What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Zeptejte se na cokoliv, - konopné i nekonopné otázky

ja bych rekl ze to neni dusik , to by ty listy byly krasne zlute , tohle je problem nekde jinde , spis bych rekl pH a tim padem spatny prijem jinych zivyn , vypada to uplne stejne jako kdyz jsem mel ja problem s pH a jedine co pomohlo byl proplach hoooooooodne litrama vody s upravenym pH

EDIT : lepsi sem nenasel , ale takhle to dopadne
picture.php

uz presne nevim kdo mi to radil , tusim rkCZ nebo Elessar . ale sumak , proplachni , ja prolachl a pak se to zpravilo
 

CrTecekk

Member
je to problem s mineraliema asi absence nejspis zinku nebo jineho prvku ale pH myslim ze lejes v cajku ne 5,6-6,3 znacka ideal pH :)
 

d-k

Active member
Taky bych to tak viděl, buď nedostatek nějakých prvků anebo pH. Nutno říci, že pH neřeším, mám dobrou zdrojovou vodu, cca 6 a ec 0,20 - 0,30, ale třeba se změnila a už má jiné hodnoty - EC ale stále stejné. Nicméně neobjevuje se to na všech rostlinách, čtyři z 20ti jsou OK:D

Přeměřím pH a zvážím kroky.

Díky za rady

PS: už můžu posílat PM, jupí :D:D
 

berrea

Member
no mě mate, že ty listy vypadaj krásně zdravě, akorát nemaj barvu... při každym jinym deficitu, na kterej sem schopnej z hlavy přijít, se listy nějak kroutí nebo jinak prasí, tyhle sou žlutý, ale jinak zdravý... (aspoň mi tak připadaj, možná že tam sou chyby, který nevidim)

přesto uznávam, že 3 tejdny před kosou je trochu brzo nechat je takhle...
no uvidíš, dej vědět, jak si dopad :wave:
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Zdravim ta Dekacko
:tiphat:
V minulych kolach si isiel Bio Bizz Light Mix (pripadne Grow Mix od Plagronu)..
A Grow & Bloom s Top Maxom od Bizzu ako papanicko...
Osobne sic pridavam Alg-A-Mic a Bio Heaven...
No pri 2 tyzdnoch rastu a 6,5lit nadobach,by si mal krasne a bez problemovo..
Dojst az do ciela...

Jednoznacne pred zaliatim premeraj PH roztoku..Pises ze tvoja voda ma cca PH 6
No uz len po pridani takeho Top Maxu s PH 5,2 im bez upravenia PHcka...
Vytvaras v pode coraz kyslejsie prostredie,co sa prejavi deficitom...

Pozri sa na tabulku nizsie...
Nie je prekvapive ze si bojoval s deficitom Fosforu..
Rastlina nie je schopna prijimat napr.ani Magnezium,pri tak nizkom PH
Na ktoreho deficit je nasa rastlinka hodne citliva...

picture.php


Verim ze to krasne ukocirujes a znova sa budeme tesit,
s pohladu na krasne salamiky...
Opatruj sa..

"P":blowbubbles:
 

d-k

Active member
PH změřeno, sic pH kapkovým testem, ale v minulosti se mi osvědčil a je i dostatečně přesný - zvažoval jsem prodej ph metru a tohle mě přesvědčilo:D Dostal jsem se při měření zdrojové vody na, imho pěknou, hodnotu pH 6,8 a EC 0,22 :)

Namíchal jsem GHE trojsložku, přidal B'cuzz PK 13/14, kořeňák a enzymy a rázem bylo pH cca 6,2 a EC 1,33-1,35. Uvidím, co to udělá, dnes jsem už nestíhal pořídit PH mínus plus, tak zatím zkouším deficit jinou hnojkou... Důvodem rozhodnutí je i to, že dlouhodobě některé rostliny jsou ok i přes problémy jiných... hlína stejná, genetika též, roztok a hodnoty taky. A potřebovaly zálivku :D

Každopádně, Peri, díky za rady a tabulku. Zkusím, co se stane po téhle zálivce, a mezi tím koupím pH + i - (pro jistotu) a pokud bude stav stále stejný, né-li horší, více si pohraji s ph.
 

PERIPHERY

Member
Veteran
d-kacku neni zac..
Sam tiez cele roky meriam,kvapkovym od General Hydroponics..
Pre tieto ucely je viac ako dostacujuci...
PH 6,8 u zdroja je idealna..Moja sa pohybuje medzi 7,0-7,1
Skus ale odmerat PH po nariedeni hnojek (Bizzackych)..
Pomer (mnozstvo hnojky) ktory si daval za posledne dni..
Jeho vysledna hodnota,by nam mohla najviac prezradit....

