What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Prismuknjena ideja ;)

konopenko

Member
Veteran
Pozdravljeni bratje in sestre hašišarji, že dva tedna razmišljam o res imenitni ideji..namreč kako naj ganji naredimo (drago) reklamo in hkrati pomagamo naši mačehi državi: rešitev je na dlani - vsi hašišarji plačamo kazen za posedovanje ganje..posledično policaji zberejo 10 do 20 mio evrov kazni...da bojo lahko javni upravi regres izplačal pa to. :woohoo:
Kako pa bi to zgledalo v praksi? ja skadimo večino špinela in filter vržemo v policaja v bližini :biggrin:..na ta način prispevamo denar za državo in jih hkrati subtilno užalimo, da ubogi retardirančki ne bojo vedel kako je ime njihovi mamici. Seveda je kreativnost zaželjena beri: skupinsko obmetavanje, zakajanje policajev in kravatarjev, sajenje konoplje v javnosti..skratka gverila akcije.
Ima kdo pomiselke-razen denarnih?
LP
 

konopenko

Member
Veteran
Pizda fantje sm pričakoval kšn brainstorming..ne pa enih smeškotov pa to. Dejmo malo procesorčke vklopit, pa malo RAMe zbudit ali namesto vas mislijo iphone in podobne bedarije. Sem opazil da današnji mladiči sploh več ne berejo knjig in so ratal mentalno inferiorni FB addicts...žalostno
 

prx

Member
Bom preprosto povedal, en človek ki si želi imeti dobro službo,hišo,družino se nebo šel s tem igrat vsaj v Sloveniji ne. Oprosti ampak država že dost dnara pobere....potem bi ji pa še ti plačeval kazni + kartoteko dobil zaradi posredovanja droge ( ki te lahko ovira v tvoji prihodnosti ko si 1x posredoval drogo). Treba pravilne procesorja v glavi vklopiti in pravilne ukaze dati. Tist ko že ma kartoteko se naj gre s tem igrat...itak nemore nič zgubit :D
 

konopenko

Member
Veteran
Prx fak razmišljaš kot eser, mi dobre službe, bajte pa to sploh ne bomo videl! Kartoteke nimam ker mam dobrega odvetnika, glede procesorja je pa tko..mislim da najbolje laufa tistim ki niso komformisti :) pa brez zamere. Sprovocirati hočem debato, ker država crkuje (in meni ni vseeno) moj instinkt pa mi pravi da mogoče obstaja nora priložnost za nas.
lp
 

prx

Member
Ja vaša država res crkuje, tudi zakoni so tak spisani glede droge da crkneš. Če misliš da neboš našel dobre službe in bajte, potem pojdi v tujino iskati svojo priložnost in bo. Tudi sam sem šel izven Slovenije iskat priložnost in se jo kamot najde. Jaz vem da v Sloveniji ni prihodnosti, edino če boš za trakom delal za 500€. Ni nobene zamere;) ... Škoda da se trudiš za tole državo ker je preveč tajkunov v politiki in vodilnih firmah....tukaj imaš krivce ko lepe dnarce pobirajo. Bol pametno bi bilo da se spravijo ljude leganizirat konopljo ampak v Sloveniji še ene 5-10 let nebo tega. Poglej si Avstrijo kako lepo ima narejeno....
 

konopenko

Member
Veteran
Zuki brate kr odpri mal zalogico če si upaš, moja pljuča so zmeri lačna :) sej ti sam veš da so najbolj prifuknjene ideje ponavadi najboljše.. v redu ta ideja je res malo bolana, sam kva a naj pozovem ljudi da mečejo bombe..tud mati me je napotila na Studenec pa to.. :)
Prx no to je pa zelo solidna izobrazba, vendar sam zaradi blagostanja nikoli ne bi za vedno zapustil domovine..moja rdeča snov mora pognojiti slovensko zemljo-ni druge. Veš kakšna ganja bi zrastla ven...prifuknjena ;)
 

prx

Member
Tudi sam nebi zapustil Slovenije, odločitev je bila težka in nisem hotel biti hlapec v Sloveniji.....samo za bodoče družino in otroke ni prihodnosti v Sloveniji žal, edino če bojo hlapci za 700€ bruto ( edino če imaš veze pri tajkunih pa boš kak direktor...)! To si pa noben ne želi...Tukaj v Avstriji imaš s tem poklicu plačo 2200-3800€ neto + 13. in 14. plačo. Sodelavc je dipl. ing. strojnišva in ima letno plačo 55.000€. Tega v Sloveniji nebi noben videl s tem poklicem...
 

