What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Az első próbálkozások Northen light, Auto Quick One

jointmeber

New member
Sziasztok! Pár éve már írtom a gazt én is, és évről évre szarabb a minőség... Ezért úgy döntöttem miért ne próbáljam meg én magam?
Mint a címben említettem az alany:
3x Northen light Royal queen Seeds
1x auto quick one Royal Queen Seeds
Alapvetően az autot csak azért ültetem, hogy legyen "gyorsan" egy pár cigire való, ezért hozzá nem is fűzök nagy reményeket.
A magokat ma sikerült megrendelnem. sajnos elöző seedbank átvert... Remélem nem késő az ültetéshez.
A tervem a következő:
Csíráztatás után mennek egy 3 decis műanyag pohárba.
Talaj: Florasca b virágföld (60%) Perlit (40%)
1-2 hét előnevelés itthon és fokozatos rászoktatás a kint léthez.
Ekőzben a kiszemelt helyemen ások minden növénynek 50-60l-es gödröt az aljukra ~10l marha trágya és a fentebb említett mix.
Ki ültetem és imádkozok föld anyához, hogy süssön eleget a nap :)
Tápnak a Plagron termék családot választottam.
Detia a csigák ellen, mostmár csak a bogarak ellen kéne valami! :)
Kitűzött cél 150g/palánta. Segítséget elfogadok és meg is köszönök! :p
Ahogy meg jöttek a magok folytatom a naplózást addig is Happy 420t :smoke:
 

Kukutyin

Member
A 150g biztos, hogy nem fog menni, ezekkel a rövidebb veg idejű autokkal célozd meg a 20g-t. Nem kell folyamatos kintre szoktatás, viszont ha bent elő tudod nevelni akkor 20/4-ben told neki legalább 1.5-2 hétig.. a 3 decis poharat addigra ki is növik. Persze ha van rá módod akkor nevelj elő nagyobb cserépben. Jó termesztést :)
 

jointmeber

New member
A 150g biztos, hogy nem fog menni, ezekkel a rövidebb veg idejű autokkal célozd meg a 20g-t. Nem kell folyamatos kintre szoktatás, viszont ha bent elő tudod nevelni akkor 20/4-ben told neki legalább 1.5-2 hétig.. a 3 decis poharat addigra ki is növik. Persze ha van rá módod akkor nevelj elő nagyobb cserépben. Jó termesztést :)

Egyedül a quick one az auto mint ahogy írtam :) köszi a tippet akkor megpróbálom nagyobb cserépben majd!
 

what_can_there

Well-known member
A 150 g/to konnyen megvan 20 literes godrokben is, 50-60 literben szerintem nagyobbak lesznek. A magbankkal mi volt a gond?
 

jointmeber

New member
Nem figyeltem, ne haragudj :D hajrá-hajrá

Semmi gond :D és köszönöm :)

A 150 g/to konnyen megvan 20 literes godrokben is, 50-60 literben szerintem nagyobbak lesznek. A magbankkal mi volt a gond?

Hat annak kifejezetten tudnék örülni :p
Romániai banktól rendeltem azt ígértek 24-48 h belül meg kapom dpd futárral . Vasárnap rendeltem gondoltam szerdán legkésőbb meg kapom, de semmi... írtam nekik este hogy mi a helyzet a magokkal? És akkor jött az össze vissza vetítés hogy csütörtökön legkésőbb pénteken meg jön , ajándékba adnak meg 1 magot és elnézést, pénteken egésznap könyörögtem a supportnak hogy küldje el a track numbert, amire ő mindig ennyit irt - később elküldöm e-mailben most nincsenek nálam a papírok. Ezt is flegman. 5 óra környéken meg elégettek és írtam nekik hogy kösz, de nem kellenek a magok , és akkor derült ki hogy postán adtak fel a cumot és hogy csak csütörtökön stb stb. Szerencsére utánvétre kértem, szóval nem buktam semmit :)
 

Charass

Active member
Szép egy sütemények lehetnek... Én ki írtam volna nagybetűkkel a magbank nevét is, elrettentő példának!

