What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

RQS - Northern Light - LED - DWC

Charass

Active member
Hétfőn vagy kedden kerülnek be a dwc-be! Pont így terveztem, kösz a megerősítést! ;) A kockák alján már szép számban előtörtek a gyökerek mindkettőnél, szóval a vízszintet úgy lövöm be, hogy épp hozzáérjen a rockwool aljához!
 

Charass

Active member
Update.

Update.

A főnix szárnyal: A kis megkínzott NL végre teljesen erőre kapott! Teleszőtte a gyapotkockát gyökérzettel! Sokat gondolkodtam mi legyen vele, mivel ugye csak 1 növény fér az DWC-be. Egy ideig fontolgattam, hogy kókuszba ültetem kockástúl némi perlittel felütve. De mivel táp és minden egyéb adott, ezért összefabrikáltam a lakásban fellelhető dolgokból még egy DWC potot, amibe ma bele is került! 1.0 EC, PH 5.5-6.0 között. Nem tudom, hogy e megrázkódtatásnak az elején, vagy a relatív kevés fénynek, esetleg a 6000K spektrumnak köszönhető, hogy nem nyúlik, hanem csak bokrosodik, vagy csak fajta jelleg?!?
picture.php
picture.php
picture.php


A másik NL: 12. napnál járunk. Növeszti szépen a gyökereket, olyannyira, hogy a kis 4x4-es kocka alján rengeteg pici gyökér tört ki, és mivel nem akartam, hogy elhaljanak a levegőn/fényben ezért tettem alá még egy kis kockát, hogy kapaszkodjon meg abban is. Nincs nagyobb kockám, amibe a kicsi belekerülhetne, venni most nem akartam. Illetve mert nem szívesen keverek be 18 liter vizet egy ekkora magoncnak. A légpumpa csövét megosztó kis Y idomot és a porlasztókővet se szereztem még be a lustaságom miatt szóval ezért sem.
picture.php
picture.php


Kicsit szomorkásan lógatja a leveleit, nem tudom mitől lehet. Melege nem lehet, 0.5 EC vizzel locsolgatom, lehet talán picit sok volt még... Bár elég vitálisnak tűnik nekem!
 

dev.

Well-known member
Ha már kint van a gyökere, mehet a kosárba, ne szarozz 18 literen. Megvárod majd, hogy átszője a másik kockát is?
 

Charass

Active member
Igazából elég nagy ütemben szövik tele gyökérrel a gyapotot, így hogy szemmel láthatóbb a gyökérfejlődés mint egy zárt potban ezt figyeltem meg. De végül is jogos amit mondasz! Kell vegyek holnap airstone-t, Y elosztót, szilikoncsövet no meg ioncserélt vizet és akkor be rakom azt is!

Kérdés: Kb 11-12 literes lehet a vödör amibe beleraktam most az NL 1-et. Elég lehet ekkora űrméret egy teljes kör végigviteléhez? A virágzás közepén nem járok úgy, hogy 3 liter vizet tudok majd csak beönteni mert akkora gyökértömeg van benn?
 

Charass

Active member
Üdv srácok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!



Tegnap kezdődött, ma így néz ki. Mivel csak egy oldalon van a sérülés, és az érintett levélujjak közvetlen egymás mellett helyezkednek el ezért arra következtettem, hogy egy két csepp tápos víz gördült végig a levélen és az égette meg!

Hőmérséklet: 24 fok. EC: 1.0 Ph: 5.5-6.0 Az értékek mondhatni állandóak! Lámpa nem ért hozzá!

Esetleg arra gondoltam még, hogy a rákelült vízcseppek a levélen, nagyító lencseként funkcionálva összegyűjtötték a fényt és az égette meg, de ez már csak találgatás!

Mit gondoltok?
 

Charass

Active member
Az a baj, hogy 2 darab 24 wattos led izzó van arcában nem Mh vagy HPS. Eddig kb 8 centire volt, most feljebb raktam 12 centire a biztonság kedvéért, de én nem erre gyanakszom.

Nem mondom, hogy a leddel nem lehet megégetni, de ha light burn, akkor csak a vízcseppek fókuszálhatták olyan erősre a fényt, hogy megégesse. Vagy tévedek? Képes lenne kb 10 centiről 2x24watt így megégetni? De akkor miért nem égett meg az új levélpár is ami most fejlődik, hiszen az magasabban van?!

Minden fajta levélsérülést átnyálaztam, és mindenféle hiányt vagy égést kizártam. (Lehet rosszul tettem)

Ezért csak arra tudok gondolni, hogy a táposvíz rá cseppent...
 

Széklet Nagyúr

Active member
Az a 2*24w gondolom az a 3000 lumenes amirol korabban ( kerdezz-felelek ) ertekeztunk.
No abbol 2 darab az 6000 lumen, ennyivel kb 30*30- as teruleten viragoztatni szoktak es vegben kb fele annyi fenyre van szuksege a novenynek.
Az mindegy, hogy a satrad mekkora mindig a level "szonyeg" feluletehez merten kell beloni a feny mennyiseget. A normalis esetben optimalis fenymennyiseget akkor lepheted tul - ha jol tudom - ha co2 vel is operalsz.
Az alapjan amit eddig olvastam szerintem oda egy db 24wattos is eleg, ha majd a lombozat felulete meghadja a 30*30 - at akkor odaverheted a masikat is.

