What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Το καλό το στρέιν το σίγουρο.. 👌

R

red23

Ph μετρημένο; συσκευασμένα είναι; στα στείλανε; θέλω να γίνω πολύ χαριτωμένος φέτος.. :biggrin:

Έχει και Light Mix η μόνο all mix;

Root Riot είναι τεχνητό;
Σε επιασα τωρα.Το αλε
150 λιτρα BioBizz Light Mix 33 ευρω,ετοιμο
Υποστρωμα για ριζοβολια 0.50 λεπτα για καθε σπορο.
BioBizz Tri Pack Outdoors 12 ευρω
Μεταφορικα 10-15? ευρω στο σπιτι σου.
Υφασματινες δεν χρειαζονται......
 

Ksaderfo

Active member
Σε επιασα τωρα.Το αλε
150 λιτρα BioBizz Light Mix 33 ευρω,ετοιμο
Υποστρωμα για ριζοβολια 0.50 λεπτα για καθε σπορο.
BioBizz Tri Pack Outdoors 12 ευρω
Μεταφορικα 10-15? ευρω στο σπιτι σου.
Υφασματινες δεν χρειαζονται......

15 ευρώ μεταφορικά για το χώμα;;

Υποστρωμα για ριζοβολια μπα.. Το λαιτ μιξ σε μισό λίτρα γλαστρακια είναι περφεκτ..

Υφασμάτινες με τρέλα! Είχα 2 μέτρα φυτό σε 12λ περισυ :dance013:
 

thandee

Active member
Ph μετρημένο; συσκευασμένα είναι; στα στείλανε; θέλω να γίνω πολύ χαριτωμένος φέτος.. :biggrin:

Έχει και Light Mix η μόνο all mix;

Root Riot είναι τεχνητό;

Ξα στην sweet seeds και την pyramid ειναι ολα τα σπορια 3+1,5+2...στα 15ευρα 3+1 π.χ...σολες τις ποικιλιες!
Για τα χωματα οντως αυτη ειναι η τιμη...70 λιτρα 12 ευρω για πολυ καλα υποστρωματα...περνεις και λιγα εξτρα ενισχυτικα και κανεις και τις δικες σου φουλ μιξεις....και τα περσινα τα κρατας για light mix της επομενης χρονιας!;)
 

Ksaderfo

Active member
Ξα στην sweet seeds και την pyramid ειναι ολα τα σπορια 3+1,5+2...στα 15ευρα 3+1 π.χ...σολες τις ποικιλιες!
Για τα χωματα οντως αυτη ειναι η τιμη...70 λιτρα 12 ευρω για πολυ καλα υποστρωματα...περνεις και λιγα εξτρα ενισχυτικα και κανεις και τις δικες σου φουλ μιξεις....και τα περσινα τα κρατας για light mix της επομενης χρονιας!;)

Σου στέλνω πμ.. Α φέτος δεν βάζω περσινό χώμα.. Το ανακατωσα ήδη και είναι αλλά αντί άλλων..

Αυτό το 12 για 70 είναι all mix δλδ; άζωτο η pk?
 
R

red23

15 ευρώ μεταφορικά για το χώμα;;

Υποστρωμα για ριζοβολια μπα.. Το λαιτ μιξ σε μισό λίτρα γλαστρακια είναι περφεκτ..

Υφασμάτινες με τρέλα! Είχα 2 μέτρα φυτό σε 12λ περισυ :dance013:
Εσυ ξερεις :)
 

Ksaderfo

Active member
Τα κοουκις τα αμερικαντσκι να τα βαλω σε 16 λιτρα καλα ειναι; Υφασμα στον αερα... γιατι ειδα κατι προπαγανδιστικα στο ιντεργουεμπζ και γινονται τεραστια!! και σε λαμπες νομιζω οχι χαιντρο...
 
R

red23

Τα κοουκις τα αμερικαντσκι να τα βαλω σε 16 λιτρα καλα ειναι; Υφασμα στον αερα... γιατι ειδα κατι προπαγανδιστικα στο ιντεργουεμπζ και γινονται τεραστια!! και σε λαμπες νομιζω οχι χαιντρο...
Διαβαζωντας πριν αγορασω και εγω κοουκις,το ριζικο τους λατρευει γλαστρα υφασματινη.
 

Ksaderfo

Active member
Διαβαζωντας πριν αγορασω και εγω κοουκις,το ριζικο τους λατρευει γλαστρα υφασματινη.