konopenko

Member
Veteran
Prx to so opasne cifre, sam se mi Avstrija močno gnusi..+jst nimam tam kej za delat pazi kera brezvezna izobrazba:(univ.dipl.ekon.) listek za rit obrisat :) moje veze so brezveze za 600 evrov pri nas pa sploh ne bom delu, se vnaprej opravičujem. Da bi za nekaj let zapustu to vukojebino pridejo v poštev samo Kanada, Rusija, Urugvaj ali pa NZ za solidne pare tudi Srbija :)
 

prx

Member
Tudi jaz sem se prepričeval 2 lete da sem zapustil Slovenijo, od začetka je malo krize ker je novo okolje,novi ljude...itd. Čez par meseco ugotoviš da je 10x bolje ko v Sloveniji, delaš tistih 8ur na dan 5x na teden in to je to. S tako izgobrazbo ko jo imaš ti bi kamot dobil tukaj cca 3000€ neto...samo najdit treba pravega delodajalca.
 

timoslav

Member
Js delam trenutno v Nemčiji kot elektromonter. Mal bolj se moram naučit ta jezik pa pol mi zrihtaš nekaj v Avstriji, da bom bližje domovini ;)
 

prx

Member
Saj ni neka nuja da znaš nemščino..glavno je da znaš angleško ( zaradi terana v tujino). Če greš v Avstrijo delati potem ne išči službe preko kakšne agencije! Kolega še srednje šole ni naredil in dela po celi Avstriji...plača 1700€, v Sloveniji okrog 500-600€.
 

Supaseeds

Member
grdu je kar se tle pr nas dogaja, sam tku bo dokler je folk prfukjen pa vol ene pa ta iste ldi k itak drugza ne delajo kukr tuthajo kje bojo pokral, tkude dzabe se s tem ukvarjat, dejstvo je da 60% ldi še zmer negre na volitve, seprav če bi hotl spremembo in se organiziral bi se lahk kej spremenlu sam ovce so pa ovce, tkude znajdt se treba usak po svoje, državi pa dejte čim manj davka da bo ja propala čimprej, pa naj si jebejo mater usi povrst

legalizacija bo prej al slej, zakajejte use povrst od kolegou do staršu in babic da bojo usi potuhtal da tu ni evil drug

u slovenij bi blu dost če bi legaliziral davk od quality ganje pobiral, kurbe fural in pa vize uvel za turiste, eko kmetijstvo in to je to, mamo pa itak še ful sposobnga kadra univerzitete so močne in če bi se kej več delalo na razvoju bi lahko dosegl mrskej u svetu tkude ni tle sploh problema, slovenija je lepa sam ta gamad na vrh države nas fuka use skp

in pol se tku dogaja kukr prau prx, se nimas druge kukr da spizdis ce ne druzga saj za par let u tujino, al se ti mora pa usrat da kak dobr biznis spelš predpostavka pa itak da z tujino delaš, je pa itak cedalje tezji, davk te zakole na usakm vogalu
 

prx

Member
Če bi se našli pametni ljude ( skulirani in izobraženi) in spisali zahteve za legalizaijo + pravilno predstavitev zakone ljudem bi mogoče prišli do neke legalizacije in referenduma.

Nazadnje ko so zbirali podpise za legalizacijo, kakšni ljude so predstavljaji to? Meni je dosti folka rekla, kako lahko tak zakajen in neurejen folk predstavlja konopljo. Oprostite sam sem tudi takšnega mnenje ko sem jih videl na Kanalu A in Pop Tv. Še enkrat, če želite legalizirat v Sloveniji konopljo se mora spisati pravilno dokumentacija oz. zakon ( pametni bi bilo obdavčit 30-35% (( tudi če ne prodajaš davek plačati)), strogi nadzor na gojenjem (( 6-8 sadik na osebo ki goji)), imeti izobraževanje (( da ljude vedo kako se uporablja))....itd). Če bi prišlo do tega in dobrega nadzora nad uporabo konoplje nebi bilo toliko kriminala okrog + mali dilerčki nebi več služili ker so semena ceneje.

Žal takšnega scenarija Slovenija nebo videla 5-10 let.
 
Top