What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

tussin

Member
@ afghani - nie chodzi mi o odblysnik do lampy ... tylko o material do odbijania swiatla w grow roomie . / czyli czym wylozyc sciany ??
 
G

Guest

to mozesz dac folie aluminowom lub mylar tylko ze mylaru w polsce niekupisz
 

Fish131

Active member
Jako ze folia aluminiowa slabo odbija swiatlo a mylar w polsce nie bardzo dostepny a przesylka z Angli mylaru to 35euro to najlepszym wyjsciem jest pomalowanie scian biala farba.
 
G

Guest

pozwolilem sobie pozyczyc fotke od WT ;) chyba spodobalo mu sie w tym amsterdamie bo juz sie nieodzywa cos:) tussin chyba niemasz tam scian, wiec takei rozwiazanie by bylo najlepsze jak ejst na fotce, niestety niewiem co to jest tylko wiem ze cos podobnego ktos kiedys na og mowil ze mozna to dostac w sklepie malarskim czy cos takeigo z jednej strony czarne z drugiej biale...

co do jakis kocy ratunkowych, to jest taka lipa ze to trzyma cieplo i bedziesz mugl miec problemy z wentylacja... najlepiej dorwij gdzies cos takeigo co jest na fotce

4376IMGP2717.jpg
 

tussin

Member
hmmm
bo mam identyczna sytuacje jak Weedtime ! cholera gdybym wiedzial co to jest to bym kupil ! :((

jak spojzec na groow place to mam identyk tylko ze mam narazie z 2 stron czarna folie i zastanawiam sie jakim materialem od srodka wylozyc ???

mam 2 opcje albo koce albo biala folia...

weeeeeed ?! help ;)


ale taj jak spojzec to to jest jakies srebrne od srodka


4376IMGP2721.jpg
 
Last edited:
G

Guest

a moze ta czarna z 2 stron, 1 strone pomalowac kilka razy biala farba? dalo by rade? :D

cos/gdzies/ktos :D zalil sie na koce ze strasznie trzymaja cieplo...
 

tussin

Member
inne pytanie:

czy mozna zdjac klony z rosliny z dworu / jeszcze nie kwitnie, ale wiem ze damka/ i wrzucic indoor ??
 

Fish131

Active member
Pytanie jaka odmiane masz na outdoorze?
Oczywiscie ze mozesz pobrac z niej klony i wrzucic do indoora ale pod waruniem ze nie jest to jakas typowa outdoorowa odmiana ktora nie ma szans w boxie...
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Hmmm, nie ma szans w boxie ?? co przez to rozumiesz Fishu, mysle ze kazda odmiane outdorowa mozna walnac do boxu i zawsze sie cos zbierze w zaleznosci od umiejetnosci.
 

Fish131

Active member
Wiesz typowe outdoory rosna na 3-4 metry wiec byloby trudno wyhodowac to w boxie...
Ale dla chcacego nic trudniego, nie? hehe
Tylko wg mnie szkoda zachodu, lepiej zaopatrzyc sie w jakas indoorowa odmiane.
 

tussin

Member
no jest Blockhead -Spice of life czyli typowo in. posadzilem na dwor bo myslalem ze cos bedzie, ale jeszcze nie kwitnie wiec nie daje jej wiekszych szans :(

mam tylko 1 damke spory krzaczek i moglbym pobrac troche klonow i przeniesc do indorka.

pytanie no2:

robie tak / pobieram klony / maczam w ukorzeniaczu i do miesznki ziemi (specjalna do ukorzeniania)

czy moga byc przez kilka dni na dworzu ? czy ukorzenia sie tylko pod lampa ???
 

Fish131

Active member
Wiesz co chyba lepiej pod lampa (swietlowki fotoperiod 24/0), przynajmniej ja tak robilem a na dworzu nie probowalem...
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Pamietaj tylko ze do ukorzenienia samego w sobie nie jest az tak potrzebne swiatlo ( w sensie czy dzienne czy z kompakta) a bardziej wilgotnosc, po wsadzeniu klona w normalnie podlana ziemie, nakryj go np przezroczystym kubkiem od piwa ( takie jak na festynach sa...) i raz dziennie zdejmuj kubek i spryskaj go lekko woda na sciankach.
 

Fish131

Active member
Azzzzzz said:
Pamietaj tylko ze do ukorzenienia samego w sobie nie jest az tak potrzebne swiatlo ( w sensie czy dzienne czy z kompakta) a bardziej wilgotnosc, po wsadzeniu klona w normalnie podlana ziemie, nakryj go np przezroczystym kubkiem od piwa ( takie jak na festynach sa...) i raz dziennie zdejmuj kubek i spryskaj go lekko woda na sciankach.


