What's new

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Aici in cehia sunt multi care cresc in gradina din curte , si mai putini indoor, de curring nu mai vorbesc, cred ca nici nu stiu ce inseamna acest cuvant ! Asta e clar , daca ei catalogheaza o iarba crescuta in curte ca ganja= (adica o iarba slabuta) si cea indoor o catalogheaza ca skunk= ( iarba potenta ). si curring nici nu am auzit acest cuvant in vocabularul lor!
 

vasile

Well-known member
Veteran
Sunt multi care au inceput sa creasca la noi ca e mai simplu asa decat sa te chinui cu importu, eu pe vremea cand am ramas fara iarba si am cumparat de la un baiat prin o recomandare am prins numa iarba foarte buna, ba chiar mai buna decat in unele shopuri din amsterdam.

In capitala e deja competitie, daca ai iarba proasta iti pierzi clientii ca intotdeauna se gasesc dealeri cu iarba mai fresh.

Articol de acu 4 ani:

România riscă să devină, din ţară de tranzit pentru cartelurile internaţionale, ţară producătoare de droguri. Este avertismentul procurorului Felician Voicu, înscris recent în cursa pentru şefia Secţiei Antidrog din DIICOT. Procurorul aduce ca argument statisticile oficiale, care arată că, la nivel mondial, producţia de droguri puternice a crescut cu 200 la sută. Ofertă mai mare, preţ mai mic şi niciun fel de compromis din partea traficanţilor care şi-au concentrat forţele pe producţia de cocaină, heroină şi ecstasy. Nu au abandonat nici culturile de cannabis, ci au împins producţia către ţările din estul Europei. Dovadă stau zecile de culturi descoperite numai anul trecut în România.

Citește mai mult la: https://www.digi24.ro/stiri/actuali...a-deveni-tara-producatoare-de-droguri-1072927
 

DcSantos

Active member

Happy 420

Sa vedem cine a avut un pai de calitate azi!
faceti mi in ciuda ca la mine mai dureaza pana o sa am si eu
eu am uitat complet de 4.20 sa fiu sincer. abia acum fumez un cui dar calitatea e mediocra sa fiu sincer. e un cui dintr-un mugure ce l-am uitat de ieri pana azi pe masa si e uscat uscat ,zgarie pe gat dar efectul e destul de bun. stiu si eu momentele fara muguri,is groaznice cateodata dar si cand fumezi mugure dupa o perioada cand n-ai avut,gandeste-te la asta si o sa treaca mai usor perioada fara fum...o sa tragi doua fumuri cand ai iar si o sa te spargi frumos !
 

vasile

Well-known member
Veteran
420 e momentu ala cand te duci la preot si ii ceri sa iti dea lumina ...

ce faci cu lumna dupa e treaba ta...
 
Top