Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Romania > Pune o intrebare,primeste un raspuns

Thread Title Search
Post Reply
Pune o intrebare,primeste un raspuns Thread Tools
Old 09-09-2010, 11:10 PM #21
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
bud-ul in frigider. hash-ul in congelator..

bud-ul se poate pune in congelator daca ai de gand sa il tii pe perioade foarte mari, dar nu trebuie umblat deloc la el. (fara vibratii, variatii de temperatura, lumina.. etc.) alta varianta buna e sa il ingropi la cel putin 80 cm adancime in ceva ermetic si rezistent la umiditate.

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.
exploziv is offline Quote

Old 09-11-2010, 01:13 PM #22
MJMJ
Guest

va multumesc pt raspunsuri!
Am pivnita,cred ca o sa merg pe varianta asta...tot asa,daca desfac,consum tot?

Old 09-11-2010, 02:35 PM #23
MJgrow
Senior Member

MJgrow's Avatar

MJgrow has a spectacular aura aboutMJgrow has a spectacular aura aboutMJgrow has a spectacular aura aboutMJgrow has a spectacular aura aboutMJgrow has a spectacular aura about
in vid....

cred ca se pastreaza cel mai bine si la congelator.

era pe la tv si cred ca se gasesc si in comert acele saserole care se pot vida, sau pungi speciale.

Atentie pericol de filaj !!
Pastrati dece
nta !
MJgrow is offline Quote

Old 09-11-2010, 02:37 PM #24
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

exploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivorexploziv is a survivor
buzii nu se pastreaza bine la congelator decat daca ai unul special la care nu umblii. altfel pierzi din tricomi..

If the whole world smoked a joint at the same time, there would be world peace for at least two hours. Followed by a global food shortage.

Old 09-12-2010, 12:31 PM #25
madman2001
Guest

Am si eu o intrebare:
majoritatea plantelor mele abia saptamana trecuta au aratat primele flori. dupa indicatiile breederului ar trebui sa termine abia la mijlocul-sfarsitul lui noiembrie.

In zona mea in acea perioada ploua zilnic sau chiar ninge si ma gandesc ca o sa am mari probleme cu mucegaiurile.

exista ceva solutii acceptabile ca sa previn mucegaiul? nu pot sa ma duc la plante zilnic sa le scutur deci ma intereseaza mai mult daca se pot stropi cu ceva.

in ce fel e afectata calitatea budului daca il culeg inainte sa termine? mai putin potent/alt tip de high/ gust rau etc?

plantele mele sunt sativa dominant si infloresc 65 - 70 zile.

Old 09-12-2010, 12:38 PM #26
PotGrower
Guest

tata niciodata sa nu te iei dupa indicatiile breederului in legatura cu lunile de terminare..poate alea sunt puse pentru alte climate..destul de urat daca deja la tine a inceput sa ninga.din cate stiu bruma distruge orice fel de planta..cat despre planta, daca o culegi mai devreme, da , high diferit, potenta scazuta..nu cred ca te mai intereseaza gustul.dar daca abia au aratat semne de flower daca le-ai culege acu' nu rezolvi nimic..mai lasa-le macar 3-4 sapt daca vrei sa si scoti ceva de pe ele

Old 09-12-2010, 12:57 PM #27
madman2001
Guest

man, in acea perioada ploua si/sau ninge(noiembrie), nu acum. .
Acum vremea e ok, temperaturile nu sunt foarte scazute.

10 saptamani e destul de realist pentru un mix sativa dominant, nu?

oricum breederul zice ca termina pe sf lui octombrie dar sunt constient ca nu se poate asa ceva din moment ce de abia acum au inceput sa infloreasca.

De asta incerc sa ma pregatesc daca e posibil pentru o recoltare cat mai tarzie - adica sfarsitul lui noiembrie sau cand o fi primul inghet.

ce ma ingrijoreaza momentan e amenintarea mucegaiului, ca m-am obisnuit cu ideea ca nu o sa apuce sa termine

Old 09-12-2010, 01:08 PM #28
PotGrower
Guest

aaa kkt.stai chill atunci nu sunt probleme..daca e vb de 10 sapt de flower nu e problema, sunt si indica, cu 10 sapt de flower.

Old 09-12-2010, 01:54 PM #29
Gigel2
Member

Gigel2's Avatar

Gigel2 is on a distinguished road
potgrower...e cam mult fratioru...70 de zile avand in vedere ca au inflorit acum o saptamana...sa zicem pe 7,il duce harvestu pana in 15 noiembrie...eu zic ca la jumatatea lu noiembrie nu e vreme de cules...e extrem de frig,umiditate crescuta,bruma...risc enorm de mucegai
si ba...n`ai cu ce sa uzi antimucegai...decat cu spray d`ala de dat pe pereti la egrasie dar nu cred ca vrei sa fumezi apoi )distrugi budul...singura dar singura modalitate outdor e sa scuturi...
ma rog...ar mai fi sa acoperi sa protejezi de ploaie sau stiu eu ce...dar cu bruma?ce faci?data viitoare uita-te de`o predominanta indica...sa termine in 7-8 saptamani...ca atata e indicat la noi...
normal ar fi fost sa infloreasca cam pe 20 august si sa culegi pe la jumatatea lu octombrie
Gigel2 is offline Quote

Old 09-12-2010, 01:59 PM #30
exploziv
pure dynamite

exploziv's Avatar

tu erai cu scuturatul buzilor ma gigele?

iar o planta care infloreste in 10 sapt indoor nu m-as astepta sa dureze mai mult decat pana la sf lui oct.

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules