What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Vtipy

nikolajmorozov

Active member
Sedí bača u ohně a jelikož je moderní, kouří trávu. Přijde k němu Ježíš a říká: "Bačo, jsem Je..." - "Čuš, do piče! Sadni si. Pofajčíš?" Tak Ježíš vzal tu trávu, potáhnul, a povídá: "Já jsem Ježíš Kristus." Bača pokývá hlavou a říká: "Hmm..., dobrá tráva..."
 

nikolajmorozov

Active member
Přijde chlapík za bačou a říká mu: "Bačo, po vesnici se vypráví, že máte strašně slabou slovní zásobu." Bača: "Ale hovno!"
 

nikolajmorozov

Active member
Ptají se ovčáci bači: "Bačo, co by se stalo, kdyby vám medvěd ukousl jedno ucho?" - "Nóó..., to bych hůř slyšel." - "A kdyby vám ukousl i druhé ucho?" - "Nóó..., to bych hůř viděl." - "A pročpak to?" - "Nóó..., beranice by mi na oči padala."
 

nikolajmorozov

Active member
Po pěti kalíšcích poučuje bača zahraničního turistu: "Neviem, ako je to tam u vás, no u nás člověk, ktorý príde na návštevu s fľaškou borovičky, sa automaticky pokladá za blízkeho príbuzného..."
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
picture.php

:laughing:
 
Top