What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CLU-48 / Lotus Larry F2 -SD like pheno- / top feed

Solon

Well-known member
Jól néznek ki, mit ne mondjak. 5 nap alatt elég szép növekedést produkáltak. Lehet pár éven belül a HPS is a CMH sorsára jut. Pince páratartalmát, hogy fogod orvosolni? Azért kérdem, mert ilyen 80%-os páratartalomnál a falak jó kis puffer közeggé válnak, okádják vissza a párát, baszakodtam vele én is. Ha normális a falazat külső vízzáró rétege és nem ázik, valamint jó a ház héjazatának vízelvezetése, rohadt jó cuccokat lehet kapni, zsákos kikeverhető vízzáró réteg, vakolatként és padlóra felvihető, rá egy olcsó szimpla csempe normális ragasztóval és kész is a kuckó, egy szellőztetéssel levihető a pára 50% alá, azután már csak tartani kell.
Várom már a virágzás 6. hetét.
 

Dapk

Active member
Veteran
El kéne pár olyan jó kőmíves mester az iparba mint amilyenné te képezted magad :D
Nálam azért egyszerűbb a helyzet, túlzottan nem mennék bele, de annyit mondhatok hogy eddig semmiféle szellőztetés nem volt, esténként kinyitottam egy pár órára az ajtót és kész, a box levegője is a belső térbe ment stb stb és maga a pince is száraz -nem teljesen pince...
Nagyon kíváncsi leszek a végeredményre én is, de egyre kevésbé vagyok szkeptikus.


Nálam ez a cmh dolog kimaradt, de pont most ütköztem bele egy ilyenbe https://www.icmag.com/ic/showthread.php?threadid=352859 -nagyon komoly kert, ügyes a srác, de valahogy hitetlen vagyok a végeredménnyel kapcsolatban -szerintem átvilágított az 1000-es a cmh-s részre így nem korrekt
Azt viszont remélem hogy leszek annyira elégedett h a kör után kibasszam a hps-t
 

what_can_there

Well-known member
45 celsius fok a bordan merve az nagyon jo! Mennyi amugy a cobnak a maximuma? A tci panelra 85 celsius max van irva, de attol eleg messze van, 32-34 fokos szobaban mertem rajta 45 maximumot.

En nem ertettem soha a cmh oruletet, amikor elkezdtek ezeket nalunk is arulni, akkor csinaltam tesztet, 400 w hps - 400 w cmh, de nalam kozel ugyanannyit adtak, valami 20 gramm kulonbseg volt csak. Meg amugy itt van olyan naplo is, ahol 1000 w hps-el, 1500-at szednek 1 novenyrol, amit en is hitetlenkedve olvasok, de tegyuk fel, hogy igaz. Amit szinten nem ertek, hogy 60 centire voltak a lampak, es a csoka szerint ha 90 centire lettek volna, akkor tobbet szed??? 90 centire az eletben nem tettem meg lampat, mindig is az volt a tapasztalatom, hogy rendes hutes mellett, minel messzebb van a lampa annal kisebbek a bugak, ezt tobb, mint 100 nagyjabol sikeresen vegigvitt indoor kert utan erzem igy.
 

Dapk

Active member
Veteran
-40-+100 fokot írnak és 120 fok "case temperature"-t és 150 foknál ég ki ha jól értem

itt a datasheet:
http://ce.citizen.co.jp/lighting_le...n/COB_6/CLU048-1212C4_0068P_201710_180423.pdf

Jó kis cucc tényleg, alig várom a mit fog "művelni" alatta a lányka, egészen izgatott vagyok én mint az őskonzervatív hps hívő :D

1.5kg 60cm-ről meg a 90cm-ről-erről azt gondolom, hogy magyarországi férfiaknak a legnagyobb a faszuk eu-ban egy felmérés szerint, úgy 18cm / erről a felmérésről annyit érdemes tudni hogy telefonon történt, bemondásra. Ezt gondolom erről, nem is rugózok már ilynen inkább, elhiszem, persze...

Viszont szerintem így side by side tesztet csinálni hülyeség.
 

Dapk

Active member
Veteran
Bekerült a tank, lejjebb a lányka -de úgy néz ki kelleni fog az elszívó doboz -mert nagyon nő.

A héten kipucolom a felesleges hajtásokat, leveleket, aztán fölé kerül egy madárháló.

Kimostam a közeget RO vízzel /1-2 órát járattam/


picture.php



picture.php



picture.php
 
Last edited:

Dapk

Active member
Veteran
Kukutyin értő tanácsaira hallgatva javítván a hűtést -ami amúgy így sem rossz, de ha még jobban hűtöm még több lesz a fény /amúgy ez elég világosan benne is van a datasheet-ben csak hát lusta geci vagyok/ - bordákra rakok 110cm-es pc ventiket! -köszönöm Kukutyin!


