What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

NepalHaze(ACE) - Jurnal de crestere indoor

cmnbs

Active member
Strain:NepalHaze(ACE) 4x regular seeds(un mascul)
Germinare:Aprox 10 Dec. presoaking in apa,metoda servetelului,apoi in pahare de 250ml cu paman Biobizz Lightmix.
Vegetatie:1x 120 Sonlight LED pannel
Inflorire:1x 400w Hps + balast electronic
Pamant: Biobizz(Lightmix si Allmix)
Nutrienti:Biobizz
 

cmnbs

Active member
apuca-te sa-i faci flush , dupa ce vad in poze si pistilii s-au retras deci garantat e gata.

pistilii s-au retras pe toate plantele, dar nu am nici un tricrom amber, doar milky si destul de multi inca sunt clear.
 

Bylson

Member
am si eu 2 intrebari !!
1.Cum ai polenizat ?
2.Daca nu ai mascul sa polenizezi o alta metoda pentru seminte care ar fi ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca spune ca a polenizat pe portiuni inseamna ca a separat masculul si a polenizat doar anumite ramuri cu polenul de la acesta.
A doua intrebare e...
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
@bylson:

1. pai cum se face fr obicei, si anume te duci cu femela la cineva care are mascul :D

2. Mai exista varianta shimbarii de sex la o femela, adica o dai cu niste compusi de argint cat e in veg, si ii apar saculeti de polen (cand intra in flower), insa asta nu e o metoda pentru amatori.

3. Cea mai simpla: cumperi seminte
 

cmnbs

Active member
Daca spune ca a polenizat pe portiuni inseamna ca a separat masculul si a polenizat doar anumite ramuri cu polenul de la acesta.
Semințele au o rată de vreo 50% la germinare după 4 ani de când le-am produs. Problema este că după ce germinează se deschid cotiledoanele dar nu produc vârfuri de creștere.
A mai întâmpinat cineva problema asta? Semințele au fost ținute la temperatura camerei(16-27°C) în pliculețe de plastic cu câteva biluțe de dioxid de siliciu în fiecare punguță.
 
Top