Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > Pune o intrebare,primeste un raspuns

Thread Title Search
Post Reply
Pune o intrebare,primeste un raspuns Thread Tools
Old 08-11-2018, 11:51 PM #10101
plm
Member

plm will become famous soon enough
Eu sunt mai fixat de fel si il curat imediat dupa ce finalizez un proiect ca si toate elementele si il bag la loc in ambalajul original, depinde acum si cum iti pastrezi lucrurile asa le ai.
plm is offline Quote

Old 08-12-2018, 12:48 AM #10102
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
La mine nici nu prea a stat degeaba de cand il am, decat pe drumul catre o locatie noua. Pe afara l-am mai sters cu un spray de clor si cu servetele umede cu alcool, dupa turele de seeds, ca sa nu risc contaminarea cu polen a growului de dupa.

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.
exploziv is offline Quote

Old 08-26-2018, 08:21 AM #10103
Sargemilla
Member

Sargemilla's Avatar

Sargemilla is on a distinguished road
Salutare! Bine v-am regasit. M-am intors aseara acasa, dupa 10 zile Cea mai mare surpriza am avut-o la planta "The Unterdog" care si-a ingrasat buzii popcorn ca o animala, acum nu se mai numesc popcorn buds. Crescuta dintr-un bag seed in ghiveci de un litru, la geam in camera. Astept de la ea 10g+
Aia mica, ak auto are vreo 65 de zile si azi maine trebuie sa o tai.
Am doua optiuni de uscare, amabele imperfecte. Poate ma ajutati sa o aleg pe cea mai putin rea
1. Intr-un dulapior cu usa inchisa. Temperatura: +; Intuneric: +; Airflow: -
2. Undeva prin camera, agatata. Temperatura: +; Intuneric: -; Airlflow: +
Deci fie n-am intuneric, fie n-am airflow. Care ii raul mai mic aici?
Sargemilla is offline Quote

Old 08-26-2018, 09:34 AM #10104
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
Daca le poti usca in camera agatate inseamna ca poti face si o cutie de carton cu un cooler care sa le asigure conditii cat mai bune.
Varianta fara airflow e garantata sa iti dea mucegai.

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

Old 08-26-2018, 10:33 AM #10105
Gantz
Smoke weed and prosper

Gantz's Avatar

Gantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of lightGantz is a glorious beacon of light
Mirosul o sa permeeze īntreaga casa.
Eu usuc la cutie cu ventilator. Și pun cutia afara. Apoi īnchid geamul. Operațiunea are loc noaptea.
Gantz is online now Quote

1 members found this post helpful.
Old 08-26-2018, 10:44 AM #10106
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

Mai e si varianta folosirii unui aer conditionat pe modul dry (nu schimba aer cu exteriorul) in o camera sau un garaj cat se poate de sigilate. Asa n-o sa miroasa nici in casa, nici la vecini. Decat daca deschizi usa.. sau geamul, evident. Partea buna e ca se poate usca si un outdoor asa, aerul conditionat dezhumidifica aerul, deci buzii pot fi pusi mai ingramaditi. Si nici nu trebuie lasati o saptamana, pot fi gata si mai repede. Daca usa prin care intrati sa verificati recolta da catre casa.. acolo se poate folosi un extractor cu filtru de carbon pe perioada cat e deschisa usa si inca 10-20 minute dupa aceea. Daca vreti sa fiti si mai siguri ca nu iese mirosul se poate face un air lock din folie de plastic in care sa se bage filtrul. Asa nu va mirosi garantat nici macar cat e usa deschisa. Solutii sunt pentru orice problema. Si important e ca nici nu costa mult deoarece folosim chestii care deja le avem prin casa.

Old 08-26-2018, 02:41 PM #10107
gumzgi
Newbie

gumzgi is on a distinguished road
am si eu o intrebare , aveti idee cam pe cand se culege mazarea / floarea soarelui de pe camp in zona de munte ?
gumzgi is offline Quote

Old 08-26-2018, 03:45 PM #10108
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

Mazarea cam la 3 luni de la plantare(daca a fost pusa o data cu floarea soarelui, cel mai probabil prin august), floarea soarelui septembrie, probabil dupa jumatatea lunii daca zici ca e zona de munte.

Old 08-26-2018, 06:30 PM #10109
plm
Member

plm will become famous soon enough
Uscarea si curing-ul, sunt ultimii dar si cei mai importanti pasi ai ciclului de crescut weed, modul cum vrei proceda va dicta calitatea finala a produsului, deci mare atentie, misca aerul in incinta unde usuci, altfel risti sa iti imputa toata zona, si te va da de gol mirosul, weed-ul pute cel mai rau atunci cand e pus la uscat, mult mai grav ca si cand ar fi in flower pe final.
plm is offline Quote

Old 08-27-2018, 06:58 AM #10110
Sargemilla
Member

Sargemilla's Avatar

Sargemilla is on a distinguished road
of..iar am de munca. fie, o sa fac si un dry box. faza e ca nu prea vream sa fac nimic pt ca de aici inainte o sa o usuc in dulapul unde le cresc cat nu sunt plante acolo pentru ca cresc una odata.
cum m-am gandit sa o fac: cutie de carton, ii fac o gaura pt ventilator pc, si ventul il pun pe extractie ca sa nu se usuce prea repede + un filtru carbon de hota, dinala plat, cam 1cm grosime, sigur ajuta si ala putin, oricum nu ma deranjeaza mirosul in casa atat timp cat nu iese pe la vecini. oare pe extractie cu tot cu fultru ii suficient cat sa plimbe aerul si sa nu-mi faca mucegai?
Sargemilla is offline Quote

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules