What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

2016 outdoor season

Tisztelt Kertészek! Szeretném elindítani első naplómat amely az alábbi magokról fog szólni: 6db White Russian auto (Serious Seeds) 5db Original Amnesia auto (Dinafem seeds) 3db AutoColorado Cookies (Dutch Passion) 5db Super Skunk (Sensi Seeds) 3db Frisian dew (Dutch passion) Elsősorban az előnevelésnél lenne egy két kérdésem. 2db 55 wattos pl-l fénycsövet szeretnék rakni.Mekkora boxot kellene összetákolnom,hogy kényelmesen elférjen a 22 növény 2-3 hetes korukig? Továbbá elég lenne 2 literes cserepekben előnevelni őket,vagy inkább tőzegcserép lenne jobb megoldás az előneveléshez? A helyeket már kiválasztottam,hamarosan előkészítem őket. Eyg helyre maximum 4-5 növényt fogok rakni. Az autóknak 20-25 literes gödröt,a fotósoknak 50-60 literes gödröt fogok ásni. Közeghez: 60% B-s virágföld florimótól 20% kókusz 10% perlit 10% marhatrágya Vegbe: humus fw ez lesz a locsijuk, permetnek meg a wuxal. Flora:Majd nézek még valamilyen tápot ezen ráérek még gondolkozni,de a lényege a költséghatékonyság. Kártevők elleni védelem:Csigák ellen szokásos detia Vadóc vadriasztó actara,mospilan(ha szükségeltetik) Úgy hirtelen elsőre ennyi jutott eszembe,kb 5 naponta lehet majd upra számítani.Segítő hozzászólásokat örömmel fogadom. Legyen szép napotok kertészek!
 

Kukutyin

Member
A 2 literes cserép talán sok is előneveléshez mert a 22 növény nem fog beférni a 2 fénycső alá. Én most 5x5x8-as palántázócserépbe raktam őket szexáláshoz 12/12-be. Méretre 2-3 hetes korukig bőven elég, az egyetlen idegesítő dolog talán az, hogy folyton kimásznak a gyökerek és nyilván azok el is halnak.

Ha jól feltételezem nem csak out, hanem egyben gerillakert is lesz a virágföldet gondold át szerintem, feltűnő lehet, hogy zsákszám hordod a földet erdőre/mezőre. Csak perlitet+kókuszt és trágyát szoktam vinni és ha annyira rossz a föld akkor egy közeli ártérről vagy minőségű erdei talajt(felső 2-3 centis humuszréteg ami elég porhanyós is) viszek.

Kintre a tápozást indoor formában szerintem hülyeség csinálni, nyúl vagy lótrágyát szoktam vízben elkeverni és azt kapják. Csigák ellen jó a detia, vadriasztó viszont sokat nem ér így, szerezz fodrászatból hajat (lehetőleg nőiből, mert a nők sokkal több parfümös szart öntenek a hajukra és büdösebb(az állatnak is meg nekem is)) és azt szórd szét a területen.

Hajrá kertész :)
 
Szia elso probalkozas outba?
Jo sok magod van :yummy: Regek vagy feminizaltak?
Én a helyedbe az autosoknak is ugyanolyan nagy godrot asnek ha mar ennyire bele lendited magad az asasba, ha jol tudom minél nagyobb a gyökér annál nagyobb a növény is :canabis: Azt pl kirpobalnam hogy egy autosnak ások nagyobbat 50-60 l, a többi autosnak meg a 20-25 l, és "letesztelni" hogy mekkora a különbség ;)
A kerdesedre a választ sajna nemvágom de még pont idoben vagy mindenhez!
Sok sikert hozzá, kovetni fogom a naplot!!
 

