What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2018 Urbangrow

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Cate zile au trecut de la ultimul update? 4? ok...

GDP


Cheese


La ce calduri am pe aici fiecare termina lejer 1L de apa.

una din automate, sweettooth, a inceput sa infloreasca.



o fi micuta dar impreuna cu surioara ei automata Sour Diesel Haze imi vor dubla munca de la recolta din octombrie...sa vad cum ma organizez...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Septembrie a venit!!! Sa vedem ce fac fetele

Gradina per total e sanatoasa. Am destul soare pt ele si nu le lipseste nici apa nici doza de nutrienti. Se mai ingalbeneste cate o frunza pe aici si e acolo dar asta e normal. Am invazie de whiteflies se pare.Din cand in cand le gasesc ouale sub frunze, dar dau cu o solutie de apa cu neem si dispar dracoveniile cateva zile. nu e chiar atat de greu sau stresant pe cat ai crede dar e primul an in care am vizitatori. Anul trecut am avut o omida...dar cam atat.



GDP-ul arata bine. Dar sincer ma asteptam la ceva mai mult din partea lui. E adevarat, e vina mea ca au insecte iar GDP a suferit mai mult decat Cheese, a inflotrit ceva mai tarziu si are mai multe insecte decat Cheese. Pe langa asta are mai multe frunze decat are bud. Asa o fi ea.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Deci cum arata Cheese



Sincer ma asteptam la stretching...dar nimic. pur si simplu baga toata energia in bud. Nu ma supar si imi place sa vad ca firicelele se lunges si (zic eu) se inmultesc.


Cel mai mult imi place structura ei. Are atat de multe crengute laterale care sunt pline de bud. O sa fie interesant la recolta.



Sanatate baieti!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De whiteflies scapi usor cu gazare cu co2. Calculeaza ciclul de viata in functie de temperatura ambientala si fa 2-3 reprize de gazat, minim 10 minute la 10% co2, la distanta intre depunerea de oua si eclozare.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Le am la fereastra și de 2-3 ori pe săptămână le iau la pigulit. E ușor sa strivesc ouăle. Sunt 90% pe GDP și după spray oricum vad din ce în ce mai puține. Neem e tătic când vine vorba de insecte ierbivore. Dacă as da mai des nu ar mai apărea deloc dar sunt prea comod. Iar gazare suna ok dar cine știe cealte dracii mai trebuie sa cumpăr sau sa mesteresc...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu stiu cum e la tine, mie unul nu imi place sa fumez bud cu neem. De aia ziceam de co2, ca ai sanse sa nu ai nici un fel de reziduu la harvest, si nici oua sau cacarezi de musculita.
Ca si timp e mai rapid sa gazezi decat sa le iei frunza cu frunza. Ai nevoie de un set de saci de gunoi pt tomberon mare si ceva bicarbonat si 1-2 sticle de otet ieftin.
 

likemike

Member
De whiteflies scapi usor cu gazare cu co2. Calculeaza ciclul de viata in functie de temperatura ambientala si fa 2-3 reprize de gazat, minim 10 minute la 10% co2, la distanta intre depunerea de oua si eclozare.

Multumesc de informatie, chiar o sa incerc ( si eu sunt comod :laughing: ). Interesant e ca doar in Spania am avut probleme cu whiteflies. Am avut si anul trecut, si anul asta, si pot sa zic ca am incercat destul de multe variante.

De la neem oil extract, chrysanthemum oil extract, solutie hidroalcoolica cu 15% propolis, si in final ceva mix de apa cu lichid de vase organic... Au functionat temporar, in sensul ca am limitat numarul lor, dar nu am reusit sa le elimin permanent.

Am facut tratament o data la fiecare 5-7 zile pana in primele 2-3 saptamani de flower. De acolo inainte am lasat natura sa isi urmeze cursul ( nedorind sa influentez aroma/gustul buzilor ).

P.S.: Frumoase fetele :tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
GDP...meh...

picture.php
picture.php
picture.php


:tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Cheese arata cel mai bine. Daca e si buna cu siguranta am sa mai cresc cheese

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
A mea e de la "Bulk Seeds". Am primit-o prin oferta celor de la "the vault". Am primit câteva semințe moka de la ei.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Bulk Zici am o listă de prețuri de la ei pe 2018 , dar sunt curios și cum sparge! Aștept update cu un smoke report!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Cheeesu BAI!!!!!

picture.php
picture.php
picture.php


Ia uite ce frumusete :D
Cica de saptamana viitoare le dau doar apa.
AMR 3 saptamani
:tiphat:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Cheesu
picture.php
picture.php
picture.php


Imi place mult planta asta. Am trecut la flush. Inca 2 saptamani si gata.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
GDP - daca va asteptati la vegetatie mova...mai asteptati. e prea cald. Sincer nici nu stiu daca o sa se invineteasca... asta e. Si asta e la flush. Inca 2 -3 saptamani...si o tai

picture.php
picture.php
picture.php
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Salutare!

Fetele stau cu budu la soare si se coc usor. De vreo saptamana le dau cate 1 L de apa zilnic si totu e ok. Ma asteptam la deficiente sau ceva similar...nema.

The cheese


The GDP
 

Latest posts

Latest posts

Top