What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2xUnknown Seeds LED

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pai bagale in floare!! Adică schimbi programul la 12/12!
Mai adaugă fasunguri și becuri!
Și nu cred că e vreo problemă 2700 k in floare,toate becurile!
Și programul rămâne așa până termină!
 

garuzy

Active member
Lumina daca ai becuri mai bine adaugi decat sa inlocuiesti..

Becuri am, fasunguri in plus n am momentan si nici cand sa ma duc sa cumpar pana vineri. Sa mai pun inca 12 fasunguri pentru becurile calde si sa le las pe toate, si reci si calde?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca e loc si ventilatie suficienta, aia e cea mai buna varianta. La recolta o sa se simta cu siguranta. Diferenta intre spectru rece si cald e mica la eficienta fotosintezei, insa wattii in plus se simt imediat.
 

garuzy

Active member
Incepand de azi trece pe 12/12. Am schimbat becurile cu lumina calda, vineri sau sambata o sa cumpar inca 12 fasunguri sa pun toata lumina pe care o am, cam 220w.

 

cadavruslos

Well-known member
Poti sa pui o carte doua sub ea , faci in asa fel in cat sa nu atinga , asta e daca nu ai facut topping , acum aveam mai multe main cola , plus ca puteai sa pozitionezi planta altfel sub leduri , de preferat la leduri eu fac topping , ca sa am o canopie cat mai uniforma si sa pot coborai panoul led cat mai jos de canopie , al meu e la 12 cm de planta , si nu se ard !
 

cadavruslos

Well-known member
E mai bn . totusi vad cola central nu are nici un bec deasupra care sa bata direct pe el , daca tot zici ca mai cumperi becuri incearca sa le ajustezi in asa fel incat sa aiba si el lumina direct , ai inceput sa le dai nutrienti ?
Vad frunzele cam lasate , au fost pe prioada de somn si dabia akm au intrat pe programu de lumina cumva ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ai putea chiar sa legi inget topurile alea mai ridicate sa le tragi in jos. Cate putin ai cu grija, si pe seceta, nu dupa ce ai udat planta.
 

garuzy

Active member
Update
Au fost adaugate toate becurile si ramurile au inceput sa fie cam la acelas nivel, le mai ajut eu oricum :D

 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Becurile alb cald au watti mai putin sau diode mai multe si mai puternice?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu ziceam de diode. Ca vad ca au cam dublul numarului de diode sau mai bine cele alb rece.
 

garuzy

Active member
Eu ziceam de diode. Ca vad ca au cam dublul numarului de diode sau mai bine cele alb rece.
Aaaa, am inteles, te referi efectiv la nr de leduri. Da, pe cele albe sunt mai multe, presupun ca se datoreaza puterii mai mari
 

garuzy

Active member
Update
A primit doar apa la ultima udate si o sa primeasca doar apa la urmatoarele.
Cam pe cand sa incep sa ii dau fertilizat de flower?

 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Când cere planta!
Dacă apar semne de deficiențe, imediat incepi administrarea!
Dacă ai să cauți pe google găsești și tabele cu deficiențe!

L.E. : Sau mai ai o variantă, începi să îi dai un sfert de doza recomandată la a doua săptămână de floare și urmărești planta cum reacționează la doza dată! Dacă nu mai e la fel de fericită înseamnă că nu agrează momentan fertul!


Nu cred că există o rețetă exactă , spre exemplu la doua săptămâni de floare , atât fert, o dată pe săptămână!

Pentru că o buruiana mănâncă mai mult , una mai puțin, și alta nu mănâncă deloc pentru că face greva foamei!
Hai noroc și succes cu ele!
:tiphat: :smoke:
 

Latest posts

Latest posts

Top