What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Active member
- jaa, emlékszek a vincent névre, csak már az egész történetre nem emlékszem hehhehehehe :) romló memória
- régi vonalas jilly bean klónok ezek, méghozzá jó 4 éve kerültek hozzám egy már akkor is öreg anyanövényről hehe tök jól ketyeg még mindig a jilly genetika. motörhead dzsekit hord, olyan régi már.
- Króm Úr, igen, nagy valószínűséggel kell egy olyan fődes tisztítókúrát csinálni. Köszi az ötletet.
 

hobbi ur

Active member
03.09 03.17 az előző tápoldatcsere 02.24-én vaót, a 10 nap múlva soron következővel ma, azaz 03.17én értem oda :D láthatóan lendületesen fejlődnek, ec 1.5-1.6 körül volt, most már 1.7körüli értéket kapnak. érdekes, hogy a sokat szenvedett bal oldali dzsilli (bár alapvetően szétnyúlós fajta) gecidekurvára szétnyúlik, a másik a fodrosmetélt annyira azért nem, bár ő sem egy tömzsi picsa. azt hiszem beállítom most már a 140wos hajperledet is, hogy melegítsen az is, így 390w-ra nő a fogyasztás hehhhehehehe 12be március 5én kapcsoltam, 12napja virágzásba fordul, nyomja a kis pinaszőröket, meg ilyenek. évek alatt azt fogalmaztam meg, hogy nem bánom, ha egy fajta szétnyúlik, t.i. igenis nagyobbat terem, mégpedig azért, mert a szétnyúlt pamacsos virágzatokat tulajdonképpen jobban körbeöleli a fény, mint az egyben növő vaskos combot. érdekes jelenség. persze nagyon fontos a genetikai potenciál, meg ezer más körülmény stb stb.
 
Last edited:

hobbi ur

Active member


óvatosan levelezem is őket, tapasztalat szerint mérsékelt technikával nem csökken a termésmennyiség, sőt jobban kifejlődnek az alsóbb szinteken elhelyezkedő virágzati pontok

megérkezett a mikromix is a bótba, megyek felveszem, aztán adagolom befelé, hogy legyen egy kis mikroelem utánpótlás is a ph elég nyugvóba került, érdekes megfigyelni, hogy a 12be kapcsolás után kb 10-15 nappal (fel van írva) az addig vadul fickándozó ph nyugodtabb lüktetést vesz fel... most már berendezkedtek az asszonyok a virágzásra

bob márli haja is kezd máá zaődülni

Mentés
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
Jao nez ki a Marley bacsi szakalla, grat. :tiphat:

Ebbol a novenybol lehetne magot csinalni, kolloiddal ontermekenyiteni, vagy keresztezni/visszakeresztezni. Azert mondom, mert latom, hogy nagyon komaljatok, eveken keresztul fennmaradt, biztos kulonleges noveny.

Igy tovabb, figyelek.
 
mindenképp érdemes lenne!

csinálhatnál egy step by step útmutatót, hogy lehetne ezt meg feminizélni!

láttam mostanában feminizélő spray-ket, azok sts vagy cs tartalmúak lehetnek? praubáltad-é
 
bioboltban is árulják... a hangsúly a töménységen van. magasabb ppm számú kell, de mégse túl magas. sokan maguknak gyártják otthon elektrolízissel.

láttam mostanában több félét spray kiszerelésben külön feminizálásra árulják (nem úgy mint a bio boltos verziót, ami sok fajtánál nem vált be).
 

what_can_there

Well-known member
Milyen step-by-step utmoutato? Leirtam a ket lehetseges verziot.

1. S1 (selfing - ontermekenyites): fogod a JB klont, kineveled, mielott viragzora kapcsolsz parszor lefujod ezusttel es utana siman leviragoztatod. Gyakorlatilag indukalt herma (reversed female) lesz a noveny es sajat magat porozza, a keletkezett magok az S1 generacio.

2. BC (backcross - visszakeresztezes): a JB klont mondjuk Skunkkal porzod (lehet regular kan, vagy indukalt herma), a keletkezett generaciobol (F1 - 50% JB / 50% Skunk) kivalasztasz 2-3 novenyt, ami a legjobban hasonlit az eredeti JB klonra es ezknek a pollenjevel ujra keresztezel az eredeti klonra. Az igy keletkezett generaciot (BC1 - 75% JB / 25% Skunk) tovabb szelektalod JB fenokra, ha szukseges (mert nem eleg uniform, vagy nem elegge hasonlit a JB-re) akkor megint az eredeti klon anyat termekenyited, a keletkezett magokbol lesz a BC2 generacio, ami 87,5% JB es 12,5% Skunk...
 
magát porozza? na ilyet se hallottam még... általában másik növényt szokás porozni a hermával. ugyanannak a fajtának egy másik klónját (S1) vagy egy más fajta anyát (F1 fem).

te pontosan milyen fajta kolloidot használsz (márka, ppm) és milyen gyakran fújod le, összesen mennyi alkalommal?