Hozzateszem ezt mind elmeletbol okoskodom, ameddig erre valaki belteri termesztesben professzor ra nem bolint addig ez kovezessel jaro jehovazas E.
 

Charass

Active member
Ja hát így levezetve már van benne valami!

Izzót nem veszek ki semmiképp, viszont feljebb emelem akkor még 5-10 centit!

Az a baj ezekkel a ledekkel, hogy néztem sok tesztet, és mérést a hasonszőrű e27 led bulbokról és ilyen 10-20 centinként simán csökken 20-25%-ot a fényerejük! Ezért is raktam az arcukba ennyire.

Viszont az meg most esik le a hülye fejemnek, hogy az utóbbi héten nőt pár centit az érintett, viszont a lámpán semmit nem emeltem szóval lehet igazad lesz! Feljebb rakom, aztán meglátjuk! Köszöntem! ;)
 

Széklet Nagyúr

Active member
Nincs mit.
Akkor emeld JOOO fole, aztan ha kifejlodik a kello feluletu kanape akkor kb pont optimalis zonaban gyotorheted a novenyt.
"A kevesebb tobb" ( esse en talaltam ki, meg a kinti szerencsetlenkedes elejen olvastam valahol, kender eseteben 100% ekig igaz )
 

Charass

Active member
Még annyi, hogy ahol a barnás elszíneződés van, nincs elszáradva. Ugyanolyan nedves tapintású mint az egészséges zöld levelek. Egész egyszerűen olyan mintha valami kiszívta volna a színt belőle!
 

Charass

Active member
Semmiképp sem tápégés! Az nem így néz ki! Ha megnézed, nincs burn a levélujjal végén, sőt még a sérült levelek végei is zöldek.

A light burn-t előbb hinném el, szerintem csak túl aggódom! Simán rácsorgott a tápos víz mikor nem figyeltem! Minden esetre feljebb emeltem a lámpát is! Pár nap és kiderül!

De a növény maga tökéletesen egészséges! Szép zöld, vastagodik a szára, és tolja ki minden levélhónaljban az újabbnál újabb hajtásokat, amik szintén egészséges színűek! És szerintem még az 1,2 Ec-t is bírná, kövi tankcserekor az lesz!

Csak túlságosan becigiztem tegnap aztán túl aggódtam! :D
 
W

wildkender

olyan mintha a levél hozzá ért volna az izzóhoz.

am hány liter vízbe lógatja a lábát?
 

Charass

Active member
Szar képet csináltam róla, ha felébred megpróbálok egy jobbat! Nem ért hozzá a lámpához, esélye se volt! Közel volt, de arra azért figyeltem mindig, hogy ne nyújtózzon odáig!

Az a baj, hogy ha light burn lenne, szerintem meg lenne száradva a barnás rész! De tök nedves és "élő" az a rész is mint a levél többi része, egész egyszerűen a színe változott csak. Ezért gondolom, hogy loccsant oda némi oldat!

Kb 12 literben van, már bőven belenyújtózik a vízbe! A gyökér rész teljesen egészséges, hófehér!
 

Charass

Active member
Igen-igen tudom, dróttal kötözzek ne ragaszalaggal! Ha bármi jelét látom a leveleken, hogy nem tesz jót, áttérek arra! ( A barnás levelek nem ettől lettek olyanok, már előtte elváltozott a színe!)




Sajnos a drót, vagy madzag elég macerás ebben a potban... Úgy döntöttem később amint akkorák lesznek bekerül egy háló föléjük! Dróton belógatva felülről, hogy tankcserekor tudjam mozgatni őket sérülés nélkül.
 
Last edited:

Charass

Active member
Up.

Up.

A Főnix: Széklet Nagyúrnak (ez a név :D ) végül igaza lett! Valóban a lámpa bánt el a levelekkel! Sikerült egy újabb levelet kicsit megperzselni, de most már 25 centire van a lámpa tőle, így már tuti jó lesz! Amúgy se bánnám ha nyújtózna egy kicsit a lámpa felé mert nagyon kis tömzsi bokrocska. Vetekednek a helyért az újabbnál újabb hajtások. Kötözni sem egyszerű így.

Visszaesett a napokban 0.8-ra az EC, a visszapótolt vízzel emeltem újra 1.0-ra. Ph 5.5-6.0 Esedékes a tankcsere a napokban, szerintem emelni fogok 1.2-1.4 köré hátha az még tetszik neki!

Tudom, hogy nem fog menni, de mivel be akarom érni valamelyest a másik NL-el és mert scrog féleséget akarok minél több csúccsal ezért tegnap toppoltam.



 

Charass

Active member
A másik NL: Holnap kerül be a dwc-be végre! Pár napja ő is 1.0 EC-t kap és értékelte is mert egyből jobban megindult, bár már rég bele kellett volna tegyen a rendszerbe és nagyobb lenne, de sajnos nem volt légpumpám, ez az egy meg sajnos nem bírta a két potot egyszerre.




A pakistáni :D: Nagyon kis csúnyácska szegény, bár a másikhoz képest díjnyertes! :D Azt le se fényképeztem, valszeg megy a túlvilágra holnap. Viszont a nagyobbiknak ami a képen van, ha kicsit megdörzsölöm a levelét, az újjamnak egyértelműen citrom illata lesz. Nem tudom lesz e belőle valami, de amig nem foglalja el a helyet a két NL elől addig tőlem maradhat a szekrény sarkában, ha csak nem akar zsákokat növeszteni.

 
Top