What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

Ganja Man

Member
Siemka jestem tu nowy i mam małe pytanie czy do boxu o wymiarach 30 cm x 60 x 90 wysokosci bedzie dobry hps 70w czy lepiej zakupic 150w ?? pomuzcie
 
G

Guest

G_M mam boxa 54x71 na 73 i przy 150 mam mimo 5 mm szyby i 80m3/h wyciągu + pasywne wloty, mieszacz i jeden wtłaczający 80mm PCfan około 30 stopni w dzień. Możesz popatrzeć w moim threadzie. Jednak przy 90 cm to bym założył te 150 mimo wszystko. Tylko weź dobry wyciąg i wszystko będzie si :D
 

Ganja Man

Member
Grunwald tylko ze ja niemam mozliwosci zamontowania szyby a jak myslisz czy bez szyby i przy jakims dobrym fans to by dało rade Ps: a jaka odległosc musi byc od topu ma miec lampa 150w zeby nic nie przypaliła :) ??
 
Hehe i znowu jaka odleglosc na to nie ma tak zwanej pewnej odpowiedzi bo jeden powie 20cm drugi 15cm podłoz reke pod roslinki i zobacz piecze w reke wyzej ...

Ludzie czytajcie wiecej :D nie wiem czy z dwie albo 3 strony nie zadwal ktos podobnego pytania ...

Jak nie masz mozliwosci szyby to cooltube montuj bo bez tego to nie wiem czy utrzymasz temp w boxie ...

Ja Grunwi ma 30oC a ma szybe i wenty wyciagajacy to Ty bedziesz raczej mial problemy ...
 

Cinnamon

Member
@ReQuIeM dReAm - jesteś pewien, że nie wychłodzi takiej mocy bez szyby ? -
@G_M - 2 wentylatory komputerowe 12 cm i będzie luz ;-).
Zastosuj pasywny wlot i te wentylatory daj na wyciąć i będzie grać :).
Gorzej jak będziesz chciał stosować jakiś filtr węglowy ?!

Peace iG... :kissass:
 
G

Guest

Witam
Mam male pytanie czy w boxie o powieszchni 0.1m2 zmieszcze 2 lowridery ??
 
G

Guest

Zmieścisz pod warunkiem, że to nie jest powierzchnia 5cmx2 metry... ale np na powierzchni 0,2 x 0,5 m to looz.

Też macie tak, że nawet jak jesteście daleko od swoich pociech to co chwilę macie wrażenie czucia ich zapachu? :D Bo ja tak mam odkąd zaczęły pachnieć. Czasem nawet tak wyraźnie jakbym był przy otwartym boxie... hehe
 
Last edited:
G

Guest

grunwald said:
Zmieścisz pod warunkiem, że to nie jest powierzchnia 5cmx2 metry... ale np na powierzchni 0,2 x 0,5 m to looz.

Też macie tak, że nawet jak jesteście daleko od swoich pociech to co chwilę macie wrażenie czucia ich zapachu? :D Bo ja tak mam odkąd zaczęły pachnieć. Czasem nawet tak wyraźnie jakbym był przy otwartym boxie... hehe
A wiec powinno byc OK :) dla takiej powieszchni wystarczy zarowka komptaktowa 55 W ??
 
G

Guest

mattry ja bym sie pokusil na dwie 55w kompakty, chociaz z LR i tak za wiele nie wyciagniesz.. smieszna roslina ale raczej taka na raz co by zwiedzic konopna mikronezje.

a ja mam z innej beczki pytanie, czy ktos probowal kiedys podlewac woda gazowana? bo poza lekko zawyzonym ph to niby to samo co tabsy co2. nie mam niestety na czym sprobowac a z ciekawosci pytam.
 

L&M

Member
siema panowie, mam takie małe ogólnikowe pytanie, dotyczace in jak i out. Jak to jest z pyłkiem z meskich osobników?? ile można przetrzymywaź maksymalnie pylek, czy np. jak zbiore pyłek w tym roku to za 5 lat moge go użyć? czy stary pyłek jest duzo gorszy od swieżego, jakie są metody składowania pyłku? jakie są najprostsze a zarazem najlepsze metody zbierania pyłku??

powodzenia
 
G

Guest

Długość bezpiecznego przechowywania pyłku, z zachowaniem jego pełnej aktywności, wzrasta wraz z obniżeniem temperatury. Stwierdzono, że pyłek hermetycznie zamknięty w pojemniku o temperaturze -20°C przechowuje się bez istotnych zmian przez kilka lat.
ale musi byc wczesniej wysuszony (najlepiej w ciemnym miejscu w temperaturze nie przekraczajacej trzydziestu paru stopni) inaczej zajdzie fermentacja.
osobiscie suszylem i trzymalem czy w zasadzie trzymali tam gdzie pracowalem w probówkowych pojemniczkach prozniowych.
dobrym patentem jest terz opryskanie roslin ktore wytwarzaja powoli meskie kwiaty np. tytanitem wtedy podwyzsza sie aktywnosc pylku ale to juz raczej dla mocnych zapalencow. pylek tak przechowywany musi byc odrazu wykozystany po otwarciu, juz kilka dni po wyjeciu z lodowy nie nadaje sie do niczego.
 

sairu

Member
divinorum said:
mattry ja bym sie pokusil na dwie 55w kompakty, chociaz z LR i tak za wiele nie wyciagniesz.. smieszna roslina ale raczej taka na raz co by zwiedzic konopna mikronezje.

a ja mam z innej beczki pytanie, czy ktos probowal kiedys podlewac woda gazowana? bo poza lekko zawyzonym ph to niby to samo co tabsy co2. nie mam niestety na czym sprobowac a z ciekawosci pytam.


po co podlewac woda gazowana i zawyzac ph ziemi. w holandii dobrym i tanim sposobem jest opryskiwanie woda gazowana 3x dziennie lisci, co ponoc dostarcza jej niezbedne ilosci co2 do procesu fotosyntezy.
 
