What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Dream/Amherst Sour Diesel/400w HPS/Elsőköröm

Gearbi

Member
10. Nap Flo.

Üdv mindenkinek!

A csajok jól érzik magukat szépen fejlődnek.

A locsolás ez eddig megszokott recept alapján történik Ec: 1.6 Ph: 6,5. A receptúrába majd a 20.nap körüli fogom hozzá adni a KNO3-at 1 : 0,25 : 0,25 : 0,25 arányban.

Drén Ec értéke minden egyes locsolásnál növekszik egy kicsit ezért a kövi locsi sima vízzel lesz. A Ph nagyjából 6,5 körül van.

A Blue Dream-ek szemmel láthatóan nagyobbak mint a Amherst sour diesel-ek. Ez nemtom miért lehet fajtája miatt vagy más, vagy tovább kellett volna vegelni őket nemtom.

Pár kép róluk:



Az egyik Blue Dream-nek elkezdet lilulnia a szára. Ez miért lehet. az olvasataim alapján lehet Ph probléma de akkor a többieknek is hasonló problémájuk lenne, Magnézium hiányt is írtak, de akkor a többinek is hasonló baja lenne. Please help me!!
Itt van egy kép a száról:

 

Dapk

Active member
Veteran
A bluedream-re a szárlilulás jellemző -és a nyúlás is, ssh az apa, ettől függetlenül mehet neki extra táp /mg + P -amúgy elég ha sűrűbben vagy erősebbel tápozol/, beszarni nem kell. Ez a feno fog a legutoljára beérni és még az is lehet h bőven túlnövi a többit.
 

Gearbi

Member
A bluedream-re a szárlilulás jellemző -és a nyúlás is, ssh az apa, ettől függetlenül mehet neki extra táp /mg + P -amúgy elég ha sűrűbben vagy erősebbel tápozol/, beszarni nem kell. Ez a feno fog a legutoljára beérni és még az is lehet h bőven túlnövi a többit.

Ssh az apa? Ezt nem értem. Melyiket tápozzak erősebben?
 
R

Rab.C

these are looking excellent.i am looking forward to seeing them full of buds...
 

Gearbi

Member
A lilát





Blued Dream = Blueberry F2 x Super Silver Haze

-anyától jellemzően/nagyrészt/általában a virágforma, apáktól pedig a testalkat öröklődik

Ááá értem. Köszönöm az infót. Akkor a lilát jobban tápozom egy kicsit úgy is ma lesz locsi és neki külön keverek 1 kicsit erősebb tápit.
 

Gearbi

Member
17. Nap Flo.

Üdv mindenkinek!

Szépen elkezdtek virágozni a csajok. Minden rendben van velük.

Szépen kajálnak. A táp mennyiségén és arányán nem változtattam. A következő locsi sima vízzel fogtörténi és a következő tápos locsinál bekerül a receptbe a KNO3, 0,25 arányban

A locsoló víz Ec: 1.6, Ph: 6,8.

Drén Ec: 1.8 Ph: 6,5 körül mozog mind 4 hölgyeménynél

Az Amherst Sour Diesel-eknél szerintem valamit elszúrtam mert nem nagyon akarnak elkezdeni nyúlni. A Blue Dream-khez képest kb 30cm le vannak maradva. Így hát alájuk pakoltam 30cm hungarocellt hogy a tetejük egy magasságba legyenek.

Felnyírtam a csajok szoknyáját, meg jó pár legyezőtől is megváltam hogy ne árnyékoljanak.

Beszéljenek a képek most már:

 
Last edited:

sylk855

Member
Majd figyelj mert a Blue dream előszeretettel zabálja a nitrogént mint az állat és könnyen mg és N hiányod lehet floba . Én beszoptam velük , kikaptam a full sativa fenókat.
 

Coldplay001

Active member
ez a bd nekem is lesz projectbe... remelem jo lesz ...

valaki irhatna kicsit bovebben rola persze a megfelelo topicba ;)
 

Gearbi

Member
ez a bd nekem is lesz projectbe... remelem jo lesz ...

valaki irhatna kicsit bovebben rola persze a megfelelo topicba ;)

Nekem idáig bejött. Elég easy a termesztése. A veg. szakasz közepe felé volt 1 kis nitrogén hiányom de elég hamar sikerült helyre állítani. A Ph-ra egy kicsit érzékeny a tapasztalatom szerint. Ph: 6,5 között érzi jól magát Lightmixben.

30% Indica 70% Satival. Blueberry x Super Silver Haze - ből keresztezték. Állítólag elég jó termés hozammal, kíváncsi leszek rá. Idági elég jól néz ki. Flo.-ban nyúlik mint az állít. Nekem most kb 110cm körül van.
 

Gearbi

Member
Üdv mindenkinek.

Ma reggelre az Amherst Sour Diesel-eknek megjelentek ezek a barnás foltok a leveleken és meg is vannak fel is van penderedve a levél széle.