PS;
Aby si neminal zbytocne hnojku,ktoru nechces pouzit..
Staci ked zarobis do 0,1lit.vody (prepocitany pomer) a odmerias...
:wave:
"P"
 

d-k

Active member
To mě taktéž napadlo, ale záhy jsem si uvědomil jak ne-čirá kapalina po namíchání hnojiv vznikne, a tímto jsem to v časovém presu pohřbil:D

Jdu to zkusit mno, ale ... mno uvidím co z toho vzejde, za děch 0,5ml to za pokus stojí :D

EDIT: přesně dle očekávání, nelze objektivně posoudit výslednou barvu. Jediná, avšak podstatná nevýhoda kapkového testu :D, Ale GHE nebo AH hnojky bez problémů.
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Tak ked ta tu uz skusame,z lava aj s prava heheh
Hod aspon cifru coho-kolko,nech si vieme predstavit..
Ako tmave to tam davas:D:D

:wave:
'P'
 

PERIPHERY

Member
Veteran
Dik:)
Takze jedes na plne gule..hehe
Aby si rozumel,preco som sa pytal...
Ja pouzivam ako rastovu zlozku Fish Mix (a Grow nepouzivam)..
Na konci kvetu ho postupne uberam,az na 1ml na 1lit a pridavam Bloom..
A hlavny 'farbic' je prave Fishak..Po nariedeni Bloomu a Top Maxu som
schopny zmerat..Neviem ako je to u Grow zlozky,ci tiez tak farbi...

Pri nizsich koncentraciach sa mi u Plagronu a Bizzu,dari zmerat hodnotu PH..
Tento problem robi predovsetkym spominany Fish Mix..No zmerat hodnotu u
Bio Canna je skutocne nemozne a zvlast v neskorsej faze kvetu....

Este malicky tip pre tych,ktory chcu zdvyhnut PH a nemaju momentalne doma PH+
Staci pridat Darinu4,ktorej PHcko je 8,5 az 9 a aj rastlinky budu urcite velmi vdacne..
Na zaciatku rastu sa da pouzit,s rovnakym ucinkom aj napr. Rhizotonic...

Opatrujte dusicku:wave:
"P"
 

d-k

Active member
Jj, na plné gule, ale až od problému s fosforem, jinak jsem jel podle tabulky biobizz, kde je v pokročilém stádiu květu max koncentrace 4ml od každé složky (grow, bloom a top-max).
 

Elessar

Active member
Zdravím d-k:wave:
pozdravy taktéž na periferii:wave:

..a zrovna jsem míchal kytičkám papaní, tak jsem to pro Tebe d-k změřil.
5ml Bio-Grow, Bio-Bloom, Top-Max
Ec = 2,59 ms/cm
pH = 6,21

moje voda:
Ec = 0,22 mS/cm
pH = 7,10 - 7,20

Ec je příliš vysoké, to zvyšuje Bio-Grow, kdyžtak uber na 3ml/l.
Plus ještě to PK 13/14 to musí to Ecčko taky pěkně zvyšovat. Podle mě je to škoda to tam prát, takhle si mohl jet čistý bio. Ona ta minerální hnojiva působí úplně jinak než organika. Můžeš si tak zničit půdní mikroživot.
Jestli to je kvůli výnosu, tak se zkus naučit pravidlo, někdy méně znamená více!
Ten problém bych viděl na pH, jak si psal výše, nejprve fosfor, ten to pH chce trošku výše než dusík a teď to vypadá na kombinaci prvků+dusík.
To je častá chyba v hlíně, neměří se pH, ono to jakžtakž jde, ale poslední měsíc to chce dusík, ikdyž ho kytičkám dáváte, tak to žloutne, na vině je pH.
Zkusil bych dát Alg-A-Mic, ten taky pomůže, může být problém s Mg.
Ale nejprve srovnat to pH.

Já osobně jedu Fish-mix na začátku, jakmile jdou do květu, tak nechávám jen grow a končím na 3ml/l.
Fish-mix obsahuje více NH4(ammonium), to se rozkládá rychleji než nitráty (NO3)-více u bio-grow, ale nitráty se rozkládají postupně.

