What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Blue Cheese - MK Ultra Kush/250-400W CMH/Wilma/Clay Pebbles

Dapk

Active member
Veteran
0.3g/l kalcinit és 0.8g fetiIV csapvízben 0.65? Az kizárt mert a yara hívtalos tájékoztatója szerint is 1g-re 1.5-öt kell hozni EC-ben!
 

Snypie

Active member
Kedves Dapk!


Megcsináltam, amit tanácsoltál. Vettem új kalibrációs folyadékokat és újrakalibráltam minden műszert. A csapvíz EC értéke 0,96, PH 7,45 (nagyváros déli része... érdekes módon északon 0.4-0.5 körül van. hoztam további 2 helyről, ott is annyi, bár az is déli rész...).
Savazás után 5.7 lett a PH, majd felöntve RO-val (50-50-ben) 0,61 lett az EC, a PH pedig 5.8 .

Beletettem a tápokat (0.8 gr/l Ferti IV és 0.3 gr/l CaN), így az EC 1,67 lett. Amíg kitisztítottam a tankot és beletöltöttem az új oldatot a PH felment 6.2-re, így utánatettem még egy kis savat. Végleges PH 5,71 lett, az EC pedig 1,68.


Remélem jól csináltam mindent. Este később és holnap reggel megint rámérek és megírom mi lett.


Amúgy kimértem full csapvízben is, az EC 2.10 lett.
 

Dapk

Active member
Veteran
Jézus!

ez valami elképesztő, tudom soknak tűnik ez, de táp nincs ebben sok, nézd meg mit művel a növényekkel -ekkora méretben ennyi tápot -nem ekkora ec-t - el kéne bírniuk, persze ezzel az ec-vel kérdéses, egy nap alatt nem száradnak el, ha holnap a friss hajtásokon láts vmi csavarodást hólyag, pikkely szerű változást, akkor újra kell gondolni ezt az egészet. Kezdve a golyóállítással -mert valmainek tartaniaa kell a ph-t ha már az oldat nem tudja és a RO-s oldat nem fogja tudni.
 

Dapk

Active member
Veteran
Következőleg egy 30 csap 70RO vízes próba is lehet, ha ez nem jön be -nem akarok a növényeiddel játszani, de ezt most le kéne próbálni, mert a jövőben se lesz ez másképp -persze ha nem gondolkozol a költözésen :D


edit: soha életemben nem láttam még ilyet magyarosrszágon
 

Salátafej

Active member
Szia kedves Snypie!

Szoktál csapvizet inni? Személyes tapasztalatom az, hogy ez nem vicc.. Mérések, tesztek nélkül is érezhető, hogy nem ugyan az folyik mindig a csapból, nyaranta lényegesen rosszabb szokott lenni a víz minősége , fogyasztás szempontjából biztos, idén nyáron tőled nem messze kortyoltam olyan pohár vízbe ami fogyaszthatatlan volt már , pedig gyakran járok arra és nem szokott ez előfordulni. Tanulatlan vagyok így tudományos választ nem tudok adni de úgy hiszem összefüggésben van a magas EC- az "íz" kialakulásában .. ezt talán a forrás jelenlegi vízszintje is befolyásolhatja.


Észrevételem a naplóiddal kapcsolatban, hogy elég felkészült vagy te, de baromi görcsös, szíísz te eleget ? :D

Remélem nem zavartam be az összképbe , minden jót!
 

Dapk

Active member
Veteran
Rendszeresen átmossák a rendszert, ezért lehet az amiről beszélsz -amúgy kötelessége lenne a helyi vízműnek erről tájékozatást adni, de hát nem teszi, a magyar meg gyáva, hogy kiálljon magáért... /lásd elmúlt 28 év....
 

Snypie

Active member
Salátafej:
Szoktam inni a vízből, ha muszáj. Egyáltalán nincs rossz íze, de állandóan vízköves lesz a bögrém :D Így buborékos ásványvizet iszom, azt nem kell elmosni :D
Jahh, görcsös vagyok, tudom. De nincs mit szívni, nincs díler. Mindenhol ezt a bio genyát lehet kapni. No meg kaptam én már mindenféle lefújt kétes eredetű szart is. Inkább kihagyom és nem szívok.