Szépen fejlődik minden, alaposan megritkítottam a hajtásokat és a leveleket /!!! FONTOS FELJEGYZÉS: HA KEZDŐ VAGY NE CSINÁLD! -kizárólag jól szabályozható közegben érdemes ilyennel játszani mert csupaszítás után, ha esetleg topon volt járatva akkor könnyen ég, érdemes 0.2 EC-vel lejjebb menni
Amúgy minden 5cm-nél hosszabb nyéllel rendelkező levél lekerült, szóval alulról kb az felső két sorig minden



Nagyon látványos a korai gyantatermelés, remélem ez látszik is, érdekes hogy a trichomak jóval kevésbé elnyúltak és talán sűrűbbek is, remélem ez látszik a képeken is, próbáltam több szögből megörökíteni.


A szellőző doboz a héten elkészül és ki lesz vezetve a szobából a levegő, ha ez sem segít még növelhetünk a szoba elszíváson és végső soron be is gyújthatok mert a boxban max 26 fok van -amúgy is szeretek 30 fok körül lenni.


Na ennyi az update, ez kb a 2-3. hete a virágzásnak


picture.php



picture.php



picture.php



picture.php



picture.php
 

Kukutyin

Member
Jól fest, neveltél már ebben a sátorban? Vagy csak meglepetés, hogy ennyire benőtte a gaz? :) Kurva jól nézne ki ez a növény kicsit jobban szétterülve meg ha nem kéne megtépkedni a szoknyáját.
 

Dapk

Active member
Veteran
Mindig "megtépkedem" a szoknyáját, ez alap! -azért nem akarom a mellemet verni, de ha villamosságtanban nem is vagyok erős élettanban képben vagyok :)
Itt nem a széthúzással /jobban már nem is lehett volna/ itt a scrog-al volt a baj ahogy írtam is az elején, utólag tettem rá a hálót, illetve az meglepett hogy ez az egyed így nyúlik -anno feno válogatásnál ez volt a legkevésbé nyúló Chem/OG/sour féle (alapvetően az og-k kurvára nyúlnak, kb mint egy thai -már ha nem ilyen rqs, meg dinafem meg hasonló kommersz skunk keresztes dolgokról van szó https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=251118 itt találsz pár példát) viszont akkor magról ment itt meg már az anyáról és ez az első kör ezzel, vágva.


Amúgy nem szokásom ekkora területen nevelni, se egy tövezni, ahogy az elején is írtam. A másik meg ne feledd a közeliken kívül a többi halszem „üveggel” 12mm-en készült! (50cm a cserép és a tank, 20cm a szűrő /350m3/h/ és 15 cm a csillár, az az a 170 magas boxból le is jön azonnal 85cm -és akkor a háló alatti fölöslegről nem is beszéltünk -ami az útólagos KO háló betétel miatt annyira magas, nyílván a „vízvezeték hálózat” is jobb lenne a ha a főszár síkban futna… ezért is a magasság para /meg egyenletesebb lenne a bugák mérete/.
 

Solon

Well-known member
Én nem adok like-ot/upvote-ot/faszom tudja mit, mert tök felesleges. Ez így kurvára rendben van. Ennyi gyantát nem láttam, ilyen idősen, se a kosher, se az og, se a sour palántánál, de a tiszta afgánnál se. Elbaszott egy fajta lett ez. :) Kérem a pénzt a promóért. :)

Viccet félretéve, ha sikerülne ezt így stabilizálnod, én tuti vennék belőle. Szerintem más is. Ja és kabbe mielőtt önelégült lennél...
 

Dapk

Active member
Veteran
Hát ritka az ilyen jó szó tőled testvérem, köszönöm! :D
Furcsa az egészben az, h én direkt azért kezdtem ezzel ezt a kört mert aránylag jól terem, faszán gyantásat és nem annyira nyúlós mint az OG -habár testalkatra semmirekellő, hikomat, szívószál szárú. Viszont ennél van egy sokkal nyúlósabb, de kis gombokat termő iszonyat gyantás OG jellegű fenom is.


Na most vagy az van, h összekevertem a kettőt, amit én kizártnak tartok mert rohadtul oda volt erre figyelve vagy az, h LED alatt ennyire másképp viselkedik
vagy a magas párára (amit tegnap meg is oldottam, mára 60%-on ketyegünk amit már viselnie kell 4-5 héten meg majd begyújtok bugák méretétől függően lehet csak a 6-on.)


Mindenesetre a köv kör se a kali mist lesz hanem a másik feno, h kiderüljön mivan.
Közben még csipkedem a makkom végét what_can paradurbanjára, azt is le akrnám már válogatni.
 

