What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Co w ogrodzie rosnie Ci ??? 07

C

Ca2

30 stycznia harvest (9 tygodni + 5 dni bodajże od momentu zakwitnięcia) więc jeszcze nieco czasu jest. Damy rade ;P
Ale druga ma więcej żywicy - z kolei jest bardziej obeschnięta od przenawożenia.
 
Last edited:
C

Ca2

Na Jack horror zastosuje fim za kilka pięter :D I poczekam aż wyższa będzie (no żeby tylko nie wyższy;/ bo będzie ch#$%^). Jak loteria nie będzie pomyślna To sadzimy coś innego :D
 
Nio wyzszy box by sie przydał...

Ja mysle o kolejnym hps 400w bo jeden to chyba za malo dla 6 roslinek ...
A pozniej juz sie przyda pod hydro na 2o roslinek :)
 

Lewar

Member
siema

mam pytanie



to stara fotka jeszcze z grow PPP. podobne plamki pojawily sie na obecnych kwiatkach. rosna pod HPS 400w ok 35cm pod szyba 8mm. czy moze byc to od spryskiwania woda? przygladalem sie i kropelki ktore sie osadzaja maja podobny ksztalt, ale czy lampa ma az taka moc zeby takie cos zrobic? od ok. 10 dni zostaly podlewana woda z biohumusem (moze ciut za mocna dawka ;) ), ale zdaje mi sie ze przenawozenie dotyczyloby wszystkich plantow i to od poczatku lisci (spalenei koncowek). spotkal sie ktos z was z takim czyms? przez spalony termostat foto ciagle 24/0 i nie mam kiedy ich spryskiwac, a az prosza sie o pozadna dawke N, a najszybciej dostarczyc przez spryskanie. jeszcze 2-3 dni bedzie OK

pozdro

edit: @Cabul podpowiada, ze lampa troche za nisko. duze natezenie swiatla moze zaszkodzic mlodym roslinkom?
 
Last edited:

Q_ba1

Member
No powiedziałbym że to właśnie od wody, nakapałem sobie jakos na początku hodowli skunka troche na liście przy podlewaniu i od razu wywaliły sie plamy, myśle że wpływ ma też twardość wody, ja swoje planty spryskuje zaraz po zgaśnięciu lampy i wszystko jest ok

no 35 cm jak na 400w troche mało moim zdaniem, 35 cm to dla 150w w przypadku młodych delikatnych roślin
 
Last edited:
C

Ca2

Raczej jakiś niedobór. Krople wody były by bardziej spontaniczne a tu obumieranie jest między żyłkami starszych listków.

I jeszcze nieco fotek z macro:


 

Lewar

Member
@Ca2 juz nie raz prywatnie na gg sie upierales ze to od wody. lol
niedobor, na 2-3 pietrze? ehh... kolejne sa zieloniutkie zdrowe, nie spryskiwane, za to slabsza dawka biohumus'a ale b cuzz A+B
 
Last edited:
C

Ca2

@Lewar i ostatnio przekonałem się, że byłem w błędzie :D Bo mnie pokusiło zrosić przy włączonych lampach. Plamy nie były tak równe.
Przy PPP jeszcze są krawędzie zawinięte w dół i obumieranie idzie od końców. Fosfor na niedoborze zaczyna od starszych liści.
nied-fosforu.jpg
nied-fosforu2.jpg
 

Fish131

Active member
Lewar said:
edit: @Cabul podpowiada, ze lampa troche za nisko. duze natezenie swiatla moze zaszkodzic mlodym roslinkom?