Milyen step-by-step utmoutato? Leirtam a ket lehetseges verziot.

1. S1 (selfing - ontermekenyites): fogod a JB klont, kineveled, mielott viragzora kapcsolsz parszor lefujod ezusttel es utana siman leviragoztatod. Gyakorlatilag indukalt herma (reversed female) lesz a noveny es sajat magat porozza, a keletkezett magok az S1 generacio.

2. BC (backcross - visszakeresztezes): a JB klont mondjuk Skunkkal porzod (lehet regular kan, vagy indukalt herma), a keletkezett generaciobol (F1 - 50% JB / 50% Skunk) kivalasztasz 2-3 novenyt, ami a legjobban hasonlit az eredeti JB klonra es ezknek a pollenjevel ujra keresztezel az eredeti klonra. Az igy keletkezett generaciot (BC1 - 75% JB / 25% Skunk) tovabb szelektalod JB fenokra, ha szukseges (mert nem eleg uniform, vagy nem elegge hasonlit a JB-re) akkor megint az eredeti klon anyat termekenyited, a keletkezett magokbol lesz a BC2 generacio, ami 87,5% JB es 12,5% Skunk...
 

GK_420

Active member
Ezt az önporzást én is úgy ismerem, hogy klónt veszel róla a hermulás elött és a kezeletlen növény kapja a kezelt pollenjét...végülis az is öntermékenyítés, de úgy volt ez a biztonságos és így nem lesznek hermák az utódok. Most akkor végülis biztonságos ezaz öntermékenyítés is?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a részletek értelmezését számonkérni mindig vitát eredményez :D króm hajlamos kisarkítani ráadásul, amit olvas a jelentős topicban is volt tegnap egyy hasonló, amit aztán trollkodásnak jelentett valaki, mert a figura nem tartja észben az apró faktorokat, hogy pl kagylóhéj LISZTET használjon és ne simán héjakat :DDD úgyhogy ja ...

keep calm and learn to read
 
hát fem magokat akkor se állít úgy elő senki, hogy a herma önnönmagát bassza meg. mivel annak hímnős magok lesznek az eredményei, nem pedig termősek.
 

what_can_there

Well-known member
Kosz whiped, szerintem hamarosan tulvagyunk a nehezen. :biggrin:

Azt ZK-n irtam le, hogy mi a kulonbseg mesterseges herma es termeszetes herma kozott. Nekem nincs meg, ha valakinek megvan linkelje. Roviden: ami magatol hermul, annak a kolykei is hermak lesznek, amit meg csak kemiai kezelessel lehet hermasitani, annak nem lesznek hermak az utodai. Nem az a lenyeg, hogy hova megy a pollen, hanem az, hogy milyen geneket tartalmaz.
 
Last edited:

hobbi ur

Active member
Kosz whiped, szerintem hamarosan tulvagyunk a nehezen. :biggrin:

Azt ZK-n irtam le, hogy mi a kulonbseg mesterseges herma es termeszetes herma kozott. Nekem nincs meg, ha valakinek megvan linkelje. Roviden: ami magatol hermul, annak a kolykei is hermak lesznek, amit meg csak kemiai kezelessel lehet hermasitani, annak nem lesznek hermak az utodai. Nem az a lenyeg, hogy hova megy a pollen, hanem az, hogy milyen geneket tartalmaz.

ez bizony tényleg így van. emléxek rá a tanulmányokból. a kémiai hermás utódai femek. csak kéne ezüst koll.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
erre még annyit, hogy ami "magától hermul" sokkhatásra.. az még kan is lehet a következő generációra...
 
hát ez elgondolkoztató, szóval elég egyet hermásítani és az majd beporozza magát és készen is vannak a profi fem magok?

ezt a receptet amit használtál/linkeltél lefordítanád ősmadzsarra what_can_there?
 

what_can_there

Well-known member
Google translate a baratod Kromleo.

Azert az fontos, hogy ez nem fog minden klonnal mukodni, mert azok a fajtak, amik alapbol is eleg beltenyesztettek, ott az ontermekenyites (selfing) hatasara a beltenyeszteses leromlas (inbreeding depression) hatvanyozodni fog. Viszont a JB klon, amirol jelenleg szo van, az pont egy multihibrid, tehat szerintem van benne annyi variabilitas, hogy meg lehet jatszani az S1 generaciot. Ha az eletkepesseg (vigor) drasztikusan csokken, akkor nincs mese, ki kell kikeresztezni egy masik szivosabb fajtaval, de ha lehetne fogadni, akkor en arra tennek, hogy nem lesz gond az S1 generacioban a vitalitassal.
 
Top