What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Chieftec pc grow/ durban poison

Alanbrown88

Member
Tegnap már megtörtént a megemelés.A biztonság kedvéért nyomatom a fényt folyamatosan az elején aztán majd 12/12

.





11.02

Pára 63% hőmérséklet beállt fix 27 fokra a nappali órákban.

Jövő hèten megpróbálom a másik tcit is rákapcsolni szerintem bírka a 30 fokot is a növènyke majd.
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Update:
A coco cube a végső helyén. Közeg: Compo sana ált. +némi perlit.
A képen még nincs, de van alátét is a drénnek.


 

Alanbrown88

Member
Update: levèlpárok megindultak a növèsben, szár erősödèsèt várom. Hőmèrsèklet 27-28 körül,
Pára 42-45%
Hamarosan szerzek be ph mèrőt,egyenlőre nem locsolom túl a kis palántát, fordîtott ozmózissal kezelt 7.5 phs vîzzel locsolom egyenlőre ami megnezium kálium calciummal dusitott enyhèn.
Holnap lövök kèpet.
 

Alanbrown88

Member
Digitális ph mérő napokon belül meglesz.Van egy digitális TDS/EC mérőm ami nemtudom mennyire hiteles, valahogy le kell tesztelnem. 7.5 Phs fordított ozmózissal kezelt tisztítottvíz (1 l vizben 32mg kalcium, 9.5 kálium,8mg magnezium) a locsolóvíz. A pht lejjebb kell picit vinnem . A compo sana föld 6 körüli , a víz pht majd 50% os citromlèvel korrigálom.
 
Last edited:

Solon

Well-known member
Milyen PH mérőre esett a választás?
Ezt a mondatot nem egészen értem, kifejthetnéd:
„7.5 Phs fordított ozmózissal kezelt tisztítottvíz (1 l vizben 32mg kalcium, 9.5 kálium,8mg magnezium) a locsolóvíz.”
 

Alanbrown88

Member
Somogyi féle ph teszter. Egypontos kalibrálású.
Nos.Mondhatjuk ásványvíznek is.Annyit tudok a vízről hogy: idézem „többszörösen tisztított fordított ozmózissal kezelt,ásványi anyagokkal dúsított víz alapú ital. " A fentebb említettekel tűzdelve.:laughing: ja és hogy ennek a phja fixen 7.5
 

Solon

Well-known member
Ahha, értem. Ez olyan, mint kb. az összes ásványvíz, felszivattyúzzák, leszűrik és visszasózzák, így tudnak egyenletes minőséget produkálni. Pont egy ilyen olcsó somogyi tesztert nyúzok egy hónapja tesztelés gyanánt, lassan írok róla pár sort és bedobom a topikomba.
 

Alanbrown88

Member
Ma rákapcsoltam a másik TCI panelt is.
Fény : 16/8

A teszterre visszatérve úgy gondoltam nekem megfelelő lesz még ha megközelítő pht is ad nekem már az is valami.



 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Működés közben..
 

Attachments

  • IMG_20181109_090854_cleaned.jpg
    IMG_20181109_090854_cleaned.jpg
    47.6 KB · Views: 25

Alanbrown88

Member
Ma vagy holnap jön az első toppolás.Pèntek óta nem nèztem rá.
Nem azèrt mert nem akartam,csak hát munka van na...

Update: Tegnap este még bekukkantottam. Tetszett amit láttam. Gyorsban toppolás. Hamarosan LST jön.
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
picture.php


Kezdeti foszforhiány vagy a kevès loccs?
Èrdekessèg mèg hogy 3 napja tettem be egy diy co-t ami befőttes üveg lyukasztott fedővel benne cukros víz ès èlesztő.
Egyik ledet viszont kikapcsoltam egyenlőre mert arra is.gyanakszok.
 

what_can_there

Well-known member
Foszforhianyt kizarnam, betapozott foldben, korai vegben kicsi a valoszinusege, meg nem is ugy nez ki. Loccsantasi anomaliakra tippelnek, de a karosodas merteke egyelore nem komoly, szoval ne parazd tul, csak figyeld, hogy terjed-e.
 

Alanbrown88

Member
Köszi What!
Kókusz kockába lett elindítva.Valószinű a kevès loccs. Nem mertem sokat adni eddig.
Elkèpzelhető esetleg hogy mivel mèg nem kiterjedt a gyökèrzet,így nem tudja felvenni a sanából a tápanyagot?


Lehetséges hogy sok volt még neki a "kakaó" a 2 led. (32 fokig is felkúszott )
Most 1 megy így 27 fok.
 
Last edited:

Alanbrown88

Member
Biztos hogy a tápanyagfelvètellel volt a problèma, ami abból eredt hogy túl kevès vizet kapott. Fèltem a túlöntözèstől, mivel nincs mèg nagy rutinom inkább úgy gondoltam jobb a kevesebb mint a több mert az overwateringet nehezebb korrigálni.
Ma mèrek majd pht. Tanulgatom.Elvileg ez gyárilag ph állîtott.
Valószínű túl savanyú a közeg így váltok sima csapvízre ès ha szüksèges állítom a pht. Valanint adok minimális epsomot a vízhez.
 

Alanbrown88

Member
Hát srácok nem egy hülye dolog ez a PH mérő. Kiderült hogy a 7.5 vélt víz 6.5 :D
Nem semmiért voltak ezek a tápanyagfeleli gondok. Maradt a jó öreg csapvíz. Ma már azt kapott egy kis keserű sóval egyetemben. Csapvíz PH itt nálunk 7.2 jelenleg.
Kapott ma egy lightos LSTt is.


Update: Szükséges lesz kalibrálni a ph mérőt. Ugyanis hiába kalibrálták gyárilag. Pár napig tart... Kell beszerezni 7.0s folyadékot.
 
Last edited:

NebulaIICBD

New member
Lehetséges hogy sok volt még neki a "kakaó" a 2 led. (32 fokig is felkúszott )
Most 1 megy így 27 fok.

Szia!

Az a 32 fok később is sok lesz neki, de ha bekapcsolod a 2. csíkot akkor az mindig 32 lesz, tehát valamit változtatnod kell ha beakarod kapcsolni. Én megpróbálnám a ledek driver-eit a házon kívül elhelyezni, mert szerintem sok hőt adnak azok is. Szerintem ellehet úgy helyezni, hogy az ne legyen észrevehető. A másik megoldás a nagyobb elszívás lenne.

A lényeg, hogy valamit lépned kell ha akarod a 2. ledet. Szükség is lenne rá, hiába jó ez a tci csík, de azért 23w alatt nagy termésre ne számíts.

Persze próbakörnek jó lesz, lehet :)

Hajrá!
 

NebulaIICBD

New member
Kezdeti foszforhiány vagy a kevès loccs?

Egyik ledet viszont kikapcsoltam egyenlőre mert arra is.gyanakszok.

Simán lehet , hogy a led miatt volt. Mikor a 32 fok volt, akkor az a levélpár lehetett a legfelső. A meleghez párosult az alacsony páratartalom és már meg is égett a levelek teteje.

Persze bármi más is okozhatta :biggrin:
 

Alanbrown88

Member
Mióta az erkélyajtót sűrűbben nyitom, többet szellőztetek azóta 30 fok alatt van a 2 leddel.
Az elején nagyon kevés vizet kapott, í g y tápanyagfelvételi gondjai lehettek. De már sokat erősödött. Jövő héten jövök képpel.
 
Top