What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

Medicropper117

Active member
Kukutyin
Mivan? Miféle low budget? Tudod mennyi egy ozongenerator meg egy rendes rovarolo szer kozott a kulonbseg?! Hat elarulom nem 2 forint az ozongenerator javara.

Brown

Atkáknak actara kell nem ózon...az a penesz meg a szag ellen jo ha megis hasznalni akarod.
Csak hozzateszem hogyha annyi ozont generalsz a szobaban ahol a box van hogy hatasos is legyen az neked mar nem egeszseges. Maskulonben az elszivoval nyomod kifele a boxból es loszart nem er kb
 

Dr Brown

Member
Ha anyák inkább ültesd át őket és a közeg felső részét távolítsd el mert peték ott is lehetnek aztán újra élednek előbb utóbb...szívtam ezzel én is nekem a bútorlap laminált része alá is bepetéztek meg így a közeg tetejére.

Kidobtam mindent edényeket falakat mindent hypoztam új növényeket uj közegbe ültetek majd.

Az ózon generátort azért kérdeztem mert az állítólag mindent elpusztít ami él és fertőtlenít.
 

Son of Soil

Member
Aztakurva! Mi ez itt? Retardáltak gyülekezete? Ez lesz az új kender-egyház?

Persze távolítsd el a közeget, meg a felső rétegét… Mi a faszt keresne a földben az atka?
Az atka nem tripsz, nincs nimfa lehullás a közegbe, de ha még elenyésző számuk is megtalálható ott, a közeg eltávolítása a gyors szaporodásuk miatt elenyésző javulást okoz.

Persze permetezd le actara-val, jó lesz az, kb. szart se ér atka ellen, mutass már egy tanulmányt, ahol a tiametoxam-al kezelt növényen nem szaporodtak tovább az atkák.

Bio védekezés: Magas pára, gátolja a szaporodásukat, folyamatos permetezés, amivel lemosod a kártevőket, naponta kihordani a növényt a kádba és lemosni.

Vegyszeres kezelés: Szabad forgalomban mezei emberként csak III-as forgalmi kategóriába besorolt szert tudsz venni. Ezek kontaktszerek és gyorsan kialakítják a rezisztanciát a kártevők populációjában, érdemes váltakozva használni őket emiatt. Két nagyon jó szer, ami ebbe a kategóriába esik a nissorum és a sanmite. A flumite is ideesik, de az kb. szartsem ér.

Ha esetleg tudsz szerezni II-es forgalmi kategóriába eső szert, akkor a vertimec igen hatékonynak bizonyult atkák ellen. Ez már nem kontaktszer, felszívódó hatású szer.
Gyorsabb és könnyebb a használata, hiszen nem szükséges közvetlen a rovarokra permetezni.

A növények helyén a takarítás minden esetben kötelező, nemcsak fertőzés esetén, fontos a megelőzés is.
 
Szénszűrő meg rendes venti

A gondom az, hogy kicsi (0,6m2*1m), egyszer használatos boxom van mert utána költözés, majd külföld szerepel a tervekben. Ezért aztán a továbbiakban nem akarom magamat költségekbe verni. Mindent amit eddig összeszereltem és megvettem tudom használni legközelebb kivéve a boxot. Azonban már nem szeretnék költekezni. A normális venti hangos ide szóval csak is pc venti játszik. A levegő szénszűrőket nem ismerem de legközelebb gondolni fogok rá ha újabb boxot építek.

Egyelőre egész napos bütykölésnek hála lehet megoldódik a gondom. Egyelőre van egy be és ki fújó venti is. Így már átmegy a levegő. Kérdés a hő mennyire fog elvezetődni mellette.

Képet nem lőnék. De gondolom láttál 25-s cd tartót annak az alját körbevágtam és felfúrtam a venti köré. A tetejének a tetejét levágtam, harisnyát rá, fém rácsot és be fújó venti. Rögzítése pedig mintha lezárnád a cd tartót csak fel csavarod a rögzített aljhoz. Mennyiség változtatható és a szén könnyedén cserélhető.
Nem tudom mennyire érthető. :tiphat:
 
C

chromegamix

azért atka miatt kinyírni a teljes állományt kicsit radikális reakció... lefújod párszor sanmite-tal hetente, kb egy hónapig és garantáltan nem marad élő atka. viszont érdemes időben felfedezni őket, mert pár hét alatt eléggé el tudnak szaporodni az tény.
 

Dr Brown

Member
Kukutyin
Mivan? Miféle low budget? Tudod mennyi egy ozongenerator meg egy rendes rovarolo szer kozott a kulonbseg?! Hat elarulom nem 2 forint az ozongenerator javara.