Dapk:
Hát ez a köcsög vízművek nem ad semmiféle tájékoztatást. Az egy dolog, h hiányos a vízösszetétel adatai (pl. nem is jelzik a Mg mennyiségét, egyszerűen CaO összes keménységébe beleszámolják a kálciummal együtt), de kb. 3 éve ugyanazok az adatok szerepelnek a honlapon...
"[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]a magyar meg gyáva, hogy kiálljon magáért" Erre annyit reagálnék, h amikor elvittem bevizsgáltatni a vizet, akkor kérdezték, h akkreditált vizsgálat kell-e. Azaz fel akarom-e használni hivatalosan is. Mondták, h kár, mert úgysem fogadja el a vízművek az akkreditált jegyzőkönyvet. Csak a saját mérésüket fogadják el hitelesként, amit szerintem így is, úgy is a saját érdeküknek megfelelően fognak alakítani. Aztán járjon az ember bíróságra, h hamis adatokat közölnek a honlapon??? Kapják be, nekem ez a véleményem. Azt még hozzátenném, h a vízművek 1.5x áron csinálja meg ugyanezt a vizsgálatot. Pofátlanság! Imádlak Magyarország :D
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
No, 9 órával a tankcsere után a PH 5.71-ről 5.80-ra ment fel. Az EC 1.68-ról 1.65-re esett vissza és hiányzik a tankból kb. 0.5-1 liter víz. A friss hajtásokon nem látok egyenlőre semmi furcsa jelenséget. Egyenlőre ennyit tudtam megállapítani.
 

Dapk

Active member
Veteran
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
No, 9 órával a tankcsere után a PH 5.71-ről 5.80-ra ment fel. Az EC 1.68-ról 1.65-re esett vissza és hiányzik a tankból kb. 0.5-1 liter víz. A friss hajtásokon nem látok egyenlőre semmi furcsa jelenséget. Egyenlőre ennyit tudtam megállapítani.




Ez így nagyon rendben van! Hagyd most így 2-3 nap múlva minden kiderül!

Sol elmesélte az eredet történeted, szóval ezt most nem hagyjuk annyiban, végig csináljuk!
Nem baj ha görcsölsz, úgy legalább jobban figyelsz, csak ne parázz rá most semmire, az pedig egészen jó jel, h az ec nem kúszott fel, sőt!


Edit: az elfogyott tápot pótold ugyan ilyen táppal még akkor is ha csak 1 liter, nagyban befolysáolja a folyamatod, h sokáig hagyod -úgy kéne hogy bekeversz mindig egy 5-10 L-el több tápot -azt is jól tárolod akár egy kis szívattyúval mozgatot vagy bubiztatod, majd minden nap pótlod az elfogyasztott mennyiséget és tank mérettől függően időközönként a teljeset cseréled -én most azt mondom hetente, de ez majd úgy is a "helyi viszonyok" szerint alakul!
 
Last edited:

Snypie

Active member
Köszi Dapk a figyelmet, segítséget ;)


Csekkoltam a rendszert, a PH 5.92 lett, az EC felment a reggeli 1.65-ról 1.66-ra (vízszint persze csökkent), ezért úgy döntöttem, h ma csak tiszta (PH állított 50 csap:50 RO) vizet adok hozzá. A PH nem változott, az EC 1.62 lett. 2,2 liternyit kellett visszatöltenem, h a tegnap esti szintet megkapjam. Tehát elfogyott 0.06 EC-nyi táp. Majd holnap estére keverek be tápos vizet és azt teszek bele.


Az új hajtásokon továbbra sem látok semmi furcsát.
 

Snypie

Active member
Tegnap kevertem be 5 liternyi tápos vizet a toppoláshoz. 5.6 lett a végső PH, ami ma reggelre 6.28 lett. Egy kis vízpumpával van mozgatva az oldat. Szóval azt akarom mondani, h tökmindegy, h a Wilmában van-e vagy sem, a PH attól független felfelé mászik.


A Wilmában tartom az 1.68-as EC-t. A PH ma reggelre felment 6.25-re így, adtam hozzá egy pici savat. 2-3 pipetta kellett a 40 literhez és visszament 5.6 köré.
Szóval tényleg nem tudom jó-e ez így. Dapk és Solon azt mondja h nem kéne állítgatni utólag, többen pedig azt, h bizony kéne.