Mitől lehet ez? Nézegettem a hiány tüneteket de hasonlót nem találtam. 1 hete új helyre költöztek a csajok ahol ha nem megy a lámpa általában 15fok a leghidegebb. A BlueDreamekne nincs ilyen a levelein.

Segítsetek hogy időbe tudjak rajtuk segíteni.
 

Attachments

  • 20190311_062759 másolata.jpg
    20190311_062759 másolata.jpg
    51.9 KB · Views: 34
  • 20161213 080734
    20161213 080734
    62.7 KB · Views: 48

Dapk

Active member
Veteran
Magnézium hiány, Chemdog specifikus -ha csak nincs felhalmozódás okozta "kizárás" /lockout/

+ 1.5-2g MgSO4 / 10L /a jelenleg adagolt tápokon felül
 

Gearbi

Member
Magnézium hiány, Chemdog specifikus -ha csak nincs felhalmozódás okozta "kizárás" /lockout/

+ 1.5-2g MgSO4 / 10L /a jelenleg adagolt tápokon felül

Rég volt már flush a csajoknak mert nem ment az ec érték 2 felé. Flush-oljak egyet és meg látjuk mi lesz, vagy növeljem a magnézium adagját.

A mi locsolásnál szerettem volna át állni a flo. tápra. Ami azt jelenté hogy 1 : 0,25 : 0,25 : 0,25 (Agri4 : CaN : MgSO4 : KNO3) 0,4g/l : 0,1g/l : 0,1g/l : 0,1g/l. De ez elég gyenge lesz így MgSO4 adagja mert idág 1 : 1 : 0,5 kapott 4g/l : 4g/l : 0,5g/l (agri4 : CaN : MgSO4)

Na mi legyen? Elbizonytalanodtam.
 

Dapk

Active member
Veteran
flush -aztán flush után az elfolyó oldat töménysége annyi legyen mint a beöntözött; lassan locsolj!

Tápozz kedved szerint emelt mg-vel /ca mg arány ne csússzon nagyon el, kb ca:mg 2:1, ez nem összekeverendő caN-el meg a keserűsóval, itt az oldottról beszélek /annyira rá se feszülj 1.5:1 és 3:1 között valahol
-én floban ferti4 1g/l caN 0.45g/l és 0.15mgso4/l-el megyek -ez egy ilyen átlag érték fajta függvényében +/- 20%
 
Last edited:
R

Rab.C

Üdv mindenkinek.

Ma reggelre az Amherst Sour Diesel-eknek megjelentek ezek a barnás foltok a leveleken és meg is vannak fel is van penderedve a levél széle.

Mitől lehet ez? Nézegettem a hiány tüneteket de hasonlót nem találtam. 1 hete új helyre költöztek a csajok ahol ha nem megy a lámpa általában 15fok a leghidegebb. A BlueDreamekne nincs ilyen a levelein.

Segítsetek hogy időbe tudjak rajtuk segíteni.


i think there too hot lift your light up
 

Gearbi

Member
flush -aztán flush után az elfolyó oldat töménysége annyi legyen mint a beöntözött; lassan locsolj!

Tápozz kedved szerint emelt mg-vel /ca mg arány ne csússzon nagyon el, kb ca:mg 2:1, ez nem összekeverendő caN-el meg a keserűsóval, itt az oldottról beszélek /annyira rá se feszülj 1.5:1 és 3:1 között valahol
-én floban ferti4 1g/l caN 0.45g/l és 0.15mgso4/l-el megyek -ez egy ilyen átlag érték fajta függvényében +/- 20%

Köszönöm a diagnózist Dapk. Nagyon úgy néz ki hogy Mg. hiány volt. Szépen meg állt a barnulás leveleken és újabbat se vettem észre.

A következő locsolás sima vízzel lesz kimosom a közeget és meg próbál az általad leírt receptúrával locsolni őket, csak szeretnék KNO3 is adni neki hagy dagadjanak a káliumtól mit javasolsz mennyit adjak nekik g/l-ben?

Mennyi szokott lenni az Ec értéked ilyen g/l mennyiséggel?
 

Dapk

Active member
Veteran
EC 1.5 alap adagolásban! -1.2-től 1.8-ig megyek, de én nem "földszerű" közeget használok.
Monokálium-foszfát-ot használok .
 

Gearbi

Member
28. Nap Flo.

Üdv mindenkinek.

Szépen fejlődnek a csajok, masszívan megindulta a virágzás. Blue dreameknek nagyon jó citrusos enyhén fenyő illatuk van. Az Amherst-eknek masszív olajos és nem is tudom mihez tudnám hasonlítani de igazi jó fűszaga van. Nagyon durva.

Kajálnak rendesen. 2 - 3 naponta kapnak Ec: 1,6 - 1,7 között tápos vizet. Az Amherst plusz kap egy kis Mg-t ahogy Dapk javasolta mert enyhe hiánytünetük volt. Úgy néz ki kicsit több az Mg igényük.

Hoztam pár képet: :canabis:

 
Top