What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Mazar/150W/MH-HPS/Soil

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az nem hiány, csak növényi logisztika, nem kell neki az a levél le fogja vedleni 1-2 héten belül mert kevés fényt kap már oda, nem tud annyi energiát termelni, mint amennyibe került neki az a levél
egyébként ne emelj a tápon a második képen épp enyhe túladagolást látni tán ?
 

dev.

Well-known member
Nyugtato szavak ezek. :) Eldobalt mar par levelet egyebkent, de nem aggasztoan sokat. Igen, enyhe tultap jelei mutatkoznak, de az a jobb oldali novirol keszult, a masikon nem fedezheto fel ilyesmi. A tapon nem emelek tovabb, mar ami az EC-t illeti. 1.6 fole amugy sem szeretek menni foldben. Ha jonnek a pamacsok, elhagyom a kalcium-nitratot is, helyette kalium-nitrat lesz.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
de most nem földben mész ha jól emlékszem, majd az 5-6-7-8 hétben 1.8-2 körül fogja jól érezni magát
 

dev.

Well-known member
Plagron light-mixben vannak, amit foldnek hivunk, de valojaban tozeg-perlit meg fasz tudja milyen mix.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az konkrétan 3 féle tőzeg perlit és 0 föld, ezt kielemeztük saullal még valakinek.. 10 napra elegendő kaja van benne és onnan kezdve lehet nyomatni a kaját
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
gondolom az a tőzeg nem egyenlő az itteni 4 phs tőzeggel szőval plagron gondoskodott a phről is nem józskapista tervezte a keveréket hanem józskapistavegyészmérnők... de nagyban függ attól melyik fajta tőzegről beszélsz. mert van pár féle.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
nem ez volt a kérdésed, de a válasz meg végképp nem ez volt :D viszont ne dev naplóját offoljuk.. ez a plagronos keverék phstabil és nem húzza el se fel se le az 5.8 as locsolásodat-- de ha savasabb a közeged akkor nyilván nem 5.8 hanem magasabb öntözéssel is le fogja savasítnai.. ne túráztass.. gondolkozz .:D
 

dev.

Well-known member
Én ebben a közegben eddig azt tapasztaltam, hogy alacsony pH-nál(6.5 alatt) hajlamosak a növik Ca-Mg hiánytüneteket produkálni. Ezért 6.8-al locsolok. Ez most azért nem jött össze, mert a tápok alapból lehúzták 6.7-re, eddig meg azért locsoltam 6 körüli vízzel, mert a drén 7 fölött volt.
 

