л).

Торове: Насочил съм се към торове на BioBizz - BioBloom, BioGrow, Top Max. Имам и останал Rippen за последните 2 седмици от цъфтежа.

Уреди: имам температурен датчик с който ще поддържам температурата, 2 електронни таймера, уред за PH влажност и осветеност в едно, 1 термохидрометър.

За покълване използвам ROOTIT FLEXY MIX в комбинация с ROOTIT FURST FEED.
 

CFL

Member
Разсада беше супер, но сложих един скапан овлажнител :mad: вечерта с настроена влажност 60-70% и на сутринта отварярм бокса и какво да видя мъгла и влагата на 99%. и какво да правя махнах го тоя овлажнител и с моя неопитен акъл пуснах уред с топъл въздух вътре (не директно насочен към разсада) и се получи това......

Моля ако някой е преживявал такова нещо или някой знае кво да направя, защото аз мисля че обратен ефект няма и единственото което ми остана е да се моля да ми остане някое живо......!!

Сега влагата е на 45% но ефект никакъв.
 

somebodyx

Member
Добре дошъл във форума!
С радост ще следя развитието на проекта ти!
Бих те посъветвал за CFL да сложиш 2броя по 200Вата или по 95вата , пак ще ти свършат работа ама ги сложи от близо че ЦФЛ-а от далече не свети нищо не достига до растенията и лумените се губят.
Добре си решил да започнеш с аутота и наистина си се поинтересувал че не им трябват повече от 15литра саксий.
Надявам се следващия ти гроу да не е с аутота - имаш прекалено много място което може да ги изпълниш с доста храсти, но за тоя размер бокс си приготви 2х600вата, но ще трябва да ъпгрейднеш и вентилатора до тогава, иначе за сега май с тия вентилатори ще си ок имайки предвид че е зима все пак :) :dance013: Успех с проекта и с каквото можеш ще помагаме, тука има знаещи хора заразлика от тхцфермера дето само говорят ама нищо не казват! :tiphat:
 

somebodyx

Member
Разсада беше супер, но сложих един скапан овлажнител :mad: вечерта с настроена влажност 60-70% и на сутринта отварярм бокса и какво да видя мъгла и влагата на 99%. и какво да правя махнах го тоя овлажнител и с моя неопитен акъл пуснах уред с топъл въздух вътре (не директно насочен към разсада) и се получи това......

Моля ако някой е преживявал такова нещо или някой знае кво да направя, защото аз мисля че обратен ефект няма и единственото което ми остана е да се моля да ми остане някое живо......!!

Сега влагата е на 45% но ефект никакъв.
Eто ги снимките на колегата (с него се знаем от другия форум) - качвам ги че нещо не се е получило при него.

Според мен ще се оправят растенията, били са преполяти от влагата и им дошло в повече, но не очаквай за един ден да се надървят все пак мисля че трябва да минат няколко дни
 

Attachments

  • phd 1
    phd 1
    28.2 KB · Views: 117
  • 20141211_074836.jpg
    20141211_074836.jpg
    83 KB · Views: 83

CFL

Member
Разсада беше супер, но сложих един скапан овлажнител :mad: вечерта с настроена влажност 60-70% и на сутринта отварярм бокса и какво да видя мъгла и влагата на 99%. и какво да правя махнах го тоя овлажнител и с моя неопитен акъл пуснах уред с топъл въздух вътре (не директно насочен към разсада) и се получи това......

Моля ако някой е преживявал такова нещо или някой знае кво да направя, защото аз мисля че обратен ефект няма и единственото което ми остана е да се моля да ми остане някое живо......!!

Сега влагата е на 45% но ефект никакъв.


Това са снимки преди и след...
 

Attachments

  • 20141209_091943.jpg
    20141209_091943.jpg
    83.2 KB · Views: 73
  • 20141210_142208.jpg
    20141210_142208.jpg
    74.3 KB · Views: 87

CFL

Member
Това е бокса
 

Attachments

  • 20141205_141740.jpg
    20141205_141740.jpg
    53.2 KB · Views: 72
  • 20141205_141733.jpg
    20141205_141733.jpg
    26.5 KB · Views: 79

somebodyx

Member
Много добър бокс! Евала!
Само да знаеш че изкарващия вентилатор трябва да ти е горе високо и да тегли топлия въздух тъй като топлия въздух е лек и се качва нагоре. Като гледам ти си го сложил надолу (вярно че си на ЦФЛ) все още за сега е ок но да го имаш на предвид като минеш на ХПС надявам се тоя въсдуховод може да се регулира?
 

somebodyx

Member
и е на разстояние на 20 см от върховете. температурата в гроуа е 23,5 - 24 градуса

CFL го свали максимално близо 8-10 см, споко нема да ги изгори това е ЦФЛ 20см са много. :tiphat:
:dance013:
Я сподели малко повече за тези температурни датчици които си сложил ?
 

CFL

Member
Много добър бокс! Евала!
Само да знаеш че изкарващия вентилатор трябва да ти е горе високо и да тегли топлия въздух тъй като топлия въздух е лек и се качва нагоре. Като гледам ти си го сложил надолу (вярно че си на ЦФЛ) все още за сега е ок но да го имаш на предвид като минеш на ХПС надявам се тоя въсдуховод може да се регулира?

мен тоя вент ми е вкарващия с въздухвода а другите 2 са изкарващите
 

somebodyx

Member
Вкарващите се слагат долу ниско от страни на бокса, а изкарващия горе високо за да дърпа топлия въздух :)
Вземи си и един обдухващ за да ти заздравявят стеблата, между другото вкарващите също играят ролята и на обдухващи.
 

CFL

Member
Вкарващите се слагат долу ниско от страни на бокса, а изкарващия горе високо за да дърпа топлия въздух :)
Вземи си и един обдухващ за да ти заздравявят стеблата, между другото вкарващите също играят ролята и на обдухващи.

взел съм си вече обдухващ но разсада не ми е в този бокс а в друг :)
 

CFL

Member
един агент от тхц-то ме посъветва да ги слагам под натрия иначе ще загубя половината? на някои листенцата са покафенели..... дали не сбърках че сложих гроу тор и не промих преди това че ползвах фърст феед!!
 

somebodyx

Member
По-добре под МХ тоя ХПС е с друг спектър, по-добре ще им се отрази и ще ги изсуши по-бързо че тоя цфл не ги суши.
Колко гроу си сложил според мен фърст фееда не е проблема, а с малко гроу надали ще си ги преторил, трябва да ги изсуших хубаво да дръпнеш влагата че тая почва се е набила с вода от 100%те процента влага дето е било с овлажнителя + ТОВА ТЕ СА ВЕЧЕ ЗА ПОД 600МХ и ще видиш как ще избухнат
 

CFL

Member
МХ нямам но хпс ми е двуспектърен за аутота специален 600 в на phytolite
 

CFL

Member
сега си взех друг овлажнител но по добър с външен датчик за влажност няма да го пускам в гроу бокса а в големия
 

Latest posts

Latest posts

Top