Albo zrob tak jak ja czyli malutkie klosze z butelek hehe :D

 

mario_PL

Active member
siema, powoli staram sie zorganizowac jakis in ale niestety moj wyjazd na studia sie przyspieszyl i jade pojutrze a nie zebralem jeszcze zadnych informacji jak sie zbarac do tego porzadnie , chwilowo nie bede mial chyba kompa a nie chce tracic czasu dlatego mam kilka pytan, narazie plan jest taki ze jak dojade na miejsce to kielkuje 3 pestki , WRxAfghani , BBxAfghani i jedno nie wiadomo jakiej odmiany, zakladam ze przynajmnije jedna roslinka bedzie meska wiec do konca powinny dotrwac 2 panienki (jak bede mial szczescie oczywiscie:), poki co nie mam boxa ale zanim sie wykielkuja to mysle ze zdarze juz sklecic cos na wega a mianowicie kilka swietlowek w jakims dobrym miejscu w chacie, zanim zakonczy sie weg powinienem miec juz porzadne miejsce z hps'em na flow,

ile potrzebuje swietlowek do tych 3 roslinek i jakie polecacie najbardziej?
jakiej wielkosci musze miec boxa na weg?
jakiej wilekosci najlepiej zrobi boxa na 2,3 roslinki pod hps 250? (a moze wystarczy 150?
ile trzyma sie rosliny na wegu( miecha?)?
jak mozna zrobic zeby wczesniej pokazaly plec ( jakis specjalny fotoperiod)?
w jakie doniczki je wsadzic po wykielkowaniu?? ,

sorry ze nic sam nie znalazlem tylko pytam o podstawowe rzeczy ale bez kitu nie mam czasu nawet przysiac na necie i poczytac, pozmozcie:)
 
Last edited:
G

Guest

Eh - trudno ;-). Szybciej zaczniesz xD

Więc:
- 4 wydają mi się optymalną wartością - jakie? - oczywiście, że philips lub osram - 23/24W - 1500 lumen
- możesz trzymać miesiąc, dłużej - zależnie od tego czy wiesz jakiej są płci - a równie dobrze 2 tyg. wystarcza - fish tyle trzyma swoje ;-).
- przestaw roślinki na flow i jak pokażą płeć powrotem na veg - może się zhermić - ale niech więc ktoś kumaty w tych tematach wypowie :->
- im większa tym wiadomo lepiej ;-) - ale na początku bym polecił 2-3 litrowe - do pokazania płci - później wiadomo większe ! ;]

peace.
 

Fish131

Active member
mario_PL said:
poki co nie mam boxa ale zanim sie wykielkuja to mysle ze zdarze juz sklecic cos na wega a mianowicie kilka swietlowek w jakims dobrym miejscu w chacie

Hmm. Wg mnie najpierw nalezy zrobic boxa i jak juz wszystko bedzie gotowe to dopiero wtedy brac sie za kielkowanie nasion.

mario_PL said:
ile potrzebuje swietlowek do tych 3 roslinek i jakie polecacie najbardziej?

Mysle ze okolo 4 sztuk, polecam te co ja mam czyli philips 20W

mario_PL said:
jakiej wilekosci najlepiej zrobi boxa na 2,3 roslinki pod hps 250? (a moze wystarczy 150?

Wydaje mi sie ze box 50x50 i 150W wystarczylo by.

mario_PL said:
ile trzyma sie rosliny na wegu( miecha?)?

To zalezy tylko i wylacznie od Ciebie

Grzybiarz said:
a równie dobrze 2 tyg. wystarcza - fish tyle trzyma swoje ;-).

Owszem, tyle trzymam ale teraz chyba sie pobawie w troche dluzszego vega :D

mario_PL said:
jak mozna zrobic zeby wczesniej pokazaly plec ( jakis specjalny fotoperiod)?

Slyszalem cos o 36 h ciemnosci przed przelaczeniem fotoperiodu na 12/12. Nie stosowalem tego wiec nie biore odpowiedzialnosci hehe. Ale baw sie baw :D

mario_PL said:
w jakie doniczki je wsadzic po wykielkowaniu?? ,

Kielkowanie- doniczki malutkie, okolo 0,5litra a potem na vega do okolo 5l doniczek a na flo 10-15 litrow.

Grzybiarz said:
- przestaw roślinki na flow i jak pokażą płeć powrotem na veg - może się zhermić - ale niech więc ktoś kumaty w tych tematach wypowie :->

Czeste zmienianie fotoperiodu moze zhermic rosliny, ale taki reveg nie. Ja tak robilem z ICE. Ups sorry, mial sie wypowiedziec ktos kumaty w tych tematach a to chyba nie ja :bat:

Pozdr :wave:
 
Last edited:

Azzzzzz

Member
Veteran
Dlugiotrwale zmiany fotoperiodu daja bardzo male prawdop. na herme, mowie tu o tym przestawianiu na 2 tyg na flo, jak pokaza plec spowrotem na vega itd.
O wiele wieksze prawdop hermy daje cos takiego jak np podczas jakiegos okresu musimy rosliny wsadzic do ciemnosci na 2-3 dni, nastepnie po tygodniu znowu musimy cos podobnego zrobic, a po 2 tyg zmieniamy fotoperiod...
 

mario_PL

Active member
dzięki wielkie, wszytko spisane na karteczke co bym nie zapomnial, mysle ze weg potrwa ok 3-4 tygodnie, zalezy kiedy bede mial juz porzadnego boxa, i jeszcze pare pytanek:)
temp w boxie powinna byc ok.25 stopni tak?
jaka jest optymalna wysokosc boxa?
mam zamiar zrobic tylko fim, kiedy najlepiej przyciac w in?
od ktorego tygodnia dajecie nawoz?
ziemia to bedzie mysle mieszanka substral+perlit chyba ze kupie gdzies kokos i keramzyt to sie pobawie z tym tez

http://www.allegro.pl/item126994391_porzadna_swietlowka_23w_daylight_philips.html
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top