Son of Soil

Member
Krómeó, ez a plagron aranyárú zsákozott fos hasonlóan működik, mint egy laza coco perlit combo, a különbség annyi, hogy belocsolták egy kb. 1 EC-s oldattal, így van némi tápanyag tartalma és, ha jól emlékszem kicsivel jobban tartja a nedvességet, nem szárad olyan gyorsan. Az ember fia minél gyakrabban ér rá locsolni a közeget, annál alacsonyabb PH-val locsolhatja. Alacsonyabb PH-nál gyorsabb a növekedés, de csakis akkor, ha tartani is tudod, tehát, ha nincs időd naponta 1-2 szer locsolni érdemes magasabb PH értékkel dolgozni, mert így ha szárad a közeg és esik a PH nem megy olyan tartományba, ahol a növény nem tud „táplálkozni”. Szóval a varázs-krómmegafaszom növénytápozási elixíredet ne itt terítsd te nepper! :D
Nah, hogy érdemi is legyen:
-150 watt esetén szerintem ellesznek 1.6 EC-n, nálam 250 watt alatt is gyorsabb ilyen értéken a növekedés. 400 watt alatt kapnak 1.8-at.
-Kötözgesd naponta 12/12 után is kb. 2 hétig, próbáld meg minél jobban széthúzni, valamint forgasd meg naponta 90 fokkal a cserepeket, ezzel gyorsítod az érést is.
-Tápösszetételnél gondolkodhatnál az 1:0.25:0.25+mgso4 agri4:CaN:KN+mgso4, nálam asszem ez volt a nyerő csapvízzel mazarnál.
-Na meg nem tudom milyen EC mérőd van, de az olcsóbbak elég lassan olvasnak pontos értéket, van hogy kb. 5-10 percig az oldatban kell tartani, míg beáll az érték állandóra. Kérdés, hogy a tied tud-e hőmérsékletet olvasni és figyelembe veszi-e az értékek olvasásánál. Ha nem tud ilyet, 1.8 EC-nél komoly gondok lehetnek, belemártod , leolvasod ok 1.8, de ha benne tartod és a szonda átveszi a tápoldat hőmérsékletét lehet az érték már 2.1 EC lesz.
-Locsolásnál, ha magas EC-t kapsz, nyugodtan locsolhatsz sima vízzel, de utána rögtön locsolhatsz magasabb EC-vel, így visszatöltöd a közegbe a tápelemeket is. Pl. magas EC olvasol ki(2.0) locsolsz sima vízzel, kapsz 1.6 EC-t, utána nyugodtan locsolhatsz megint egy 1.3-as EC-vel, ami megint ad majd 1.6-t, de a tápelemek összetétele azért jócskán változik, ezért „runtowaste” ez a közeg hydrohoz képest. Csak öntöd ki a drága tápszert az ablakon


Végezetül pár kép, ezek január 20. kezdték a virágzást, kb még 2 hét van nekik:


attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php
 

Attachments

  • 01.jpg
    01.jpg
    100.7 KB · Views: 24
  • 02.jpg
    02.jpg
    89.3 KB · Views: 26
  • 03.jpg
    03.jpg
    91.3 KB · Views: 21
  • 04.jpg
    04.jpg
    94.7 KB · Views: 25

dev.

Well-known member
Nahát, már kezdtél hiányozni. :)
Jó okosságokat mondasz itten, ezt a táp összetételt meg is fogadom. MgSO4-ből mennyit használtál hozzá? Ebayes csoda EC mérőm van, olvas hőmérsékletet, és a leírása szerint automatikus hőmérséklet kompenzációra is képes. Mikor megérkezett és tesztelgettem volt, hogy hosszabb ideig hagytam az oldatban, az érték jelentősen nem változott. Így is kerekíteni szoktam, mert mikrosiemens-ben olvas. A nagyobbikat kötözgetem, a másikat egyelőre hagyom, mert elég nagy a különbség köztük.
A képek szerint akkor éppen hogy benne leszek a 11 hétben, ha szerencsém van. Kár lenne korán levágni őket, bár már nem lepődnék meg rajta...
 

Attachments

  • s-l1600.jpg
    s-l1600.jpg
    27.2 KB · Views: 20

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
ph_nutrient_availability_bal420.jpg

amúgy a Ca hiányod pont attól lett hogy emelted a ph-t és elvitted az optimálistól 5.8 felett a Ca kezd kizáródni talajmentes közegnél.
5.5-5.9 közt kéne tartanod inkább nem 6 felett PK is lockout.. jóval lassabbb lett az össznövekedés--> kevesebb Ca t igényel ezért látszott a hiány szünni
 

dev.

Well-known member
Van ebben valami amit mondasz. Végülis ha belegondolok, anno pH mérő nélkül nyomtam vagy 10 csepp foszforsavat/liter víz, csepegtetős teszttel egyszer bemértem aztán csókolom, mégis végigment hiánytünet nélkül. Innentől 6.0 pH-val fogok öntözni, aztán ha nagyon elsavasodik, emelek rajta.
 

dev.

