What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

primea mea experienta indoor

K

katadyn

doua seminte auto de la nirvana.1 super lemon haze si cealanta big bud,,din doua mi a germinat doar lemon haze..
growpamant plagron si nutrienti bioo bizgrow si bio bizz bloom boxul este o cutie de carton cu dimensiunile L 90,l 45 si H 90..pentru perioada d vegetatie voi folosi 3 becuri cfl 30 w lumina rece..un ventilator pentru scoaterea aerului din grow si o gaura pasiva sa intre aerul
 
K

katadyn

de obicei o ud la 3 zile,,,azi ar fi trebuit sa o ud dar din cate am vazut pamantul inca este umed,am zis sa mai astept o zi poate doua,,,
 
Eu nu folosesc nici una nici alta dar cred ca e OK Stai ca vin baştanii forumului si iti spun ei:D
Eu am venit doar sa-ti urez succes
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E ok. Seamana mult cu primele mele 2 growuri setup-ul tau. Mai putin faptul ca eu nu foloseam seminte auto.
Succes.
 
K

katadyn

mersi explo,,dupa ce intra in programul de 6 ore off le pot uda foliar cu apa,,programul e 18/6
 

gganjaabwoy

Active member
umiditatea o am 65 si temp 25 e ok?
picture.php


deci daca urmaresti tabelu ai un pic de reglat...tu trebuie sa te mentii pe partea galbena...mai mareste cu 5% umiditatea si scade un grad temp si eu zic ca-i perfect daca te mentii asa...eventual dupa sapt 5-6 de flower incerci sa o menti la 65%

ps:de la 30 de grade in colo poti sa nu-l mai iei in calcul....ca doar nu om creste iarba la 34 de grade:))
 
K

katadyn

am dat la umidificator 'volumul 'mai mare..sper sa reusesc sa ma mentin in grafic
 

gganjaabwoy

Active member
mersi explo,,dupa ce intra in programul de 6 ore off le pot uda foliar cu apa,,programul e 18/6

la cfl poti sa le uzi si cand merge lumina ca nu are nimic...a....app...SCHIMBA-LE!...cumpara leduri la dulie(4000k) sau coburi daca esti in bani.
 
K

katadyn

cand ii pot da niste bioo grow..sa astept macar vreo 2 ,3 saptamani pana la prima doza de nutrientii?
 
K

katadyn

tocmai asta e problema ,,sunt cam low budget..am sa vad cum o sa iasa grow ul asta si la urmatorul voi schimba si lumina poate vor fi timpuri financiare mai bune
 

gganjaabwoy

Active member
bio grow poti sa ii dai de acuma 0.5ml/L si sa urci cu 0.2ml/L la fiecare udare.Mergi pe o udate cu fertil si una cu apa.Tot asa pana in saptamana 3 de flower.Sper ca bloom nu ai tot de la biobizz ca il poti arunca de pe acum.Ori dute pe mana lui jtm cu organicele de pravalie sau mergi pe ceva mai profi cum ar fi AN sau GHE...si canna are unele acceptabile
 
K

katadyn

bloom tot de la biobizz am,,,acum ce sa fac..sal arunc pe asta si sa ma orientez spre altceva?
 
Top