What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

ЗА СВЕТЛИНАТА

capsicum

Member
Всъщност аз знаех само за добрия им спектър, но е добре , че и топлината е малко...
Мерси за отговорите!
 

rqpa

New member
Кои са наи-добрите 600 вата ХПС на пазара? С наи много лумени и .....
 

bahura

Member
Кои са наи-добрите 600 вата ХПС на пазара? С наи много лумени и .....

За да извадиш много лумени ще ти трябва не само качествена лампа а и електронен баласт. :tiphat:
 
от всички HPS лампи, 600 ватовите са най-ефективни за отглеждане. Имат най-добро съотношение "ват-лумен"
А най-добрите от 600 ватовите, са тези на които им викат "хибридни", тоест имат излъчване с 30% повече в синия спектър, но са двойно по скъпи от стандартната Sylvania Gro Lux
Бахура е прав, много зависи от баласта какъв е. Разликата между обикновен баласт и хубав е около 35%
 

jhook

Member
от всички HPS лампи, 600 ватовите са най-ефективни за отглеждане. Имат най-добро съотношение "ват-лумен"
А най-добрите от 600 ватовите, са тези на които им викат "хибридни", тоест имат излъчване с 30% повече в синия спектър, но са двойно по скъпи от стандартната Sylvania Gro Lux
Бахура е прав, много зависи от баласта какъв е. Разликата между обикновен баласт и хубав е около 35%
колко ще струва една лампа, с перфектния баласт?? дай инфо :tiphat:
 
ето в предпоследния абзац разглеждат спектъра на въпросния вид лампа с трицветен фосфор
...можеш ли практически да обясниш разликата при отглеждане с 3 и 2 фосфорни , и да дадеш фирми , модели , дани , иначе на на копи пейста си добър :) . Никога не сте виждали на живо ти и астралчето 3-фосфорна за фотосинтеза , нали ? :comfort:
 
C

coco fknbrice

хаха опитваш се да ме провокираш ли ?
няма да успееш приятелю ...как мина massive attack
 
Масив мина както очаквахме на най-високо ниво . Цялата Апаратура беше собствена и си е носиха . С 20 колони щяха да взриват залата с хай-фай звук , при положение че бг озвучителите с 80 колни правят по малко налягане за качеството да не говоря. Изобщо няма нужда да те провокирам , просто изказвм фактите.На всички е ясно кой преписва от "селска чест" без опит :) .
 

FireBlade

Member
какво значение има че е копи пейст след като го прочетох и научих нещо...?
 
C

coco fknbrice

прав си селянин съм и нямам никакъв опит ... аз не бях там но чух много добри отзиви за озвучението въздуха вибрирал казват

п.с. няма смисъл fireblade
 

jhook

Member
ееееееееее много си заядлив брее:)
стига с тоя спам !!!
за лампи ли ще си говорим или за концерти????
 
прав си селянин съм и нямам никакъв опит ...
...:bump: няма нужда да си селянин за да правиш неща от селска чест . Аз съм 4-то поколение софианец а до 30-тата ми годишнина , живота ми беше изпълнен с "селска чест" :tiphat: .Че нямаш опит се разбира и без да си признаваш .
 

FireBlade

Member
Някой знае ли примерно 1кв осветен от слънцето на колко W HPS се равнява?
 
...ммууууаааахаха ти беше този който ми писа , аз такива като теб не ги забелязвам и физически дори .Това че нищо не си разбрал от копи пейста за 3-фосфорните също беше ясно . И за курвите е ясно , че говориш наизуст :) или просто повтаряш лафчета на които не разбираш смисала .Във форума има хора които използват 3-фосфорни не само аз , представяш ли си как се забавляват .
 

vgmve

New member
Защо сбозявате и тук като вав фермата...този спор който се води тук не е безсмилен...безсмислен е начина по който го водите.
Единственото което ще се постигне след подклаждане на това е да има сардити и когато някой нов влезе да прочете ще му е трудно да отсее това което го интересува из между другите чепкания. Моля спрете да си мерите "лампите", всички разбрахме на кой колко му свети.
Наистина не исках да пускам това мнение ,но просто не издаржах. Моля да ме извините ако сам Ви подразнил. Поздрави на всички
 

Astral

Member
Задругата на пръстена...хахах!Голям смях момчета...верно мноо изглупяхте с тия килограми и заяжданки.И ако така се прави бизнес еваларката!Верно мисленето не е за всеки килограм на ват и не претендирам,че ми се отдава!Тва че сте леко пораснали на годинки въобще според мен неможе да се каже в друго отношение.Държите се точно като пубери които се нахвърлят на пъпчасала мацка...и ако всичко тва е градивно и има нещо общо с която и тема в която сте писали всички вие с Килограмите....незнам!
Явно бай ганьовщината се предава с поколенията в София...Аре и аз налях...пък ще си светя със запалка към добре изсушения коз
 

Latest posts

Latest posts

Top