Register ICMag Forum Menu Features Search Today's Posts Mark Forums Read
You are viewing our:
in:
Forums > IC Magazine > International Forums > Magyar (Hungarian) > Kültéri és Gerilla termesztes > Az első próbálkozások Northen light, Auto Quick One

Thread Title Search
Post Reply
Az első próbálkozások Northen light, Auto Quick One Thread Tools
Old 04-20-2018, 09:31 PM #1
jointmeber
Newbie

jointmeber is on a distinguished road
Az első próbálkozások Northen light, Auto Quick One

Sziasztok! Pár éve már írtom a gazt én is, és évről évre szarabb a minőség... Ezért úgy döntöttem miért ne próbáljam meg én magam?
Mint a címben említettem az alany:
3x Northen light Royal queen Seeds
1x auto quick one Royal Queen Seeds
Alapvetően az autot csak azért ültetem, hogy legyen "gyorsan" egy pár cigire való, ezért hozzá nem is fűzök nagy reményeket.
A magokat ma sikerült megrendelnem. sajnos elöző seedbank átvert... Remélem nem késő az ültetéshez.
A tervem a következő:
Csíráztatás után mennek egy 3 decis műanyag pohárba.
Talaj: Florasca b virágföld (60%) Perlit (40%)
1-2 hét előnevelés itthon és fokozatos rászoktatás a kint léthez.
Ekőzben a kiszemelt helyemen ások minden növénynek 50-60l-es gödröt az aljukra ~10l marha trágya és a fentebb említett mix.
Ki ültetem és imádkozok föld anyához, hogy süssön eleget a nap
Tápnak a Plagron termék családot választottam.
Detia a csigák ellen, mostmár csak a bogarak ellen kéne valami!
Kitűzött cél 150g/palánta. Segítséget elfogadok és meg is köszönök! :P
Ahogy meg jöttek a magok folytatom a naplózást addig is Happy 420t
jointmeber is offline Quote

Old 04-20-2018, 09:42 PM #2
Kukutyin
Member

Kukutyin's Avatar

Kukutyin will become famous soon enoughKukutyin will become famous soon enough
A 150g biztos, hogy nem fog menni, ezekkel a rövidebb veg idejű autokkal célozd meg a 20g-t. Nem kell folyamatos kintre szoktatás, viszont ha bent elő tudod nevelni akkor 20/4-ben told neki legalább 1.5-2 hétig.. a 3 decis poharat addigra ki is növik. Persze ha van rá módod akkor nevelj elő nagyobb cserépben. Jó termesztést
Kukutyin is online now Quote

Old 04-20-2018, 10:35 PM #3
jointmeber
Newbie

Quote:
Originally Posted by Kukutyin View Post
A 150g biztos, hogy nem fog menni, ezekkel a rövidebb veg idejű autokkal célozd meg a 20g-t. Nem kell folyamatos kintre szoktatás, viszont ha bent elő tudod nevelni akkor 20/4-ben told neki legalább 1.5-2 hétig.. a 3 decis poharat addigra ki is növik. Persze ha van rá módod akkor nevelj elő nagyobb cserépben. Jó termesztést
Egyedül a quick one az auto mint ahogy írtam köszi a tippet akkor megpróbálom nagyobb cserépben majd!

Old 04-21-2018, 12:43 AM #4
Kukutyin
Member

Kukutyin's Avatar

Kukutyin will become famous soon enoughKukutyin will become famous soon enough
Nem figyeltem, ne haragudj hajrá-hajrá
Kukutyin is online now Quote

Old 04-21-2018, 04:41 AM #5
what_can_there
Member

what_can_there's Avatar

what_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura aboutwhat_can_there has a spectacular aura about
A 150 g/to konnyen megvan 20 literes godrokben is, 50-60 literben szerintem nagyobbak lesznek. A magbankkal mi volt a gond?
what_can_there is offline Quote

Old 04-21-2018, 05:52 AM #6
jointmeber
Newbie

Quote:
Originally Posted by Kukutyin View Post
Nem figyeltem, ne haragudj hajrá-hajrá
Semmi gond és köszönöm