BioBizz jsou dobrý hnojiva, chce to chodit s pHčkem trošku výš(já dávám 6,8 na začátku a postupně na 6,5 snižuju).
Pokud budeš mít nějaké otázky, stačí napsat.
Ať to dobře dopadne
Musím za miláčkem do pelíšku(psím i lidským, hehe)

Opatrujte se ďablíci
Good Luck
El
 

d-k

Active member
Hoj,

děkuji za hodnoty pH.

Ne, kvůli výnosu jsem PK13/14 nenasadil, nýbrž kvůli problémům s fosforem a draslíkem.

EC v kombinaci 5ml grow, 5ml bloom, 5ml top max a 3ml PK 13/14 cca 2,35 ms/cm max 2,40 ms/cm. Takto jsem to namíchal jen jednou nedopatřením, měl jsem divný den a vše jsem kazil... asi tou abstinencí :D Teď jedu dokonce menší EC, většinou lehce pod 1,9 ms/cm. Je to zvláštní jaké hodnoty mi roztok vykazuje i přes stejné zdrojové EC. Metr pravidelně kalibruji a jako bernou minci beru vodu z odvlhčovače, která má vždy 0,5 max 0,6 ms/cm. V této vodě ho čistím.

Jinak PK13/14 je sice minerální, ale neobsahuje žádné nestravitelné látky, tudíž věřím, že když dám 10 dnů flushing na čisté vodě a v poslední zálivce PKčko vynechám, vstřebá se to beze zbytku - chystám se prolévat/zalévat destilkou :)

Však ony to nějak vyžerou.

Díky za rady, teď jsem trochu na vážkách zda nezkusit něco více soběstačného - kokos, canna a dripová závlaha. Bude málo času, ale celkem mě to chytlo :D

Uvidím až podle výsledného produktu, dlouhodou dobu jsem konzumoval výpěstky pouze a jen z hydra a když se ke mne donesl vzorek z hlíny, byl vždy znehodnocen špatným flushingem.

Ještě jednou díky a klaním se tvým výsledkům.

Měj se
drevokocůr
 

Elessar

Active member
ahoj opět d-k:wave:
za hodnoty pH nemáš zač, velmi rád jsem pomohl.
S tím PK 13/14 jsem to nemyslel tak ostře:dueling:
Jde o to, že organikou si hlínu udržuješ, vytváříš v ní podmínky pro mikroživot a velikým Ec, minerálním hnojivem o to můžeš brzo přijít.
S řadou od Biobizz by jsi problém s prvky neměl mít, buď je chyba v pH, ve vlhkosti, teplotě okolí. Také jde o to v jakém objemu pěstuješ, jaký model, jak dlouho na růstu, jaký substrát. Hlína je královská disciplína já říkám.
Jo to Ec by mohlo být, já jsem měřil na 100ml s přesností +- 1ml a hnojivo odměřuji pipetou +- 0,01 ml. Ec 1,9 mS/cm je myslím v pohodě, zase záleží na modelu a době květu.
Proplach udělej tak 14 dní před sklizní(někdo dává i 3 týdny) čistou vodou s nižším pH 6,6 - 6,4(poslední tři dny třeba), kvůli rozpuštění většiny solí v substrátu. Nechce to zase skákat moc rychle od původní hodnoty než jakou jedeš, pomaličku, může to vést ke stresu a k částečnému hermafroditismu, který už by tě neměl ale vůbec ohrozit, jen kosmetická a malá chemická změna vně a uvnitř kytičky.
S tou chutí, hlína chce vypláchnout i hydro. V hlíně to nebude tak drastické jako v hydru, pokud špatně vypláchneš. Já osobně dávám přednost hlíně, co jsem měl hydro, chutě v pohodě, jemné, ale ten hořký aftertaste, ten mi kazí zážitek. A taky je blbé když v průběhu pěstění koštuješ, hlína je zde zase milejší.

tak to máme stejnou ideu, taky bych chtěl drip, cocos a cannu, ale ještě to chce čas. Samozřejmě bych si nechal i hlínu.

Přeju ať to dopadne co nejlépe a nejchutněji především.
Děkuji za poklonu.
Krásný večer přeju
Good Luck
El
 
jj prolej , ja prolival az mi teklo co sem tam lil . takze jsem pokazde meril a meril a meril .. nekdy stacilo min . nekdy i dvacet litru na 6l kvetnik :) ! hodne zdaru at to prezije !

EDIT : jeste bych doplnil ze jsem pridaval ENZYM , ale myslim ze i bez nej to de
 
Top