What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2xUnknown Seeds LED

garuzy

Active member
Mersi pentru sfaturi, o sa le mut cu masina, am de gand sa le acopar cu 2 bidoane de 10L pentru protectie, invelite cu saci negri. O sa le mut dupa ora 8. Odata cu mutarea or sa apara si ceva modificari la grown, adica o sa fac unul :D .
Tot ma gandesc daca sa folosesc un HPS 250w pentru flower, merita?
 
A

Alin

Eu unul tot pe leduri as merge dar asta e alegerea mea, sa vedem ce zic bătrâni în crescut flori))))
 

garuzy

Active member
Update
Au ajuns cu bine in noua lor casa
Au fost adaugate 4x10w LED Osram 6500k

PS: Nup, nu am avut cutii suficient de mari, pe aia mare am tunso de frunzele foarte mari(cam 8-10 frunze)

 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ultima data cand am verificat frunzele erau flexibile. Eu glumisem cu cutiile, ca ar putea fii prea mici. Daca incape ghiveciul de obicei incap si plantele.
Spor la treaba.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu ar trebui sa aprinzi luminile pana nu se usuca total. Chiar daca ledurile nu sunt surse de putere mare, la distanta mica fata de planta au o intensitate mare. Picaturile alea de apa mai concentreaza si ele intensitatea pe suprafata frunzei. Uita-te cu un microscop si ar trebui sa vezi arsurile pe frunze. Tot ce vezi decolorat nu mai face fotosinteza eficient. Mult mai bine sa fie umiditate in aer, dar nu pe frunze.
 

garuzy

Active member
Am buget sa fac vreo 200-250w lumina calda, undeva la sfarsitul saptamanii viitoare. Sa le bag in floare?

 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cam ar trebui. Si vezi ca daca tu tii termometrul deasupra pamantului, in ghiveci, umiditatea e pe langa tare. Probabil n-ai nici 40% daca iti da 60% acolo pe pamant. Poate n-ai nici macar 30%.
La fel si temperatura, o sa fie mult mai mica decat in realitate, evaporarea e proces endoterm.
 

garuzy

Active member
Aia mare e plina de floci peste tot, dar aia mica... aia sunt saci cu polen? Daca da, pot sa o tai sa o fac unt?
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Așa se pare , că sunt coioși, dar mai așteaptă o zi două și se va vedea mai bine!
Eu nu as taia-o încă , aș lăsa o până aproape să se deschidă saci! Dar foarte mare atenție sa nu se deschidă că ai să ai în unt și polen!
Poți să faci și unt!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si cu planul acela cu untul, daca nu ai macar 100 grame de frunza uscata cred ca mai bine renunti. Ca nu se va simti nimic, oricum efectul cbd e diferit si de abia il simti, daca e si concentratie mica, va fi ca un ceai.
Na.. ai putea face ceai.
 

garuzy

Active member
As vrea maine sa bag in floare femela.
Am 12x9w Philips Led 2700k. Momentan am 8 fasunguri si o sa mai adaug in weekend. Sa pun lumina calda pe toate 8 sau sa las si cateva reci? Si cat timp trebuie sa tin ciclul 12/12, cand as putea sa trec iar la lumina 24/7, sau trebuie sa le tin 12 cu 12 pe toata perioda de inflorire?
 

Latest posts

Latest posts

Top