Quote:
Originally Posted by what_can_there View Post
A 150 g/to konnyen megvan 20 literes godrokben is, 50-60 literben szerintem nagyobbak lesznek. A magbankkal mi volt a gond?
Hat annak kifejezetten tudnék örülni :p
Romániai banktól rendeltem azt ígértek 24-48 h belül meg kapom dpd futárral . Vasárnap rendeltem gondoltam szerdán legkésőbb meg kapom, de semmi... írtam nekik este hogy mi a helyzet a magokkal? És akkor jött az össze vissza vetítés hogy csütörtökön legkésőbb pénteken meg jön , ajándékba adnak meg 1 magot és elnézést, pénteken egésznap könyörögtem a supportnak hogy küldje el a track numbert, amire ő mindig ennyit irt - később elküldöm e-mailben most nincsenek nálam a papírok. Ezt is flegman. 5 óra környéken meg elégettek és írtam nekik hogy kösz, de nem kellenek a magok , és akkor derült ki hogy postán adtak fel a cumot és hogy csak csütörtökön stb stb. Szerencsére utánvétre kértem, szóval nem buktam semmit

Old 04-21-2018, 07:20 AM #7
Charass
Member

Charass's Avatar

Charass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura about
Szép egy sütemények lehetnek... Én ki írtam volna nagybetűkkel a magbank nevét is, elrettentő példának!

Az NL-ben nem fogsz csalódni, ezt tuti! Sok sikert!
Charass is online now Quote

Old 04-21-2018, 09:54 AM #8
jointmeber
Newbie

Quote:
Originally Posted by Charass View Post
Szép egy sütemények lehetnek... Én ki írtam volna nagybetűkkel a magbank nevét is, elrettentő példának!

Az NL-ben nem fogsz csalódni, ezt tuti! Sok sikert!
Remélem is!

Egy kérdés adódott bennem: annyifélét olvastam ezekről a plagron tapokrol hogy nem tudom melyeket válasszam 😅 esetleg valami tipp?

Old 04-21-2018, 10:05 AM #9
Charass
Member

Charass's Avatar

Charass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura aboutCharass has a spectacular aura about
Mindenképp grow shopos tápot szeretnél? Az egyszerűség miatt döntenél mellettük vagy miért?

Plagront nem használtam még, csak Bionovát, azzal nem volt gondom! Bár nálam DWC-be mentek/mennek.

Outban tuti nem locsolnám el a drága grow shopos tápot! Bár ezt megintcsak embere válogatja... Kinek mi a drága stb...

Ha hosszútávra tervezel a kertészkedéssel, én beszereznék a helyedben valami zsákos kertészeti tápot! Megfelelő kiegészítéssel ugyanolyan jók vagy néha még jobbak is.

Ha viszont mindenképp maradnál a plagron mellett nem hiszem, hogy bármelyikkel mellé nyúlnál! De majd csak jön valaki, akinek már volt tapasztalata velük, aztán jó megaszondja!
Charass is online now Quote

Old 04-21-2018, 12:16 PM #10
jointmeber
Newbie

Quote:
Originally Posted by Charass View Post
Mindenképp grow shopos tápot szeretnél? Az egyszerűség miatt döntenél mellettük vagy miért?

Plagront nem használtam még, csak Bionovát, azzal nem volt gondom! Bár nálam DWC-be mentek/mennek.

Outban tuti nem locsolnám el a drága grow shopos tápot! Bár ezt megintcsak embere válogatja... Kinek mi a drága stb...

Ha hosszútávra tervezel a kertészkedéssel, én beszereznék a helyedben valami zsákos kertészeti tápot! Megfelelő kiegészítéssel ugyanolyan jók vagy néha még jobbak is.

Ha viszont mindenképp maradnál a plagron mellett nem hiszem, hogy bármelyikkel mellé nyúlnál! De majd csak jön valaki, akinek már volt tapasztalata velük, aztán jó megaszondja!
Igazából az egyszerűsége miatt döntöttem mellette igen. Bionovabol mit ajanlasz?

Post Reply

Thread Tools

Posting Rules