What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

OUTDOOR - PYTANIA

kiraly1976

New member
Natomiast moje shamany z DP kwitną ale tylko samce, które musze w tym tygodniu wyrwać, kilka shamanów nie kwitnie wiec mam nadzieję że będą to damskie krzaki i lada dzień też zaczną kwitnienie.
 

kartofel

New member
GanJah Jak ostatnio patrzylem na mojego Church'a to jeszcze nie kwitl, ale mysle, ze do 20 sierpnia sie wyrobi. ;)
Btw. twoj tez ma takie ogromne liscie wachlarzowe? U mojego sa prawie 2 razy wieksze niz moja lapa. ;D



Moje mają liście całkiem normalne, może to kwestia trenowania bo były dość intensywnie cięte i naginane, ale kto je tam wie;)

już mi dziewczyny zaczęły kwitnąć:) shaman, church kwitną a z DP dziwna sprawa, klon rosnący obok matki już kwitnie a matka jakoś tak nie specjalnie, ale na dniach pewnie i ona zacznie:)
 

Cinnamon

Member
Zamieszczam to pytanie tutaj bo według mnie najbardziej tutaj pasuje ;)

Orientuje się ktoś czy jak zrobię taki greenhouse pod dwie dobrze rozkrzaczone rośliny to czy będzie potrzebna wentylacja ? Wiadomo, że rośliny w fazie ciemnej pobierają tlen a nie CO2. Jak to jest z nimi ? Dużo tego tlenu potrzebują ? Czy wymiary powiedzmy 1x1,5x1,5 wystarczą bez wentylacji ? Nie chcę się za bardzo bawić w różne kable i wentylatory... a zależy mi, żeby rośliny zakwitły szybciej.

btw. Czy wilgoć nie będzie zbyt dużym problemem przy takim rozwiązaniu ? Chodzi o brak wentylacji. Po równonocy jesiennej folia by zniknęła i rośliny już by spały pod gołym niebem :].

Jak uda mi się to wrzucę fotki tych dwóch panienek :].

Peace iG... :kissass:
 
G

Guest

Ja bym wiatraków nie dawał, ale chyba oczywiste, że szczelnie zamknięty nie może być. Wystarczą otwory z dwóch, najlepiej przeciwnych stron greenhouse'a.
 
Oglądając fotorelacja Kov'a zobaczyłem że mam tą samą glebę co on i teraz pytanie do niego czy dawałeś coś na zwiększenie odczynu gleby, bo z tego co pisze na opakowaniu to ph gleby wynosi od 5,5 do 6,5 -więc można trochę podwyższyć zwłaszcza że w ciągu uprawy ph gleby trochę spada w odczyn kwasowy.

I drugie pytanie również kieruję do Kov'a ale również do pozostałych userów, którzy wiedzą coś na ten temat, w tym samym topicu gdzie owy user prowadził fotoreację zobaczyłem koło gleby Oscmote Substral korę, do czego służy kora ? I czy jest przydatna w uprawie ?

Dzięki za odpowiedzi.
 
G

Guest

Witam!

Mam pytanko. Otoz chodzi mi o to, ze moje dziewczyny rosna w mocno zaciemnionym miejscu - maja zaledwie pare godzin bezposredniego swiatla (2-4h). Czy ma to zauwazalny wplyw na ilosc plonu i moc weedu? Kieruje to pytanie szczegolnie do doswiadczonych growerow, kotrzy juz mieli okazje chodowac w takich miejscowkach.

Peace - Shaman! :dance:
 
G

Guest

Dziwne pytanie... Oczywiście, że ma. Im lepsze warunki, tym lepszy plon i jego jakość. Z takich warunków, jakie opisałeś uzyskasz mniej-więcej... nic.
 
G

Guest

Originally Posted by Buffalo
Dziwne pytanie... Oczywiście, że ma. Im lepsze warunki, tym lepszy plon i jego jakość. Z takich warunków, jakie opisałeś uzyskasz mniej-więcej... nic.