Másik "problémám", h az agyaggolyók felső rétege algás és a Wilma összefolyó csatornája is. Pedig megy bele H2O2. Tankcserekor 3 ml/l, napi szinten pedig 1 ml/l.


35%-os peroxidom van, amiből 3%-ost csináltam úgy, hogy 50 ml peroxidhoz ment 600 ml RO víz (1:12 --> 35%/12 = ~3%-os oldat).


Ez gond, vagy természetes folyamat?




Az új hajtásokon továbbra sem látok semmi furcsát.
 

Dapk

Active member
Veteran
A "többen"-nek nyilván még nem volt stabil oldat a kezében :D /whiped volt? :D/ Savazhatod és azt mondom, h egyszer még valóban vissza is lehet/kell állítani sőt azt is el tudom képzelni hogy 4-5 nap alatt felszökik 5.5-ről 6.2-re, de nem egy éjszaka alatt -amúgy meg éjszkára lehet, h nem kéne folyamat mennie a szívattyúnak -habár lövésem nincs, h most h megy.
Hány fok van a boxban, milyen a páratartalom? Az alga alapvetően nem gond, de sok esetben onnan indul a "fertőzés". Esetleg klórozhatod -sosem volt ilyenre még szükségem itt a fórumon megtalálod az adagolást.
A legegyszerűbb ha szétkapod a willmát, aztán nekiállsz jó alaposan kimosni lemosni mindent és ezzel tartod kordában az algát.
Mindezekétől függetlenül várjunk és "figyeljünk".-persze attól még pucold ki a cuccot
Amúgy azon kívűl, h nem ég, mit látsz, hogy néz ki, javul?
 

Snypie

Active member
Fénynél 26-27 fok van és 70-75% RH. Próbálom tartani a VPD táblázatban a kék kockákat.
Fény nélkül 23-24 fok és 60% RH.
Jelenleg csak nappal megy az öntözési szivattyú.


Hoztam új képeket, most sötétben vakuzva. Talán picit sötétzöldebbek lettek a levelek és azok a levélnyelek, amik nagyon lilák voltak, most nem annyira lilák. De a barnulás terjed felfelé. Bekarikáztam pirossal, ami tegnap-ma jelent meg.


Én még mindig a túlzott locsolásra gyanakszom. Ha megnézitek a képeket, itt is pöndörödnek felfelé a levelek (de hát sötét van és jelenleg 23.8 fok ---> tuti nincs melegük). Minden leírásban kb. az szerepel, h a levelek pöndörödnek, egy csomó hiánytünet léphet fel és a leveleg lógatása. Nekem csak a levelek lógása nincs meg, a többi tünet mind ül.


 
Last edited:

Dapk

Active member
Veteran
Akkor ne locsolj annyit ha arra gyanakszol :) -teljesen komolyan


A jövőre nézve pár jótanács, vegyél 6.5-g gyapotkockákat és addig abba tartsd a növényeid run to wate rendszerben míg akkorák nem lesznek mint a legnagyobb, miután az megvan mennyen a willmába -nem kell sokat locsolni akár a run to wate lehet kézi locsolás is gyapot az elején hasonlóképpen viselkedik mint a föld, aztán ahogy növi be a gyökere úgy locsold napi 2x majd 3x és mire már napi 3x kell locsolni lehet belerakni ebbe a rendszerbe.


Hogy most mivan, nem tudom, lehet hogy szar semmi a gyökér, lehet hogy megviseli az ingás. Több tippem nincs. Takard be a tetjét a köveknek és esetleg állj átt napi 6-7x-i locoslásra!
 

Dapk

Active member
Veteran
6,5 G 100 100 65


A miért pedig az, hogy ebben az eljén tudod akkár full ro-ban is nevelni nem szükséges olyan szintű stabilitás az oldat részéről mint egy újrafogatós, agyaggolyós rendszerben
 

Snypie

Active member
Feltennék még 1 hülye kérdést, mert nem igazán vágom :D Ebben a kockában van egy nagy lyuk. Akkor először egy pici gyapotkockában kell kezdeni, ami belefér a 35 mm-es lyukba? Vagy mi a menete ennek?
 

Latest posts

Latest posts

Top