What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kukta outdoor

K

kukta

Sziasztok!
Szeretném elindítani ezt a naplót az idei kertemnek amibe a tervek szerint 6-7 tő lesz meg az autok de ők majd cserepekben élik le kis életüket. Kiválasztott fajtákról. The Church egy régi jó barátom, nagyon szeretem. Gyorsan nő és iszonyat bokros, lehet metszegetni, kötözgetni, elég szívós stabil strain, nem mellesleg vastag budokat terem. Akartam még egy medikál jellegű fajtát ami kint is jól megállná a helyét, így erre a posztra a white siberiant választottam a dinafemtől. Kíváncsi leszek rá ahogy a paradise seeds sensi starjára is, ha már olyan sok díjat nyert meg a magjai se valami olcsók remélem nem okoz csalódást. Végül de nem utolsó sorban 3 automata hindu kush egészíti majd ki a bandát. Ők csak azért lesznek tartva hogy nyárra teremjenek apucinak némi motát.
Az előkészületek. A gödröket megpróbálom jó nagyra ásni majd ebbe megy b-s virágföld +szőlőtörköly komposzt és a kitermelt föld keveréke. Ültetéskor használok majd baci kultúrát is, ez egy symbivit nevű cucc kb5 grammnyit kell a lyukba szórni belőle ültetéskor. Hogy kell ez vagy sem azt nem tudom de hasznosnak mondják és nem is drága 400ft körül van egy 10gos zacsi. Mulcsot természetesen használok majd faforgács és vágott gyep keveréket.
A lányok lehetőleg napfény alatt fognak előnevelődni, de ha kell berakom őket cfl alá egy maszek boxba. Május 10-e körül már ültetni akarom őket.
Az autok is egyszerre lesznek indítva a fotosokkal, csak azok szabadföld helyett nagyobb cserépbe lesznek átültetve.
Tréning és tápozás. Alól mindig felkoppasztom őket egy kicsit mert azok az ágak úgysem kapnak sok fényt had dagadjanak inkább a felsők. Kötözés sem marad majd el.
Tápnak veg alatt csalánázalékos vizet adok majd az mindig beválik. Virágzás alatt a foszfor és a kálium pótlására fitohorm turbo foszfort (npk 4:28:24) gondoltam használni de lehet hogy valami mást esetleg.
Kukacok, molyok stb ellen dipellel szoktam permetezni megelőzés céljából, veg alatt egyszer meg virágzáskor egyszer amikor bolyhosodik.
Öntözéshez egy gémeskút és egy esővíz gyűjtő áll rendelkezésre. A magokat berendeltem délután a busdokitól remélem ideérnek mihamarabb. Addig is készítgetem elő a terepet. Béke! :tiphat:
 
K

kukta

Megjöttek a magok el is raktam őket csírázni tegnap este. Mindegyikből 2 lesz.Kint elő van készítve a föld, végül tőzeg és érett marhatrágya meg komposzt keverék lett, ebbe lesznek ültetve. Jövő héten tolok képeket az előnevelésről csoki
 
K

kukta

Előbújtak a csemeték, a csörcsék lettek az elsők kicsivel lemaradva a sensik. A szibériaik közül az egyik még küzdelemben van, a csíráját kinyomta de valahogy nem akar neki összejönni az élet, lehet hogy másik magot kell bedobni helyette, bár a ws magok mind olyan satnyák...ettől a fajtától várok a legkevesebbet.
Tőzeges földbe vannak, egy napig áztatom a magokat utána teszem bele. Az első napokban nonstop kapják a fényt, nappal kint este bent bár a csörcsék így is nyúltak egyet.
Jja az auto hindukusból tegnap vetettem el 4magot, nekik várom a kelésüket. Nos itt tart az ügy, kellemes tavaszt mindenkinek :smoke:

IMG_20170388_064859.jpg
 

retek

Member
A symbivit mikorrhiza gomba keverék :biggrin: már nem azért hogy kötekedjek, amúgy jókat hallottam róla.
Sok sikert!
 
K

kukta

A symbivit mikorrhiza gomba keverék :biggrin: már nem azért hogy kötekedjek, amúgy jókat hallottam róla.
Sok sikert!

Jaja gomba nem baci hehhe :D A gyökérrel él szimbiózisban és segíti a gyökérfejlődést, tápanyagfelvételt stb.
 