G

Guest

sairu.. z prostej przyczyny ze gazowana wode mam w sklepie a co2 tabs musze zamawiac i sa drogie, w porownaniu z woda...

to teraz z innej beczki, wsadzilem shamana DP fem. no i jest niezle zmutowany.. wykielkowal, puscil pierwsze pietro (normalnie 2 liscie) ale juz kolejne pietro wyglada tak ze w polowie lodygi miedzy pierwszym a drugim pietrem jest nagle pogrubienie lodygi ktore biegnie az do konca gdzie promieniscie rozchodza sie 4 pojedyncze listki (wyrastaja dokladnie z tego samego miejsca wszystkie 4ry i nic wiecej.. brak stozka wzrostu :D przy pierwszym pietrze pyscily boczne pedy ale liche, wysokosc ok.7cm..

cos z tego wyrosnie? mial ktos juz doczynienia z taka mutacja?

tak na marginesie:trafila mi sie kiedys prawie cala roslina bez zabkow na lisciach, taka kamuflarska na outdoor, bo nie wygladala wcale na konopie.
 

helio

New member
czesc chlopaki, to moj pierwszy post na forum i mam od razu kilka pytan. Mam w boxie juz dwa tygodnie na wegu cinnamon, snow white i sensei star. Dojda jeszcze 3 lr. Roslinki sa posadzone z brzegu donic (10 l), zeby dobrze prowadzic lst. lampa to hps400w,
Roslinki maja juz 3 pietra lisci i dzis zrobilem lst. a Teraz pytanka:
1) Czy lst nie zostal zrobiony za wczesnie?
2) Kiedy zrobic fim?
3) Czy po przestawieniu rosliny na flo ( planuje za 2 tygodnie) dalej beda sie rozkrzaczaly dzieki technice lst czy wtedy roslina zaczyan kwitnac i nie wyrastaja juz nowe pedy?
Dzieki za odpowiedzi. :joint:
 
G

Guest

ad1. nie
ad2. albo juz albo na 4pietrze
ad3. przedewszystkim beda sie wydluzac wszystkie te co juz sa ale od nich tez cos poodrasta.
 

bogusik2

Member
Witajcie :) hehe
Jak wiecie niedawno odpaliłem kolejnego HPSa 400W...
Najpierw zaświecił sie bez problemów - nie przerywał i dotrwał aż do końca dnia pierwszego (rośłinki są na flo - 12/12)..
Drugiego dnia rano już nie chciał odpalić - przełączyłem od nowa wszystkie kabelki, ale pomogło ostatecznie odgięcie środkowej blaszki w oprawce... cały drugi dzień było ok.
DZIŚ.
Dziś Nie pomogło NIC.. probowałem rożnych konfiguracji, wkręcania i wykręcania żarówki (sprawdzałem też na starej, która juz słabo, ale jednak działała - bez rezultatu).
Doszedłe do tego że na oprawce JEST PRAD... ale troche dziwnie to wygląda...
zależnie od tego jak wkładam wtyczke (która stroną) faza jest albo na części, która dotyka gwintu i lekko na cześci środkowej, bądź przy odwrotnym usytuowaniu - tylko na części środkowej dotykającej podstawy żarówki..
Nie mam pojęcia co robić. Nic nie ruszłąem w lampie od wczoraj.
Wczoraj żarówka była dokręcona na full - nie dało sie wiecej. Dziś rano po pierwszym nieudanym zapłonie sprobowałem ją dokręcic i kazało sie ze weszła o kilka obrotów!!!
Nie wiem jak to możliwe (moze zmiany wywołane temperaturą), ale fakt faktem lampa nie działa i zaraz ładuje tam zpowrotem 6 świetlówek. - Gdzie leży wina??
Wszystko wskazywałoby na to że żarówka jest niedobra (ale znowu wczoraj i przedwczoraj bezproblemowo świeciła).. bebechy HPS też powinny być dobre - mam 2 zestawy i wczoraj wymieniałem - oba działają. Co moze być nie tak??
Czy może coś nie tak z oprawką? pzdr
 
G

Guest

bogusik2: jesli zarowa nie dziala to nie dziala, czyli blad jest w okablowaniu albo kondensatorze, proponuje rozlozyc caly zestaw i zlozyc ponownie, najprawdopodobniej masz gdzies brak styku. Faktycznie gwint od zarowy sie rozszerza w trakcie pracy i dzialania temperatury i moze kiepsko sie wkrecac/wykrecac przed ostygnieciem.

powiedz jeszcze czy lampa przy starcie buczy (mimo braku zalaczenia zarowki)
 

Latest posts

Latest posts

Top