Az NL-ben nem fogsz csalódni, ezt tuti! Sok sikert! ;)
 

jointmeber

New member
Szép egy sütemények lehetnek... Én ki írtam volna nagybetűkkel a magbank nevét is, elrettentő példának!

Az NL-ben nem fogsz csalódni, ezt tuti! Sok sikert! ;)

Remélem is! :)

Egy kérdés adódott bennem: annyifélét olvastam ezekről a plagron tapokrol hogy nem tudom melyeket válasszam 😅 esetleg valami tipp?
 

Charass

Active member
Mindenképp grow shopos tápot szeretnél? Az egyszerűség miatt döntenél mellettük vagy miért?

Plagront nem használtam még, csak Bionovát, azzal nem volt gondom! Bár nálam DWC-be mentek/mennek.

Outban tuti nem locsolnám el a drága grow shopos tápot! Bár ezt megintcsak embere válogatja... Kinek mi a drága stb...

Ha hosszútávra tervezel a kertészkedéssel, én beszereznék a helyedben valami zsákos kertészeti tápot! Megfelelő kiegészítéssel ugyanolyan jók vagy néha még jobbak is.

Ha viszont mindenképp maradnál a plagron mellett nem hiszem, hogy bármelyikkel mellé nyúlnál! De majd csak jön valaki, akinek már volt tapasztalata velük, aztán jó megaszondja!
 

jointmeber

New member
Mindenképp grow shopos tápot szeretnél? Az egyszerűség miatt döntenél mellettük vagy miért?

Plagront nem használtam még, csak Bionovát, azzal nem volt gondom! Bár nálam DWC-be mentek/mennek.

Outban tuti nem locsolnám el a drága grow shopos tápot! Bár ezt megintcsak embere válogatja... Kinek mi a drága stb...

Ha hosszútávra tervezel a kertészkedéssel, én beszereznék a helyedben valami zsákos kertészeti tápot! Megfelelő kiegészítéssel ugyanolyan jók vagy néha még jobbak is.

Ha viszont mindenképp maradnál a plagron mellett nem hiszem, hogy bármelyikkel mellé nyúlnál! De majd csak jön valaki, akinek már volt tapasztalata velük, aztán jó megaszondja!

Igazából az egyszerűsége miatt döntöttem mellette igen. Bionovabol mit ajanlasz?
 

Charass

Active member
Nekem a hidro rendszerhez az NFT Aqua Supermix-et adták. Elég jó volt! Elég komplex, csak pk 13-14 kellett hozzá a virágzásban! Ebből a Supermixből van földre való is!
 

jointmeber

New member
Volldunger linz, kb. egesz szezonra jo kint.

picture.php


Akkor ő nekem teljesen megfelelő lenne? 2kg elég? Ez a táp téma ami nekem egyszerűen teljesen katyvasz. Melle nem is kellene más?
 

jointmeber

New member
Detia csigaölöt szeretnék még venni , illetve neem olajat a bogarak ellen. Ezekről a vélemény?. Ha már csinálom akkor jól szeretném csinálni :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
jah.... aránytalanul kegyetlen vagy a csigákkal, akkor már basszál oda az rovarféléknek is
 

jointmeber

New member
Hírtelen felindulásból csíráztatás...

Talán ez lenne a legmegfelelöbb cím ennek :D

Lassan egy hónapja a postán tengődnek a RQS-től rendelt magok, és rájöttem hogy már május közepe van,így egy kicsit bepánikoltam hogy kifutok az időböl.

Véletlen egybeesés, hogy ma volt az utolsó napja, hogy átvegyem a magokat attól a cégtől akik baszakodtak, így gyorsan elszaladtam érte és nem foglalkoztam azzal, hogy megvagyok sértődve!:laughing:

Ez a cég a: seedsmafia és a rendelt magok Auto Super Skunk 5 db +1 ajándék.

Ásványvízbe beiskerültek, reméljük a legjobbakat!

Esetleg valaki foglalkozott már ezzel a variánsal? mire lehet számítani tőle? Sajnos/Nem sajnos még csak nem is kostoltam skunkot épp ezért rendeltem, mert kiváncsi vagyok rá nagyon.

Őt inkább full gerillába csinálnám nem akarok áldozni rá plusz pénzt...
 
Top