Dapk

Active member
Veteran
Most nézem hogy az oldat töménységéről még alig írtam valamit -és mivel úgy áll a helyzet, hogy holnap flush mert elkezdett felfelé kúszni így aktuális is. Szóval: FLO elején 1500uS/cm volt (1g ferti IV 0.45 kalcium nitrát) ez ennél a fajtánál kevés -amúgy kb az összes általam ismert skunk crossnak ez bőven elég szokott lenni pl c99 -nek még sok is. Így elkezdtem emelni olyan 2-2.1-ig ez levelezésig fasza is volt, akkor visszavettem 1.7-1.8-ra ami eddig ketyeget, de az oldat elkezdett „tömörűlni” ergo besokaltunk szóval most flush aztán 1.5-1.6 /kb alap adagra visszatérek amíg azt nem látom, h kieszi az oldatot.
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
Szepen belehuzott, jon a gyanta is rendesen. Az en OG klonom ugyanezt csinalja, atkapcsolaskor nyulik, mint az allat es a tobbi fajtahoz kepest eleg koran kezd gyantasodni. En nem vagyok egy OG pro, de masok kepei alapjan is arra jutottam, hogy ez a fajta jellegzetessege. HPS, LED alatt is, meg a foliaban is hasonlo a helyzet, szoval nem gondolom, hogy ezt a feny minosege nagyban befolyasolna. Teszek fel kepet az outdoor kepek topicba a sajatrol.
 

Dapk

Active member
Veteran
Én kurva nagy OG pro vagyok -és a péniszem is óriási- és amúgy nem is azt emeltem ki leginkább hogy a led miatt ilyen gyantás ilyen korán hanem azt h tök más a gyanta rajta mint hps alatt -porszerűbb! Sol meg mivel ilyen DNA-s OG-kel tolta még nem látott ilyet -amúgy dna-s og/sour/chem-ben is találtam már zseni fenokat, szóval ez amólyan testvéri szoponckodás részemről


Aztán meg azt nem értettem hogy ez amit én Sour d szerűnek gondoltam -mivel nem annyira nyúlt és valamivel "skunkosabb" volt a virágja válogatás során most faszé nyúl ennyire, lehet benéztem valamit amit nem hiszek vagy a led miatt -mert az OG fenom az nagyon nyúlik ll f2-ből is, meg 91kryptből is meg SadSamből is -a korai gyantásodáshoz meg már azé nem szóltam hozzá mert mint fentebb írtam jól esett a felszopás /emlékeztetőül ide is berakom a sad samurai virágztatát amire sol szintén rácsodálkozott amire amúgy én is mert az meg szinte üvegfólia szerűen borított mindent/


attachment.php



attachment.php





Kukutyin meg egy istenverte amatör hogy nem látja hogy 5 nap leforgása alatt nőt a biomassza a 4x-re! -homorizálok kuk pajtás, ne vedd magadra :D- Azt hova a rákba kéne húznom az ánuszomba?



Itten van é egy topic a OG-k testalkatáról -amiben az én állításomat is kitárgyalják mégpedig h a chem - og cumók golyóállóak a penész tekintetében



https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=313319




Na most meg bontok egy távoli galaxist me nem szívtam már jó ideje -vizelet tiszta vagyok megint, röhögtem is mikor hobbi írta h majd én tesztelem a malawit, me most vagy az lesz h paranoiás rohamot kapotk -adná isten- vagy az hogy elszítvtam -vágás- felkeltem


Valószínű ezen józan fejem tehet arról is hogy itt végig písziskedem a naplót aztán senki nem ért meg a szövgemből semmit


de ennek vége, pöcsök, kemény eleszek mint a 43 cm hosszú beton kemény péniszem, ami 1nm-en 20w ledel letol egy 1.5kg kört!




-amúgy megvolt a flush, kapott minden földi jót, oszt csókolom, isten király vagyok! :peacock:
 
Last edited:

Coldplay001

Active member
nagyon szep a kert,elismeresem! szabad megkerdezni hogy akkor mennyi leddel milyen fenyerod es milyen fogyasztasod van? koszi
 

Dapk

Active member
Veteran
4db ilyen led van 1400mA-n kb 230w-t fogyaszt így /nem kb mert mérve van de a mérő is +/- pár százalékot csal, lux mérőre még mindig várok a bolt ahol leadtam a rendelést -mert a régi elveszett- az azt igéri hogy jövőhéten már tuti! Szóval jövhét péntekig remélhetőleg kiderül mennyi a leadott fény! -majd bemérek egy 600w-s hps-t is
 

Dapk

Active member
Veteran
Nem lesz a ledtől kevesebb a számla, ahová kell a 600w hps, oda kell 600w led, viszont nem olyan forró és tovább tart -valamint ha magadnak rakod össze akkor simán tudod csak az "izzót" cserélni itt is... Sajnos csoda nincs -jó, persze nem teljesen igaz mert mondjuk 16 db ilyen 1nm-en 1000mA-n hajtva mondjuk csak 500-550 körül fogyaszt. Én a jövőben 16 db-ot tervezek berakni 1.5 x 1.5 nm-re de 1400mA-on hajtva az meg 760w körül lesz.
 

Dapk

Active member
Veteran
3.5 hete vagyunk 12-ben (08.16-tól van 12/12-ben 9-től csökkentettem a fényt, de hogy minek,azt magam se tudom) eddig elégedett vagyok. A héten még kopasztok rajta egy-két sort és beállok az ec-vel 1.3-ra -most 1.5- és utána hátradőlök és élvezem a "show-t" mert más teendőm már nincs, az EC is marad 1.3 illetve azt még a legvége felé csökkentem.


Itt vannak a sunák:




picture.php





picture.php





picture.php
 
Top