Brown

Atkáknak actara kell nem ózon...az a penesz meg a szag ellen jo ha megis hasznalni akarod.
Csak hozzateszem hogyha annyi ozont generalsz a szobaban ahol a box van hogy hatasos is legyen az neked mar nem egeszseges. Maskulonben az elszivoval nyomod kifele a boxból es loszart nem er kb

Ipari ozon generátor, mindent hermetikusan lezár és adni neki.
 

Kukutyin

Member
Kukutyin
Mivan? Miféle low budget? Tudod mennyi egy ozongenerator meg egy rendes rovarolo szer kozott a kulonbseg?! Hat elarulom nem 2 forint az ozongenerator javara.

Te nem értetted, hogy mire írtam a sürgős vagy low budget dolgot... nem az ózongenerátorra reagáltam hanem a szénszűrős mutatványra, mert volt egy megérzésem, hogy számít a kertészkollégának a zseton rajta.

:tiphat:
 

Dr Brown

Member
Kukutyin
Mivan? Miféle low budget? Tudod mennyi egy ozongenerator meg egy rendes rovarolo szer kozott a kulonbseg?! Hat elarulom nem 2 forint az ozongenerator javara.

Te nem értetted, hogy mire írtam a sürgős vagy low budget dolgot... nem az ózongenerátorra reagáltam hanem a szénszűrős mutatványra, mert volt egy megérzésem, hogy számít a kertészkollégának a zseton rajta.

:tiphat:

Nem hinném hogy egy 300 ezres ozon generátor LOW Budget kategória.

Egyébként a beáramló levegőt 2x G4 szűrő szűri meg, a kiáramlót pedig szénszűrő.
 
Aztakurva! Mi ez itt? Retardáltak gyülekezete? Ez lesz az új kender-egyház?

Persze távolítsd el a közeget, meg a felső rétegét… Mi a faszt keresne a földben az atka?
Az atka nem tripsz, nincs nimfa lehullás a közegbe, de ha még elenyésző számuk is megtalálható ott, a közeg eltávolítása a gyors szaporodásuk miatt elenyésző javulást okoz.
Tényleg nekem tripsz volt nem atka. De mindenki retardált csak te nem...
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
No, figyeljenek ide …
Az én lelkem és a családom állapota annyira felzaklatott lett, 6 éve várunk, legalizálási kérelmünk be van adva.
Hát vót egy törvénymódosítás valamikor, akkor hol van az???
MI FOLYIK ITT GYÖNGYÖSÖN??? ODA FIGYELJETEK MÁ! EMBEREK! Akkor mindenkivel megcsinálhassák? Elmentem az orvoshó.Annyira nem foglalkoztak velem, hogy márinunája függő vagyok
EZT A TANÁCSON HAT ÉVE ELMONDTAM HOGY MÁR KIVAN A F.SZOM AZ EGÉSSZEL, DE ÉN MOST BEMEGYEK OSZT - censored– MÉ VAN???
És bocsánatot kérek a nagy hangszintemé… Má nem bírom, nem bírom…
Hagyjá mos menj errű öcskös… most mindenki hagyjon… megfárad az ember…
 

Medicropper117

Active member
Hat ez jau volt.
Faszom se tudta amugy h az atkára nem jó az actara....aztem h igen, de még szerencse h itt voltál Soul es mindenkit elkuldtel a picsaba! :D :blowbubbles:
 

Son of Soil

Member
Tényleg nekem tripsz volt nem atka. De mindenki retardált csak te nem...

Béla, a pap: Megkérdeztem tőle, mondja meg, de őszintén, csoda ez vagy hiba?
Józsi: Mit mondott?
Béla, a pap: Azt mondta nékem az Úr, ritka nagy marha vagy te, Béla.
Józsi: Ezt mondta?
Béla, a pap: Ezt. És még hozzátette, hát azt hiszed te vén marha,
hogyha nékem végre valahára eszembe jut egy valamire való csoda,
akkor ezt pont ezeknél a kommunistáknál csinálnám meg? Hát azt hiszed,
hogy olyan hülye vagyok? Hogy pont a szocializmusban csinálok csodát?
Hogy azt mondhassák Isten nincs, ipi-apacs, kimondtuk! Ezt a csodát is mi csináltuk!
Egy frászt nekik, de nem csodát! Mondta dühösen az Úr. Aztán megivott még egy hosszúlépést, és elment.


Meghívlak egy házmesterre, lásd kivel van dolgod!
Ezt meg hallgasd meg, hátha lelazít kicsit, oszt akkor Bélám nem leszel ilyen feszült...
https://www.youtube.com/watch?v=BLthV5cyCdQ
 

HappyDay.

Member
%C3%B6nbecs%C3%BCl%C3%A9s_cica_oroszlan.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top