WTF?! Jak to nic? Tzn. ze nic mi nie zakwitnie, czy masz na mysli ze jak zakwitnie to nie bedzie nic kopac w banie? Co jak co ale takiej bajki to mi nie wmowisz :p :spank: Moje planty maja duzo cienia, ale bez przesady, przeciez nie rosna w jaskini :laughing:
 
Last edited:
G

Guest

Jeszcze nie kwitną? To dziwne skoro mają tyle cienia. Jeśli zakwitną, to pewnie będą "kopać w banie", ale szczyty po prostu będą małe, rzadkie i słabsze niż przy dobrych warunkach.
 

xy1

Member
GreenPoland said:
do czego służy kora ? I czy jest przydatna w uprawie ?

Dzięki za odpowiedzi.

Kora (5-10cm warstwa na powierzchni gleby) ogranicza rozwój chwastów, Zmniejsza wachania wilgotności i temperatury wierzchniej warstwy gleby oraz zapobiega szybkiemu wysychaniu tej warstwy.
Wady:
gdy stosuje się korę należy zwiększyć nawożenie azotem.
Nie można podlewać zbyt małymi dawkami wody bo zamiast wsiąknąć w ziemie kora ją pochłonie.
 
G

Guest

h9tric, miałem raz żeńską roślinę niewiadomego pochodzenia (przemysłówka to nie była na pewno), która rosła w miejscu, gdzie bezpośredniego słońca było 2-3 godziny na dobę. Po ususzeniu towar był strasznie słaby. Nie jestem pewien, być może była to słaba genetyka.

Shaman Trip, jeśli nasiona są dobrego pochodzenia i jeśli w ogóle Ci w tamtym miejscu zakwitnie, powinno poklepać.
 

hodowca85

Member
Rosliny rosnące w cieniu i mające mało bezpośredniego swiatła słonecznego-bedą podobne do tych którym dasz słabą zarówkę w domu,czyli-bedą chuderlawe ,bedą bardziej wyciągać sie w góre ,a kwiaty będą luźne i bedą mjały mniej zywicy,a co za tym idzie: bedą słasze...

Buffalo to ,ze rosliny mają duzo cienia nie przyspieszy ich kwitnienia, a moze je tylko spowolnić.Dla kwitka musi być "ciemno" i "widno" - wtedy reaguje,a to ze rosnie w cieniu to on traktuje ze jest "widno" i ciągnie w góre w strone światła...bo ma go za mało...
 
G

Guest

hej znlazłem taka dziwną kupę 20 cm od planta czy jakieś zwierze znaczy teren co z tym zrobić
DSCF6131.JPG
 
G

Guest

no wiem ze zostawiło ale następnym razem może zostawić samą łodyge . w kupie są jakieś owoce pełno ich na spocie stosuje sarna stop
 

sofronov

Member
hyhy...fajna kupa :D ... no to uwazajcie na kupy i jeszcze na pleśń ... wyciąłem juz 2 swoje najbardziej zbite krzaczory ktore mogly pobyc jeszcze z tydzien ,2 no bo juz je atakowala .......plesn - nie kupa .... JAH blesssss
 

sofronov

Member
czy opryski z tych preparatów od pleśni wpływają na smak,zapach,działanie ziela ? ... mocna to chemia jest? ... nie używam,nie bede ,ale jestem ciekaw jak to wychodzi w praniu...
 

hodowca85

Member
Ja przyznam sie szczerze ,że nie robiłem nigdy tych oprysków ,ale tym roku pryskałem własnie poto by sprawdzic jak to bedzie i czy duzo pomogą na grzyba.
Opryski po okresie karencji wywietrzeją i ulotnią sie całkowicie z rosliny i mysle ze nie bedziemy czuc juz zadnej chemii.
Takie czasy mamy...pomidory tez pryskają i je jecie....
to samo tyczy sie konopii....zresztą to jest indywidualna sprawa dla każdego growera.
 

Latest posts

Latest posts

Top