DonJoo

Member
Érdekesnek tűnik :) Nem sok napló volt zk-n,ahol ennyi strain ment egyszerre.Mindenképp követni fogom! :tiphat:
 

Gandalfi

Member
Szia elso probalkozas outba?
Jo sok magod van :yummy: Regek vagy feminizaltak?
Én a helyedbe az autosoknak is ugyanolyan nagy godrot asnek ha mar ennyire bele lendited magad az asasba, ha jol tudom minél nagyobb a gyökér annál nagyobb a növény is :canabis: Azt pl kirpobalnam hogy egy autosnak ások nagyobbat 50-60 l, a többi autosnak meg a 20-25 l, és "letesztelni" hogy mekkora a különbség ;)
A kerdesedre a választ sajna nemvágom de még pont idoben vagy mindenhez!
Sok sikert hozzá, kovetni fogom a naplot!!


50-60 lityő autós növénynek?? Az szép
 
C

chromegamix

szerintem jól hangzik, hagyjuk kibontakozni rastahmannt. tedd egymás mellé a cserepeket és akkora alapterületre lesz szükséged.
 

what_can_there

Well-known member
Nekem is tetszik a felallas, jok a fajtak is. 2-3 hetre eleg lesz a feny, egy 50x50-es alapteruletu boxban el fognak ferni.
 
Végül is, szerintem bele is kulázhatna egy egy gödörbe és majd kiderül ilyen alapon

Azért van egy kis különbség a ket dolog kozt, ezzel veszteni nem igen veszithet semmit sztem.. Csak pozitiv lehet eredménynek szoval amit mondasz teljes faszság
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
50-60 liter kintre? az mitöl lenne sok? 2 ásonyom széles (20-25 centi egy ásonyom) 1 ásonyom mélyen (30 centi) akkor (20+20) * (20+20) *30 = 48 000 köbcentiméter .. az 48 liter. azta kurva rasztaman meg ne szakadj a munkával. ez legalább 8-10 ásómozgatással járna egy ~50 literes hely elkészítése!!!
 

DonJoo

Member
Idén én is outozok,ha minden igaz,csak outozok,egyedül egy kis előnevelő sztorit iktatok be oszt annyi.
 

Medicropper117

Active member
Szerintem meg a csonkagúla a menő.....hagyjuk már. Gödör meg árok. Talaj feljavitasrol mar hallottatok?
Cipelni kifelé a földet aztán a kicseréltet elszorni mashova h ne legyen nyoma....több macera mint szükséges.
 
Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! A héten tákolok egy 50x50-es,vagy 60x60-as boxot a lámpa holnap fog megérkezni.Lehetséges,hogy csak az autóknak fogok kivinni földet és a fotósoknak,csak földfeljavítást fogok alkalmazni.Eléggé húzós lenne biciklivel kivinni több száz liter földet,de aztán még ki tudja,ha lesz rá időm,bevállalom. Legközelebb akkor fogok majd csak jelentkezni,ha már üzemkész a box ! Addig is jó szivogatást mindenkinek! :D
 
C

chromegamix

jurta alakú boxot építs, elvégre magyarok vagyunk! és a hő is eltud távozni felül a lyukon.
 
Udv.
Nagyon varom a napló fojtatasat,elore is sok sikert,az a kerdesem lenne hogy ha egy helyre 4-5 novenyt raksz,azok kozt mennyi helyt hagysz?
Tápnak ajánlanám a csalánteát vagy csalánkomposztot,es a szarnyas komposztot ugyszint.(Utóbbival vigyazni ,mivel ha túl erös elegetheti a palantak gyokereit).
 
Jurta alakú box? Természetesen chrome jó az ötlet,de örülnék,ha inkább te ültetnéd gyakorlatba. :) Úgy értettem,hogy autókból egy helyre mehet 4-5 nagyobb szórással. Fotósokból max 2-t 3-at mernék bevállalni a szag miatt is,no meg a méret miatt is,bár arra gondoltam erősen kötözgetném a frisiant,de aztán majd úgyis a helyzet hozza.. :D
 

Medicropper117

Active member
Ha ennyi helyen nevelsz akkor örülsz majd hogy lyuk van a seggeden egy egy locsolos kör után mikor hőség lesz nemhogy kötözgess. Ennyi noveny ennyi helyen nem kis munka. Egesz napos turakra szamithatsz. Persze ha nem gond akkor nem szoltam;)
 

Latest posts

Latest posts

Top