What's new

Jack Herer

Avaible

Member
picture.php


picture.php
 

deceneu

Member
Cu pamantu de la Canna am omorat vreo 6 seminte o data..Ma rog, de la ala cred ca a fost dupa cate am citit.

Le-am germinat si dupa am dat cu ele direct in pamant. Cand au ajuns de 1 cm s-au sucat..
Oircum, bafta cu grow-ul! :tiphat:
 

Avaible

Member
Am observat ca se dezvolta mai greu fata de bio bizz ce am tot folosit ... L-am cumparat deoarece nu avea light mix de la bio sper sa nu fie probleme si in cazul meu ca e nasol... Poate le-ai fi inecat tu ? .. cine stie sper sa le mearga oki.
 

deceneu

Member
Nu am vrut sa te sperii :)), dar se poate si aia cum ai zis sa le fi udat prea mult.Oricum, daca au crescut pana aici nu cred ca au ce sa mai pateasca
 

legalizeRO

Active member
Ce seminte? Cat e de inalt cortul?
Hai sa-i nenorocim jurnalu' omului.
Cine a mai experimentat cu importanta umiditatii? Eu am facut un fel de side by side si n-am vazut nici cea mai mica diferenta intre 35% si 75%, cu dezumidificator.
De mult nu mi-am mai batut capul cu umiditatea, iar recent am clonat fara dome la 40% umiditate, doar stropite cu apa chioara o data pe zi .


Singura problema cu umiditatea e in floare, cand e prea mare si n-ai ventilatie buna, in rest...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu am observat diferente intre umiditate mica pe parcursul vietii plantei, si umiditate ok. Planta e mai sanatoasa, recolta mai.multa si mai buna. Practic, in afara de lumina si temperatura, mie mi se pare urmatorul factor decisiv umiditatea. De faptnu umiditatea in sine, ci VPD-ul determinat de aceasta umiditate.
De clonat se poate fara prea multa umiditate, nu am pus dome decat cu 2-3 ocazii, in rest in vegbox langa podea se cloneaza de minune.
Oricum, daca ceva merge nu inseamna ca e optim sau macar aproape de optim. Planta rezista la multe, asta e clar. Dar recolta e mai buna cand o scutesti de cat mai multe "griji".
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
De lungit nu se lungesc din cauza că nu ai umiditatea care trebuie, aici e vorba de lumina !
Și vreau și eu sa vad acele poze de revistă!
Succes!
 
Top