Well-known member
1. nap

Tegnap még kötöztem egyet a nagylányon, ma pedig már 12 órát éjszakáztak, úgyhogy hivatalosan ez az első nap. MH még marad 10-14 napig. A mostani locsival kaját nem kaptak, mindössze emBio-t, 5ml/l mennyiségben, pH 6-ra lőve. Úgy 2 hétig még nem változtatok a tápon sem, csak ha már átálltak. A klónokat ismeretlen tettes eltulajdonította az éjszaka folyamán.
 

Attachments

  • SDC10360.jpg
    SDC10360.jpg
    64.7 KB · Views: 26
  • SDC10361.jpg
    SDC10361.jpg
    59.2 KB · Views: 23
  • SDC10363.jpg
    SDC10363.jpg
    67.4 KB · Views: 24

dev.

Well-known member
5. nap

Elkezdtek nyúlni mint az állat, a refit már napi szinten emelem. Lecsíptem róluk néhány alsó sárguló levelet, meg csökevény hajtást. A bal oldali növény két legnagyobb főszárát scroppoltam, mert kezdték lehagyni a többit, a jobb oldalit pedig elkezdtem szétnyitni, azért ilyen ergya. Majd helyrejön.

2x2l pH 6.0
0.4g/l Agri4
0.4g/l CaN
0.2g/l MgSO4
EC 1.5

Utoljára amikor ennyi tápot raktam/liter víz, az EC 1.7 volt. Ez azért lehet, mert pipetta helyett, most mérőedényt használtam a táp mérésénél, ugyanis meguntam, hogy minden locsi előtt kevergetek, úgyhogy bekevertem előre 20 litert egy tankban, amit egy kis szivattyúval forgatok. Locsolásonként 4-5l vizet használok, úgyhogy így sokkal kényelmesebb. Mindegy, mostantól ezt használom.

Drén:
EC 1.5
pH 6.5
 

Attachments

  • SDC10364.jpg
    SDC10364.jpg
    65.7 KB · Views: 20

Son of Soil

Member
Képzelem milyen „élmény” lehet locsolni azokat a potokat. Ha van eszed veszel spagetti csövet, hozzá idomot, egy 2 literes palackot, a kupakba befúrod, ragasztod az idomot, rá a spagetti cső, a végére egy csepegtetőtüske, megtöltöd, összerakod, beszúrod, és felakasztod a flakont. A gravitáció meglocsol helyetted. Remélem érthető, amit írtam.
 

hobbi ur

Well-known member
alakulnak.
azért 1 cooltube nagyon kéne, az minden valamirevaló háztartartásban alap kellene hogy legyen. mint a teszkónál: a legkisebb foton is számít. elek is megmondta.
 

dev.

Well-known member
Szépek. Sok sikert! ;)
Köszi. :)

Képzelem milyen „élmény” lehet locsolni azokat a potokat. Ha van eszed veszel spagetti csövet, hozzá idomot, egy 2 literes palackot, a kupakba befúrod, ragasztod az idomot, rá a spagetti cső, a végére egy csepegtetőtüske, megtöltöd, összerakod, beszúrod, és felakasztod a flakont. A gravitáció meglocsol helyetted. Remélem érthető, amit írtam.

Elég nagy szopás, ja... Az a titka, hogy lassan, de folyamatosan kell rá csorgatni a kannából, akkor nem dől belőle mindenhonnan. 1nm2-en már nem vállalnám ezt a kézimunkát. Vadászok már spagetticsőre meg ilyen szarokra, én is godoltam már rá, csak a pumpával oldottam volna meg. De ez a gravitációs téma is tetszik, így nem lehetne túllocsolni. A láncot is értem ahogy mondtad, csak tennék még rá egy levegőztetőt, hogy ne szopja össze magát.

alakulnak.
azért 1 cooltube nagyon kéne, az minden valamirevaló háztartartásban alap kellene hogy legyen. mint a teszkónál: a legkisebb foton is számít. elek is megmondta.

Minek az ide? Alig férne be, meg így is elég közel tudom engedni hozzájuk. Mondjuk csendesebb lenne az tény.
 
Top