What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

pH - факторът за успешен растеж

да колега, само да допълня: за вегетация се използва азотна киселина, а за цъфтежа фосфорна
 

Astral

Member
да колега, само да допълня: за вегетация се използва азотна киселина, а за цъфтежа фосфорна

Имаш в предвид за калиброване на разтвора за поливане нали?Какъв е яда ако се ползват нормалние PH up и PH down или някой от алтернативните методи които знаем?

Trakia seed :thank you: отново за изчерпателния отговор...кратко и ясно!
 
Ами няма никакви ядове и с лимонена и оцетна киселина, аз казвам с какво се постига най-добър ефект
 
E

EverLast

Имаш в предвид за калиброване на разтвора за поливане нали?Какъв е яда ако се ползват нормалние PH up и PH down или някой от алтернативните методи които знаем?

Trakia seed :thank you: отново за изчерпателния отговор...кратко и ясно!

Ами няма ядове просто струват много повече отколкото бутилка оцет братле....аз гледам да поддържам пх-то винаги константно избягвам големите разлики
 
Разликата между лимон/оцет и един добър продукт рн- или рн+,в слу4ая рн- е 4е оцета и лимона са доста нестабилни и рн обикновено се пока4ва зна4ително на 2ия ден за да достигне до нормалното си ниво на 5ия или там някъде след като сме наляли няколко капки.Ако поливанията са по-4ести няма никакъв проблем,но представи си,4е поливаш един път на седмица или по-малко 1 на 10 дни.Добре е за които ползват оцет или лимон да си направят малък експеримент в къщи и да от4етат за колко дни се променя,така могат да нагласят поливанията без да има голяма разлика в рн.:tiphat:
 
чак някакви фрапантни разлики няма в цените. Една бутилка със силно концентрирана азотна киселина от 0,5л със сигурност ще ви стигне за няколко сезона, а цената и е около 8 лв примерно. Иначе преди 10 години нямаше абсолютно нищо на пазара и аз лично съм ползвал лимонтузо и бях доволен. В 200 литра бидон слагах 1/2 пакетче и ставаше
 

Dr_Tre

Member
Случайно попаднах на една графика, която показва връзката между пх и усвояването на елементите.
 

Attachments

  • user15661_pic141047_1250178544.jpg
    user15661_pic141047_1250178544.jpg
    43.6 KB · Views: 81
C

coco fknbrice

хм интересно ако може да се вярва на тази графика значи за почва през цъвтежа нивото на пх трябва да е над 6,5 което опровергава по ниските стойности които много гроъри поддържат през този период ...... или се бъркам
 
тази става, има на Growth Technology такава, трябва да я намеря да я постна. Вижда се какво се получава като мръдне киселинността извън нормите
 

bahura

Member
Случайно попаднах на една графика, която показва връзката между пх и усвояването на елементите.

Тази Графика съм я виждал в фермата преди година и половина и винаги съм се опитвал да я спазвам!
 

jhook

Member
хм интересно ако може да се вярва на тази графика значи за почва през цъвтежа нивото на пх трябва да е над 6,5 което опровергава по ниските стойности които много гроъри поддържат през този период ...... или се бъркам

ами аз правя ПХ на 5.8 в съфтежа:dance013:
 
за почва стойностите са малко по високи отколкото в хидро и аеро, но най добре е 5.8
 
C

coco fknbrice

е хубаво но като е 5,8 в почва не може да се усвои фосфора според таблицата за почва в дясно .... нещо не разбирам
 
В почвата рН стойността може да варира между 6,5 и 7.
Оптималната стойност е 6,8. Идеалната стойност за хидро, кокос и аеро е по ниска: между 5,5 и 6,5. Оптималната стойност е 5,8
:tiphat:

...и понеже не гледаме в почва отдавна, затова казах 5.8, сори ако не е станало ясно
 

Grower112

New member
Помощ

Помощ

Здравейте маниаци помогнети кото ми кажете как мога да измеря нивата на Ph в почвата с лакмус Благодаря предварително за помоща
 

runto

Member
не ти трябва да мериш пх на почвата
измервай разтвора за поливане и това е
ако нямаш пх метър-аквариумни тестери за пх
 

Latest posts

Latest posts

Top