What's new

CLU-48 / Lotus Larry F2 -SD like pheno- / top feed

hobbi ur

Well-known member
A SZAURDOG féle Lótusz Leri mindig is jóképű vagina vót! Haját pediga ZSIDrÓ TAMÁS mesterfodrász hittestvér állítja be!
 

Dapk

Active member
Veteran
Úgy hiszem ez lesz az utolsó up szüret előtt -amit vagy jövőhét hétvégére vagy az autáni hét hévégéjére tervezek. Táp visszavéve 1.2-re, lehet még kikerül némi kálcium nitrát, annyira nem stresszelek ezen, jól néz ki így is úgy is, jobban már nem fog, legközelebb meg már rutinosabban fogom végigtolni ezt a lánkát.
Nem szaporítom a szót, gyüjjenek a sunák:


picture.php





picture.php





picture.php





picture.php





picture.php
 

Coldplay001

Active member
apam,szepek a kislanykak! :).latni ahogy a nagy levelekbol veszi kiazoxigent :D kisziv mindent mint a jo kurva az extra penz remenyeben ... csakhogy itt mar anal is lesz,foleg ennyi gyantaval,biztos jol szetbassza majd a delikvensek agyacskajat. szep munka! megmerted mar a 600-as hps fenyerejet? en biztos raeresztettem volna a csajokra.... jo jo ez a led de a hps szetverte vna agyanta termelest,talan meg jobban, de persze a hofokot is megemelte vna brutalisan. grat a kerthez mester!
 

Dapk

Active member
Veteran
Hps papíron nem tud ennyi luxot -már amennyire ennek utána tudtam járni, mérni még nem mértem, de az is eljön. Viszont abban egészen biztos vagoyk h ennyi gyanta nem jön le erről az egyedről, hps alól. Van egy ennél gyantásabb fenom, az hps alatt mutatott ennyit mint ez most LED alatt -az, ezen csillár alatt el se tudom képzelni mit művelne, de nem kell elképzelnem, mert meg fogom nézni. Virág szerkezetben vannak eltérések a két fény forrás között -de erről majd bővebben is írok késöbb.

Viszont a produktum szempontjából a hps nem jobb mint ez a led ez a led pedig nem jobb mint a hps, más!
 

hobbi ur

Well-known member
annyira szép, hogy esküszöm teljesen elérzékenyülten ülök itt és csak gyönyörködök


lerri feje felett glória van, annyira angyali
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
és mi lenne, ha hps alatt is tudnád tartani ezt a hőfokot, mint leddel... vajon akkor se lenne ennyi gyanta ? mivel elég erős összefüggés van a kettő között... mármint a hőmérséklet és a gyantamennyiség meg terpének
 

Dapk

Active member
Veteran
és mi lenne, ha hps alatt is tudnád tartani ezt a hőfokot, mint leddel... vajon akkor se lenne ennyi gyanta ? mivel elég erős összefüggés van a kettő között... mármint a hőmérséklet és a gyantamennyiség meg terpének


Jó kérdés és válaszom is van rá: tudom tartani -illetve- mikor akarom, tudom!

Most is lesz erre alkalom szóval 25 fok hps+ wing és ez a feno -meg a másik is kerül hps alá, majd dokumentálom -mondjuk tutira nem naplózom, de képeket majd szúrok ide.
Nyílván a végső konklúzió majd akkor lesz levonva! Egyelőre azt tudom mondani, h nem volt pénzkidobás a led, de nem is vagyok tőle hasraesve, viszont könnyebben menedzselhető.
Amúgy gyantával kapcsolatban itt is van egy topic ahol egy szobában -ergo egy azon hőmérsékleten működő, 3 hosszabb sor alatt, side by side szerűen volt rakva COB, HPS, meg ez diszkós led és az utólagos mérések után -amiről papír van- a COB alól valamivel több thc-t mértek -nem kiugró, de több
Ez é az e itten no: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=333629

Persze azt elismerem, h az "egészen biztos vagyok benne" eléggé erős kijelentés volt :peacock::tiphat:
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
na jó de az egyszobás tesztek, mint az a múltkori hps vs cmh vagy mi volt az nem igazán standardizált körülmények... a hps terít, a led meg majdhogynem "pontot" világít. tehát a hps nem kapott a ledből viszont a led leechelte a hpst bőven, kb megint ugyanaz a történet mint 600 w cmh meg 1000 w hps összehasonlítása..
 

Dapk

Active member
Veteran
na jó de az egyszobás tesztek, mint az a múltkori hps vs cmh vagy mi volt az nem igazán standardizált körülmények... a hps terít, a led meg majdhogynem "pontot" világít. tehát a hps nem kapott a ledből viszont a led leechelte a hpst bőven, kb megint ugyanaz a történet mint 600 w cmh meg 1000 w hps összehasonlítása..




Igen ez így van sajnos, de majd ha megnéztem én is -csak hps-el- valamivel okosabbak leszünk, habár én meg mérni nem fogom tudni max azt, h szemre mit mutat /mondjuk, ha nagyon felbaszom magam elpóstázom a canna lab-ba sapanyolokhoz :D

Szóval igen, sokkal okosabbak nem vagyunk, mindenesetre az biztos, h abban a szobában legalább a hőmérséklet ugyan annyi volt.
Köv kor LED alatt ilyen 60x60-on a másik pheno-val lesz /meg egy másik 60x60-ban kali mist indica/mango/ phenoval, de abból is meg amaból is fog kerülni hps alá -szóval akár "side by side" is lehet ami hitelesebb mint ez; a hps boxot is ki tudom hűteni -szépen tudom skálázni az elszívtást 350-tól 1000m3-ig.
 

