What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

All in

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Tine-o in ghiveciul asta pana la final. Daca ii faci transplant o sa lungesti flowerul. Si eu cred totusi ca se va tripla sau mai mult de atat, asa ca fii pregatit. La mine sativele inflorite la 40-50 cm inaltime, ajung peste 150 cm daca le las de capul lor, si asta in ghivece de 1 litru!
 
Tine-o in ghiveciul asta pana la final. Daca ii faci transplant o sa lungesti flowerul. Si eu cred totusi ca se va tripla sau mai mult de atat, asa ca fii pregatit. La mine sativele inflorite la 40-50 cm inaltime, ajung peste 150 cm daca le las de capul lor, si asta in ghivece de 1 litru!

daca continua sa se simta bine o sa le tin cat de mult pot in alea mici. de la stanga la drepta OldTimerHaze ,PakistanChitralKush,Zamaldelica.
 

Attachments

  • IMG_0116.jpg
    IMG_0116.jpg
    61.7 KB · Views: 48

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
daca ai grija sa nu ramana fara apa ori nutrienti.. o sa le mearga bine. sativele de fel nu cer multi nutrienti, dar e bine sa ai macar minimul necesar ca sa eviti deficientele, ca si alea iti pot limita harvestul si lungi flowerul.
 
daca ai grija sa nu ramana fara apa ori nutrienti.. o sa le mearga bine. sativele de fel nu cer multi nutrienti, dar e bine sa ai macar minimul necesar ca sa eviti deficientele, ca si alea iti pot limita harvestul si lungi flowerul.

da,le dau odata pe saptamana agronatura cultivare fara chimie haha asa se numeste. Close up PakistanChitralKush (PurplePakistani)
 

Attachments

  • IMG_0123.jpg
    IMG_0123.jpg
    64.6 KB · Views: 44
  • IMG_0127.jpg
    IMG_0127.jpg
    44.9 KB · Views: 42

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Da, informativ, ca la un moment dat aveau N vreo 15, dar vad ca au schimbat de vreun an.
 
dupa 38 de zile in program de floare ,la Old Haze de abea vad cu lupa niste pistili rataciti WTF.
 

Attachments

  • IMG_0183.jpg
    IMG_0183.jpg
    39.6 KB · Views: 43
  • IMG_0187.jpg
    IMG_0187.jpg
    58.7 KB · Views: 46
  • IMG_0189.jpg
    IMG_0189.jpg
    52.5 KB · Views: 40
  • IMG_0178.jpg
    IMG_0178.jpg
    70.5 KB · Views: 43

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai e normal pentru un strain cu flower asa lung. Si oricum tricomii la sativele 100% is mai mici si se observa mai greu la inceput.
 
Purple Pakistani ,inaltime 40 cm,maine face 7 saptamani de floare si ar trebui sa termine la 8-9 saptamani ,mie mi se pare ca are nevoie de mult mai mult ,dublu,inca 4 saptamani dar vom vedea ce zic tricomii in 2 saptamani
 

Attachments

  • IMG_0193.jpg
    IMG_0193.jpg
    51 KB · Views: 39
  • IMG_0197.jpg
    IMG_0197.jpg
    81.9 KB · Views: 44

plm

Member
Sincer sa fiu, si nimic personal doar imi spun parerea... mi se parte foarte slab pentru 7 saptamani de flower... bine, depinde si cat ai lasat-o in veg, eu cred ca are nevoie de 2-3 ori mai mult sa termine ceva decent si nu neaparat in inaltime, ci macar sa fie mai stufoasa si viguroasa ca o tufa, tipic indica, adica totusi, chiar si pentru o indica e slabut rau... oricum e prea tarziu pentru training.

Nu ca ma laud sau ceva, dar asa aratau ale mele in sapt 3 de veg... bine eu am si 600 HPS, o lumina destul de puternica care da rezultate, nu stiu ce lumina ai tu, dar trebuie luat in considerare ca poate o fi stumped direct din genetica, sau ai prins tu un fenotip aiurea...

Oricum eu personal nu mi-as fi pierdut timpul cu asa ceva, acum na, depinde de fiecare ce asteptari are, macar arata bine, asa cum e, dar sanatoasa.

Poate cu un pic de training de cand era pe la al 4-5-lea nod (top) ceva si niste LST, cateva prune-uri la ramurile adiacente sa stimulezi creeare de mai multe bud sites si poate mai scoteai ceva sigur...

Lasa ca te salveaza sativa, dar mai ai de stat dupa ea, dar zic ca merita in final, si eu planuiesc oricum pt urmatorul grow sa bag 1 sativa 100% :D
 
Sincer nici nu am vrut sa am o indica din cauza lipirii cu asfaltu cand bag un fum de asa ceva dar pana termina nebunele alea ce dracu fac haha. Mai mult nu o puteam lasa in veg ca se faceau prea mari sativele. Eu nu folosesc tehnici de antrenament pe ele nici macar lst,mai stufoasa nu se face ca e single cola nu are alte ramuri,macar e foarte delicioasa grape/berry aroma din ce zic astia pe forum. Eu unul am fost constient ca o varietate 100% indica se va dezvolta foarte incet cu putin veg dar nici chiar asa haha Oricum nu stiu despre ce timp pierdut vorbesti sta si ea printre celelate 2 ,e o planta frumoasa ochiului si daca o sa ma impresioneze gustul cu siguranta o mai cresc pentru lovitura de seara cand nu am somn chiar daca imi da un gram planta...eu nu sunt genul de om care se uita dupa cantitate oricum ,sa vezi ce yeld mic si muguri urati aerati o sa aiba hazeul pt ca asa e gena ,cand o vezi ce plm si astai iarba ,efectul ma intereseaza pe mine. Pace ,numai bine rau la nimeni ,nu uita suntem multe tipuri de persoane pe pamantul asta si ideile altora o sa te faca sa zici wtf ,eu nnici macar nu folosesc termometru umidometru si chesti dastea hahah
 

plm

Member
Ziceam asa ca puteai sa alegi alt strain care iti dadea mult mai bine ca exista o gramada cu aromele mentionate de tine, ca da, sta cu alea acolo, nu e ca si cum depinzi doar de ea, dar na, daca tot faci o treaba sa te alegi si tu cu ceva mai bine asa, parerea mea, acum fiecare cu viziunea lui, oricum eu iti urez mult noroc si sper sa nu ai parte de probleme, sa te vad sanatos pe tine cat si fetele tale la final cand ii dai la temelie :))))
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Arata foarte misto. Felicitari! Asa ai invatat ce poate si cum se manifesta asta mica. Daca vrei sa o mai cresti stii tu cum sa o faci mai stufoasa ;)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Arata bine. O sa fie buna de fumat.. nu cred ca e cazul de comentarii negative. Experienta vine pe parcurs.
 
Zamaldelica

Zamaldelica

Zamal x (Malawi x Thai) 7 saptamani tremina in 11-14 saptamani. Am facut un transplant ca a inceput sa faca cocoasa,poate cu un sistem de radacini mai zdravan sta dreapta .
 

Attachments

  • IMG_0240.jpg
    IMG_0240.jpg
    78.3 KB · Views: 46
  • IMG_0251.jpg
    IMG_0251.jpg
    62.7 KB · Views: 43

plm

Member
Asta merita asteptarea, arata bine de tot, vine Craciunu' mai devreme anu asta la ce brad ai acolo:D
 

Latest posts

Latest posts

Top