What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CHOROBY

G

Guest

Siema.

Mam problem.

Moje dwie rosliny pokazuja kaprysy.

#Mazar - jasne wybarwienia na swiezych lisciach z glownego stozka wzrostu.

#Blueberry - czubki lisci pozaginane do dolu. Podobnie jak wyzej z glownego stozka wzrostu orazz rowniez starsze liscie kaprysza.

W dwuch przypadkach internody nie pokazuja kaprysow.

POMOCY !


Mazar:


Blue:




 
Last edited:
G

Guest

Niedawno spryskalem obie rosliny preparatem magnezowym zawierajacym rowniez pozostale mikro.

Co chodzi o Blueberry to zrobic jej flush ??

Czy poprostu pozadnie podlac czysta woda i kontynuowac taki zabieg przez kilka podlewan ?
 

hodowca85

Member
Cpt.BigBud za duzo azotu w obu przypadkach....nie podlewaj nawozami narazie.
Dolomit ma duzo magnezu i wapnia.
Sypnij po 1 łyżce do 1.5L butelki i podlej tym..
powinno pomóć, a i nierób zadnego flusha,
u ciebie widac to dopoero delikatnie ,a nie zabija ,pali ci rosliny....zebys musiał je ratowac.... :bashhead:
 
G

Guest

Chlopaki dzieki za pomoc :)

Niestety nie mam dolomitu. Mam dwa wyjscia:

#isc po dolomit do ogrodnika
#mam preparat magnezowy z mikro do oprysku lisci ( pochodzenie: sklep ogrodniczy ). Jest chyba chemiczny, jest rowniez napisane ze jest schelatowany. Mazarka opryskalem 2 razy.

Czysta woda + Stymy Flo - czy takim roztworem mam podlewac czy pompowac jeszcze blooma ( 1-20-17 (w/v). )??

P.S."(w/v)" - Czy ktos moglby mi powiedziec co to znaczy ?

Na glownej etykiecie jest napisane ze ma stosunek 1,5/13/14
 
Last edited:

castlevania

Member
witam panowie po długiej nieobecnosci:), mam problem rosliny maja juz 2 tyg i cos mi sie zdaje ze są strasznie małe :( do tego cos im dolega:( pomozcie jak mozecie pozdrawiam !







 

stryju

Member
pomocy przez takie coś poprzednia uprawa poszła się j*ać myślałem że to niedobór fosforu (brązowe plamy i pozawijane do góry liście)
oświetlenie hps 400w
ziemia substral osmokote + dolomit (1 płaska łyżka na litr ziemi)
nawozy GHE flora series. w tej jak i poprzedniej uprawie objawy pojawiają się po 6 dniach flo. myślałem że to zbyt wysokie ph (http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688 ) więc zacząłem ją podlewać wodą ph 6,2 i jest jeszcze gorzej. pomocy nie chcę stracić kolejnej uprawy












 
Last edited:
V

vod

Nie za dużo tego dolomitu?
Jesteś pewnien, że ich nie spaliłeś nawozem/dolomitem?
Mi jedna roślina mniejwięcej w taki sposób jak na twoim foto straciła 2/3 liści po tym jak kot jej do doniczki nasikał.

Maybe you should read this: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=13689
 
Last edited:

stryju

Member
obok stoją dwie roślinki z taką samą ilością dolomitu tylko inną ziemią i jest zaje***ta. więc nie jest to też wina nawozów
 

hodowca85

Member
Stryju jak to jest na dużych-starszych liściach to wygląda troche jak niedobor fosforu i troche jakby miały zakwaszone podłoże. wg. mnie podlej wodą z dolomitem. i dodaj nawozu na kwitnienie z przewagą P
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
stryju, osmocote to mocno nawieziona ziemia wiec moim zdaniem przenawoziles dodajac jeszcze jej nawozu. Ludzie zapominaja za w uprawie ziemnej nawozi sie nie na zaś tylko wtedy jezeli pojawiaja sie niedobory. Dolomitu tez sporo, nie slyszalem o lyzce na litr ziemi . Teraz kazde nowe kombinowanie tylko zaszkodzi. Zreszta, spalenie lisci glownych w tej fazie uprawy to i tak juz klopot, bo rosliny bez tych lisci nie odzyskaja wigoru niestety.
Bra

pozdr, kov
 

stryju

Member
w poprzedniej uprawie miałem to samo więc przelałem ziemie 15l wody kranowej ph 8,2(doniczki 5l )i nic to nie zmieniło, dawałem też nawozy w 2-wu krotnie większych dawkach i nic, więc nie jest to wina kwaśnej ziemi. nawozy daję w ilościach zalecanych przez producenta GHE, inne rośliny dostają ten sam roztwór i jest dobrze,pierwszą oznaką "choroby" są brązowe żyłki i według opisu z działu CHOROBY jest to zbyt wysokie ph co blokuje pobieranie P i K więc zacząłem podlewać wodą ph 6,2 i kupiłem urządzenie do pomiaru ph gleby http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=276288858 i wskazuje ono 6,7 ale nie widać żadnej poprawy. jeżeli to przez glebę to nie kupujcie nigdy SUBSTRAL OSMOKOTE bo ja już nigdy nie kupię
 
V

vod

Sądząc po tych zdjęciach, to chyba nie ma już co ratować.

Masz twardą wodę, bogatą w nawóz ziemię (+ łyżkę stołową dolomitu na litr) i jeszcze dajesz podwójną dawkę tego co GHA zaleca. Nie za dużo tego dobrego? A powiedz jeszcze jak często nawozisz?
Może ta roślina po prostu już nie wytrzymała stężenia soli.
 

stryju

Member
przy tej uprawie daję zalecaną dawke nawozu i podlewam co 2 dni 200 ml. zauwarzyłem też że czym dalsze stadium "choroby" tym mniej wody pobierają i ziemia jest mokra nawet 4 dni
 
Top