Coldplay001

Active member
egy sracnal lattam par eve hps vs led viragoztatast,szemre is tobb volt nala a hps. persze,ez nem most volt,kb 3 eve csinalta. de valahogy nekem is mindig az az erzesem ezekkel a ledes cuccokkal h csak el akarjak adni,de annyival nem jobb,max fogyasztasban. azt mar nem is merem irni,h ezek a ledek optimalis spretrumra vannak gyartva mig a hps amivel hasonlitjak a legtobbszor csak sima mezei monokrom hps.. de vannak mar nagyon jo (igaz draga) hps -ek is ,nagyon jo szinhomerseklettel....
 

Dapk

Active member
Veteran
egy sracnal lattam par eve hps vs led viragoztatast,szemre is tobb volt nala a hps. persze,ez nem most volt,kb 3 eve csinalta. de valahogy nekem is mindig az az erzesem ezekkel a ledes cuccokkal h csak el akarjak adni,de annyival nem jobb,max fogyasztasban. azt mar nem is merem irni,h ezek a ledek optimalis spretrumra vannak gyartva mig a hps amivel hasonlitjak a legtobbszor csak sima mezei monokrom hps.. de vannak mar nagyon jo (igaz draga) hps -ek is ,nagyon jo szinhomerseklettel....


őőő, őőő, őő -fejem kezembe temetkezve, mutatóujjammal gyengéden masszírozom a halántékom.

Szóval ezt a ledet nem akarta eladni nekem senki, én vettem az Led-et a bordát meg tápot és haverom rakta össze. Ez egy hétköznapi 3000k-s citizen clu-48-as led, nem ez a diszkófény amit "optimalis spretrumra vannak gyartva" Szóval ha esetleg ki is ég akkor is 2500Ft-ért redenelem darbját /kukutyin még egy észt formát is emlegetett akinél meg 2 euro/szóval egy grolux árából lecserélem az egészet és 2x annyit tudom minimum használni -arról se feletkezzünk meg, h mindezt állíthatóan, 700-1400mA között

Remélem az azért megvan, h több mint 10 éve kertészkedek és sose használtam "monokrom" hps-t. Régen, amíg még gyártották plantastart, azóta meg grolux-ot.

A képeken a virágot meg látod.



Halántékomat tovább masszírozom és azon morfondírozok, h kinyítok egy befőtes üvegetmajd megtöltöm a vapo-t, de nem, inkább nem, ezt a szüretet már megvárom, egy szűz toleranciájával, had folyjon a nyálam :D
 

Kukutyin

Member
Nem mondtad, hogy 2500ért vetted darabját. Jó drágán :D Mert ugye kinn a CLU gen 6 már az 1 eurós 038ak és 2 eurós 048ak meg gen 4, azok meg 10%-al gyengébbek kb.
 

Dapk

Active member
Veteran
7.8 Eur volt darabja, ja jó drága, de ha jól sejtem akkor jött ki -2017 9hó. Oszt rám beszélték, én meg úgy voltam vele, h ennyit megér -akkor is néztem a cree-t de az meg még inkább horror volt, ahhoz képest ez meg filléresnek tűnt -gondolkodtam is rajta, h hallgassak e tüdőre ezzel kapcsolatban, de cree-ből meg annyiért nem vettem volna sehogy sem.
Borda se két forintos abból 645 eur volt a 30 db -viszont ezért nem sajnáltam a pénzt mert tönkre ez már csak nem megy :D
/meg, h mondod, h 10%-al gyengébb az olcsóbb, hát azt az EGO-m kurva nehez viselné el, ez meg különösen minden pénzt megér :D


A trafókból viszont nem kapok Rasberry Pi-vel szabályozhatót egyelőre pedig van a mean well-nek -tudom az is drága, de arra is költök inkább meg abból se kell évente új…
Szóval ja, mondhatnám, Gentleman voltam. :tiphat:-de még így sem bántam meg a dolgot, a következő évben alaposan körbejárom a témát ezzel azzal csicsázom majd a csillárt pl UV-B led stb stb


edit: ez gen 6
 

timoslav

Member
Azt meg tudnád mondani hogy hol vetted a LED-ezt ilyen olcsó áron?
Különben szép Kiss kerted van, mikor lesz a szüret?
 

Dapk

Active member
Veteran
Köszi! Én drágán vettem kukutyin tudja az olcsó beszerzési forrásos Észt embert -de azért elküldöm neked pm-ben!
 

Dapk

Active member
Veteran
Ja igen a kérdésedre meg nem is válaszoltam. Szóval a szüret vagy most hétvégén vagy jövőhét hétvégén lesz. Attól függően, hogy fogyaszt, ha lassúl a felvétel -ami most 3L/nap- csütörtökig akkor már most, ha nem akkor jövőhéten.
Amúgy pénteken lesz 8 hete 12-ben /08.16-én lett átkapcsolva/ én amúgy a jövhét hétvégére tippelek inkább.

Az EC-t még lejebb vittem így most 1.0 /Kálcium nitrátból kap 0.15g/L-t Ferticar Hydroból pedig 0.8g/L-nek megfelelő bázis oldatot,így eléggé alacsonyan van a N és magasan a PK


Itt volt /múlt héten/49- 50 napos


picture.php
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
A hps vs. led diskurzusra visszaterve, epp most csinalok egy ilyen tesztet kulon boxban, de azonos legterben, szoval errol majd tudok mondani tapasztalatot 2 honap mulva.
 

Latest posts

Latest posts

Top