K

kukta

Alakulgatunk...a csörcsék meg a sensik ígéretesnek tűnnek, viszont a szibériaiék közül egy berohadt, raktam el helyette másikat az ki is kelt szépen a párja pedig cseperedik. Az autok közül 2 nem kelt ki de még csak ki se pattantak, várok még hátha....Ha nem bújnak ki akkor 2 auto lesz aztán kész, több magot nem csíráztatok.
Az egyik sensi nagyon megnyúlt mert szegény árnyékban volt egész nap, és leástam a szárát így viszont a cserép szélére került. Ebből nem lesz gond? A gyökér tud nőni ettől amerre akar... Píísz
 

Attachments

  • IMG_20170492_022057.jpg
    IMG_20170492_022057.jpg
    45.8 KB · Views: 38
K

kukta

Egy kis helyzetjelentés. A ws magokkal elég szarul jártam egy behalt a másik meg kise csírázott, a harmadik növöget.A két church és a sensik tartanak előrébb, az egyszem ws kicsit le van maradva tőlük. Mivel így alakultak a dolgok előkészítek még egy gödröt kint és együtt lesz a család, az autok is szabadföldbe.
Két napja most csak bent vannak mert kint bevan borulva. Esővizet kapnak még csak, időnként foliarba a páratartalom növelésére. Majd löttyintek humusfwt is nekik néha. Kiültetés durván két hét múlva lesz esedékes.
 

Attachments

  • IMG_20170407_231248.jpg
    IMG_20170407_231248.jpg
    40.3 KB · Views: 42
  • IMG_20170497_111957.jpg
    IMG_20170497_111957.jpg
    56.4 KB · Views: 41

dev.

Well-known member
Alakulgatunk...a csörcsék meg a sensik ígéretesnek tűnnek, viszont a szibériaiék közül egy berohadt, raktam el helyette másikat az ki is kelt szépen a párja pedig cseperedik. Az autok közül 2 nem kelt ki de még csak ki se pattantak, várok még hátha....Ha nem bújnak ki akkor 2 auto lesz aztán kész, több magot nem csíráztatok.
Az egyik sensi nagyon megnyúlt mert szegény árnyékban volt egész nap, és leástam a szárát így viszont a cserép szélére került. Ebből nem lesz gond? A gyökér tud nőni ettől amerre akar... Píísz

Meg kell harapni ami nem csírázik, ez nem vicc, mint a szotyit, tudod... Bocsi, tudom, hogy késő már.
 

God_Speed

Member
Nagyon szimpatikus a bio szemlélet komposztteat tervezel alkalmazni?
Csalán erjesztve lombtragyanak?

Nagyon szépek.
Bő termést! Hajrá!
 
K

kukta

A csalánlöttyöt fele-fele arányba szoktam vízzel keverni és azzal öntözök. 5-6napig áztatom a csalánt közbe naponta megkeverem hogy ne poshadjon be, mert akkor mocskosul tud bűzleni.
Szerves trágyázáson gondolkodok, amit a földbe kell forgatni, gilisztatrágya vagy törköly komposzt például.Öntözés az garantált úgyhogy ez alkalmazható lesz és meglátjuk mennyire hatékony. Olyan szezon nem volt eddig amit műtrágya meg egyéb adalékok nélkül toltam volna végig de most megpróbálom bióbban úgymond.
 
K

kukta

Apropó, hozzáférésem van némi szárazjéghez, ha elszublimáltatnék valamennyit belőle mondjuk egy cseréptálcán azt szeretnék a puncik?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
a túl magas koncentráció is lehet káros ezért ppm szenzoros rendszerrel szokták inkább széndioxidot használni
 
K

kukta

12naposak, az autok 6-7 csak nyögve indultak de mostmár belendültek. Este nyolctól éjfélig alszanak. Ma kaptak egy kis humus fw-t.
 

Attachments

  • 6
    6
    109.9 KB · Views: 58
  • IMG_201704101_121937.jpg
    IMG_201704101_121937.jpg
    49.7 KB · Views: 50
  • IMG_201704101_122034.jpg
    IMG_201704101_122034.jpg
    45.8 KB · Views: 46

dev.

Well-known member
Autokat minél hamarabb rakjad ki, nem szerencsés a kis közeg, veggel nem tudsz játszani ugyebár...
 
Top