No jak na taka moc to moze byc za nisko lampa... Duze natezenie swiatla moze zaszkodzic roslina i to nie tylko mlodym ale i doroslym tez... Ale roslina broni sie tym ze ustawia liscie pionowo zeby swiatlo nie padalo na powierzchnie liscia...Tak mi sie przynajmniej wydaje, gdzies chyba o tym czytalem... Ale w Twoim grow chyba nie mozna mowic o za duzym natezeniu swiatla... Oddal troche lampe i zobaczysz czy cos pomoze...
Co do wody, to spryskiwanie roslin podczas gdy lampa jest wlaczona, na dodatek tak blisko roslin nie jest dobrym pomyslem... Krople wody, ktore sa na powierzchni lisci dzialaja jak szklo powiekszajace i promienie swietlne przechodzace przez taka krople wody poprostu pala powierzchnie lisci i mozna wtedy zaobserwowac wypalone punkty na lisciach.
Peace!
 
Nio to fajnie ja prawie codziennie jzu z tydzien podlewam pod swiatlem spryskiwaczem i to tak pozadnie ... O jutra przestane ...
 

Fish131

Active member
Bez obaw RD! Jezeli nie szkodzi to Twoim roslinom to nie panikuj! Ja tez spryskuje swoje rosliny i jest OK. Moim to nie szkodzi ale jakbym widzial ze jest cos nie tak to napewno bym zaprzestal!
Trzeba wszystko kontrolowac a nie ze czegos nie wolno i koniec...
 
Jutro wrzuce fotki moich malenstw ... Moim chyba to nie szkodzi chcoaiz zalezy jeden sa bardzo ladne a 2 krzaczki maja dziwn listeczki ...

Mam pytanko gdzie mozna kupic mylar albo jakos folie odbijajaca swiatło nie chodzi mi w necie tylko w jakim sklepie (np.budowniczym)
 
G

Guest

@RD - wątpię abyś dostał mylar w którymkolwiek sklepie w Polsce, co innego w necie np. na seed'ie jest dostępny...
 
C

Ca2

W sklepach z art. budowlanymi możesz szukać izolacji (za grzejniki) najczęściej zwijane w rolki lub paczkowane na kawałki 0.5x0.5m . 17pln bodajże kosztowało 0.5x5m lub 0.5x10m (juz nie pamiętam bo cud znaleźć dobą cenę o ile idzie w ogóle jakąś do produktu znaleźć :D)
 
Last edited:
G

Guest

@Ca2 - pomysł raczej mało trafiony, tak samo jak z folią aluminiową - wielkie G warta...
 
C

Ca2

Właściwości fakt... jak folia alu ale wytrzymalsze.
Zawsze pozostaje Jedynka :D albo jakiś Dekoral :D
 

Fish131

Active member
Niepolecalbym tej folii za kaloryfery poniewaz jej zadaniem jest odbijanie jak najwiekszej ilosci ciepla i wg mnie opierdolenie boxa taka folia moglo by podkrecic tempetrature w nim...
 
T

technoMAXgrower

Nowy Rok. Fajowo
Ca2: Pójde za fishem ziom dobrze mówi, to nie jest od pryskania woda, po dokladnej analizie fotek mi to bardziej wyglada na. Może to być ale nie musi, bo malo rzeczy wiem o twoim ogrodzie i jak przebiegal grow. Wyglada mi to na:
- pierw sprawdz czy nie jest to sprawka robali zlego ph lub zbyt niskiej temperatury
- byc moze jest to wynikiem toxycznego dzialania azotu - używałes ammonowej jego formy?
- mozesz miec lockout P wystepuje zaklucenie w pobieraniu fosforu liscie sa popalone i zwijaja sie
- dajesz swoim roslinka odpowiednie porcje Mg i Ca? Warto zadbać o mikroelementy
- zrób flushing i nie laduj juz ani grama azotu


Ice 30 day




dostala kolorków od zbyt duzego promieniowania spod lampy, na wielu lisciach to mi sie dzieje, odsunalem lampe o jakies 30cm i dalej je parzy :fuck:

Grapefruit podoba mi sie ta odmianka 30 day

cholera jak dlugo foty sie laduja...co jest kurrr





:wave:
 
Last edited:
Top