What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

low budget,abszolút kezdő

Sziasztok!
Nos, úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát mi jön össze.
Amit sikerült összeverbuválni:
-szekrény: 90x70x170 kb. :)
-légkeverés céljából egy kis usb-s ventilátor
-egy ózonos párásító
-egy hőmérséklet-páratartalom mérő
-világítás: https://hazravalo.hu/Noveny_lampa_300W_UV_es_IR_leddel egy ilyen 300wattos led

közeg-plagron grow mix
magok- rqs-től az autoflower mix, ebből 3 darab lett csíráztatva (mégpedig a Kush,Diesel és a Bluematic)


Tápozásra pedig vettem: Sensi Bloom A&B,Carboload és Overdrive-ot.
Egyenlőre desztvizet isznak, de továbbra valószínűleg a csapvíz forralás,2-3 nap szellőztetés kombó lesz (kivéve ha megtorpedózáttok ezt az elképzelésemet)
Páratartalmat próbálom 75% körül tartani+ fújatom befelé a friss levegőt a ventivel.
A csíráztatást megfejeltem egy mikorrhiza tablettával (oldaott állapotban)
1. Diesel ( január 26.-án látott napvilágot)



2. Bluematic (január 27 az első napja kint a földből)



3. pedig a Kush lenne (ő mintha erőlködne kijönni de így néz ki már 2 napja, nincs jó előérzetem vele kapcsolatban, bár ez nem nyom a pakliba semmit :) )



Nekem ez még csak az első köröm, de próbálok tapasztalatot szerezni, illetve bújom a (z)internetet információk után. Ha még egy kis sikerélmény is összejönne annak örülnék. Szívesen fogadok minden értékelhető kritikát/segítséget/meglátást. Feltételezem kivetnivaló tengere van a munkámban, de azért írok ide, hogy tanuljak a nálamnál okosabbaktól, illetve tapasztaltabbaktól.
Köszönöm a megtisztelő figyelmet.
 
Szerintem a Kush-nak perec van, de azért még látok némi esélyt, hogy kiszabadul az anyaméhből :)
Van egy dilemmám. Szerintetek a fent említett világítással végig tudom vinni a két növényként? (Bluematic,Diesel) Vagy be kell szereznem mellé/helyette valamilyen fényforrást?
 
Illetve ami felől kétségeim volnának!
Mekkora hibát vétettem azzal, hogy nem terveztem semmiféle átültetést, hanem egyből a 11l-es otthonukba csíráztattam őket? :)
Húh, látszik, hogy amatőr vagyok. COLUMBO-"csak még egy kérdés XD "
Küzdök a szekrényben a páratartalom tartásával mivel egy manuális párásító nehezíti az életemet. Olvasgatok, de itt mindenkinek termós párásítója van automata szinttartással? Vagy csak nem nyekeregnek ezért?- ellenben velem :)
Így hogy kézzel kapcsolgatom, azért van, hogy 70% de volt már 82%-is. Mennyire vagyok kártékony hatással ezzel a pártartalom ingadozással? Még időzítőre sem tudom kapcsolni mert a készüléket nyomkodni kell.
Előre is köszönöm!
 
170 -hez cooltube-val már beférne egy 400w hps is de nem usb ventivel

Ennek a cooltube-nak a hővisszatartás volna a szerepe? ha jól értelmezem.
Nagyon hezitálok most a 250w és a 400w között. Feltételezem komoly minőségi és mennyiségi (végeredményben) különbséggel bír a kettő.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de komolyabb probléma a hő is. lehet jobb ötlet maradni 250-nél és majd a következőre fejleszteni. 250 +led már nem is olyan rossz egyébként. viszont cooltubeon kívül minden mást villanyászboltban vennék. lényegesen olcsóbb a hps eti vagy akármi
 
Ide is beírom, legalább látszik a topikban milyen ledet nem szabad megvenni, illetve én miben gondolkodom helyette.
Szemezgetek ezzel a szettel, de szeretném eloszlatni a kételyeimet, ezért kérdezek.
https://www.igrowshop.hu/shop/fenytec...ett-1-0-basic/
Itt ez a szett. Ugye Hps és mh komni. Ez a szett (feltételezem) azért lenne jó, mert az mh-val tudok vegeltetni a hps-el pedig virágoztatni? Vagy ebben az árban vegyem meg inkább a sima HPS250w-ot cool tube-al? Pls segítsetek
 
Az 5 literes edényből kiszolgálja őket teljes életciklusra vagy kicsi marad benne. Azaz tudom, hogy ezzel is végig tudom vinni. De ebben eléri a maximális méretet vagy ültessen majd át őket duplájába?
 

Pillang

Active member
Szia, hát én nem vagyok egy nagy indoor termesztő, de úgy tudom, az automatákat nem szerencsés sokszor átültetni, mindkét növényhez volt már szerencsém, nálam a blueberry nagy lett auto mércével, annak keveslem az 5 litert.
 
Szia, hát én nem vagyok egy nagy indoor termesztő, de úgy tudom, az automatákat nem szerencsés sokszor átültetni, mindkét növényhez volt már szerencsém, nálam a blueberry nagy lett auto mércével, annak keveslem az 5 litert.

Igen, én is úgy tudom, hogy nem ildomos őket pakolgatni albérletből-albérletbe.De a jövőbe tekintve kicsit keveslem nekik ezt a férőhelyet. Tanácstalan vagyok. Hagyjam most már őket a fenébe a helyükön, vagy ütemezzek be egy átültetést majd nekik. Köszönöm az észrevételed.
 
Mint ahogy whiped emlitette ,mindent meg tudsz venni egy villanyaszati uzletben joval olcsobban,mint a growshopok adjak..
250w hps vagy 400w + vegyel egy normalis ventit az usbt baszd ki a picsaba , szenszuro se arthat,ha csak nem leszarod ,hogy budos lesz. Meg akar egy cooltubeot is vehetsz ,ha ugy van,de minden esetre ez a led ami neked van talan vegre jo lesz,talan. Nagyon masra nem .
 
Mint ahogy whiped emlitette ,mindent meg tudsz venni egy villanyaszati uzletben joval olcsobban,mint a growshopok adjak..
250w hps vagy 400w + vegyel egy normalis ventit az usbt baszd ki a picsaba , szenszuro se arthat,ha csak nem leszarod ,hogy budos lesz. Meg akar egy cooltubeot is vehetsz ,ha ugy van,de minden esetre ez a led ami neked van talan vegre jo lesz,talan. Nagyon masra nem .

Köszi, ez a probléma megoldódott. 250w hps alatt veretnek :)
 
Egyébként a HPS esetében ildomos mind az izzót illetve a paradicsom palántát is fújatni? :D melyik a core dolog ebből?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
palántát nem kell "fújatni.. legyen jó légáramlás(légcsere) meg valami minimális szellő. ami keveredik a sátorban. nem ORKÁN.
 
A kis usb venti nem nagyon csinál orkánt :D, de majd akkor beszerzek egy normálisát későbbre.


Fényt milyen arányban érdemes küldeni az autoknak? Tudom, azért auto mert 12ben és 24ben is el fog kezdeni verágozni, DE! Van valami tematikája a dolognak egyes életciklusokra bontva?
 

Latest posts

Latest posts

Top