What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Early Skunk Reveg./MonsterCropping/200w led

gganjaabwoy

Active member
Dupa 5 zile(de la ultimu update)
picture.php


A cerut apa cam dupa 6 zile de la ultima udare(prima dupa transplant)...si din nou i-am facut o formula de grow+tracemix+rootbastic+carboload+cannazym+co2tab aruncata in 1.25l de apa...dupa cum se observa i-am facut si un supercropping.am hotarat ca pana la urma sa renunt la ultimul rand de top si atunci urmeaza ca peste 7 zile sa o mut in 25l si sa o bag sub plasa scrog si panoul full pe 200w.
Am zarit 2 mitersi pierduti...bine pe singura frunza ce se mai vedea ciuruita de ei...asta inseamna ca o voi trece iar pe tutun.

picture.php

Asta'i pentru amatorii de ness...sincer nu am mai avut pana acum asa tricomi pe frunze in veg...si nu doar pe frunze si pe tulpina.


Update facut pe un pai din mama clonei:tiphat:
picture.php

puff:joint:
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aia is tricomi "fara picior", normali pe o planta matura, chiar si in veg. Si probabil pe spatele frunzelor is cei de tip cystolith hairs, care is la fel de normali in veg, si pe masculi si pe femele.
 

gganjaabwoy

Active member
apai acum cu ocazia mitersilor am analizat si eu mai bine frunzele...ca pana acum cine statea sa binocleze atat frunzele in veg...puneam microscopu pe ea din sapt 6 de flower incolo:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu invat prin exemplu asa ca am pus microscopul pe ele cand am aflat ca exista mai multe tipuri de tricomi.
 

gganjaabwoy

Active member
dar tu la ce te referi prin tricomi "fara picior"...ca fizic is ca tricomi de pe muguri...deci au si "picior"...adica nu is doar ca niste picaturi de apa is "ridicati" de la frunza...eu intr-un fel mi-am dat singur seama ca tricomii is de mai multe feluri dupa modu cum se fac amber...uni is doar asa...auriti...alti is aproape negrii:))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Capitate sessile trichome.
Si culoarea nu e data de tipul detricom, ci de substantele continute in capul acestuia.
 

gganjaabwoy

Active member
a...am uitat sa precizez ca am mai facut o solutie de tutun la care am mai adaugat si usturoi...pana acum am aplicat o data(la saormerie ii minciuna cum miroase fata de growroom-ul meu:muahaha:)...peste 3 zile fac transplantul final iar dupa 10 zile 12/12
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ba ganjo, da aia din poza e sonda de la termometru? O tii in lumina? Nu iti arata cam cald?
 

gganjaabwoy

Active member
hmmm...pana acum era intre frunze...cand am inaltat luminile probabil am uitat sa cobor sonda...nu stiam dc plm mi-a sarit cu 2C temp in ultimele 2 zile:))...hahaha
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Iaca de ce e bine sa ai senzor ultrasonic la Arduino. Bine, o solutie ar fi sa nu mai legi senzorul de lampa, dar sunt sigur ca exista un motiv bine intemeiat pentru a face asta :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Se pune un carlig de tavanul boxului. Se coboara pana la mijlocul camerei la nivelul canopiei senzorul (care are si umbreluta ca sa nu il bata lumina). Daca deranjeaza iluminatul plantelor se poate muta si mai spre laterala, undeva pe axa dintre intake si exhaust. Problem solved.
Daca aveti tendinta de a va agata de chestii prin room pentru echilibru, obligatoriu se trage printr-un lant firul senzorului. Ca sa nu ramaneti cu senzoru in mana.. sau cu capul spart. Lantul dubleaza si ca greutate in asa fel incat plantele sa nu il poata intoarce "cu fusta in sus", catre lumina. :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Cu placere. Daca tot am testat podeaua o data ca sa aflu asta, macar sa te ajute si pe tine. :))
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Sa mai intreb despre nivelul de THC din creier la momentul intelegerii directe a dublei invataturi:
G=m*g
dL=E*F (si corelatia dintre ele :D)?

Mie imi place ca se aplica in doua situatii: atat la inceputul evenimentelor, cat si la sfarsitul lor, iar rezultatele perceptibile ale ecuatiilor pot fi exprimate in cele doua situatii cam asa:

1. Oh (s-a rupt)!
2. Ah (mi-am rupt fundul)!
 
Top