Κατσε μιας και εχουμε και πληκτρολογιο να γροαψουμε λιγο.. :biggrin:

Λεπον.. Προπερσυ ειχα βαλει σε 16 λιτρα πηλινες με κατι αυτοματα γουιντοου της αρ κιου ες.. Ηταν μια χαρα!! Περισυ ξαναεβαλα τα σπορτια που βγαλαν σε 12 λιτρα υφασματινες, Αρσενικα βγηκαν δλδ αλλα μια χαρα.. :biggrin:

Αυτα τα κουκις ομως οπου τα βρηκα στο ιντεργουεμπζ γινονται πολυ πολυ μεγαλα.. Για 12 λιτρα δεν το συζηταμε αλλα μηπως ειναι και τα 16 λιγα;;

Για τα φαστ τις ποικιλιες της σουιτ, ειναι οκ 26 λιτρα υφασματινη περιπου; Μετα παμε σε 30...

Το κους και την σατιβα θα τα βαλω σε 30 λιτρα... παραπανω;;;; :woohoo:

Δεν ξερω για το ριζικο θεμα... Ειχα δει σε ενα σαιτ το προφιλ που κανει το αγαπητο μας φυτο και ηταν οριζοντια αριστερα δεξια και μετα ενα δευτερο συστημα καπως που κατεβαινε προς τα κατω.. Αρα υποψιαζομαι οτι οφελουντε απο κωνικες γλαστρες με καποιο βαθος.. Οι υφασματινες ειναι αρκετα φαρδιες.. αν βγει απο κατω η ριζα φετος θα τα εχω στον αερα πανω σε τροχυλατους δισκους αρα μαλλον η κατω η ριζα θα καει στον αερα οπως και οι πλαινες που βγαινουν..

Οι ρουτ τεξ που βρηκα βγαινουν καλα στα 26 λιτρα.. καμια 4 ευρω.. Μετα παμε σε ταλιρακι για 30 απο ρουτ παουτσ και παμε στα 3 ευρω για 16αρες παλι ρουτ παουτσ για τις 16 λιτρα..

Αλλιως θα παει 20 λιτρα τα αυτοματα.. αλλα μου φαινονται πολλα ρε γαμωτο, ακομα και για αυτα τα αυτοματα.. Ασε που δεν πιστευω οτι θα γινουνε τοσο ζωα εμενα...

Λαιτ στρεσ τρεινινγκ θα δοκιμασω να τα κανω αυτα φετος... Φαινεται σκετικο ευγκολο.. :biggrin:
 
R

red23

Κατσε μιας και εχουμε και πληκτρολογιο να γροαψουμε λιγο.. :biggrin:

Λεπον.. Προπερσυ ειχα βαλει σε 16 λιτρα πηλινες με κατι αυτοματα γουιντοου της αρ κιου ες.. Ηταν μια χαρα!! Περισυ ξαναεβαλα τα σπορτια που βγαλαν σε 12 λιτρα υφασματινες, Αρσενικα βγηκαν δλδ αλλα μια χαρα.. :biggrin:

Αυτα τα κουκις ομως οπου τα βρηκα στο ιντεργουεμπζ γινονται πολυ πολυ μεγαλα.. Για 12 λιτρα δεν το συζηταμε αλλα μηπως ειναι και τα 16 λιγα;;

Για τα φαστ τις ποικιλιες της σουιτ, ειναι οκ 26 λιτρα υφασματινη περιπου; Μετα παμε σε 30...

Το κους και την σατιβα θα τα βαλω σε 30 λιτρα... παραπανω;;;; :woohoo:

Δεν ξερω για το ριζικο θεμα... Ειχα δει σε ενα σαιτ το προφιλ που κανει το αγαπητο μας φυτο και ηταν οριζοντια αριστερα δεξια και μετα ενα δευτερο συστημα καπως που κατεβαινε προς τα κατω.. Αρα υποψιαζομαι οτι οφελουντε απο κωνικες γλαστρες με καποιο βαθος.. Οι υφασματινες ειναι αρκετα φαρδιες.. αν βγει απο κατω η ριζα φετος θα τα εχω στον αερα πανω σε τροχυλατους δισκους αρα μαλλον η κατω η ριζα θα καει στον αερα οπως και οι πλαινες που βγαινουν..

Οι ρουτ τεξ που βρηκα βγαινουν καλα στα 26 λιτρα.. καμια 4 ευρω.. Μετα παμε σε ταλιρακι για 30 απο ρουτ παουτσ και παμε στα 3 ευρω για 16αρες παλι ρουτ παουτσ για τις 16 λιτρα..

Αλλιως θα παει 20 λιτρα τα αυτοματα.. αλλα μου φαινονται πολλα ρε γαμωτο, ακομα και για αυτα τα αυτοματα.. Ασε που δεν πιστευω οτι θα γινουνε τοσο ζωα εμενα...

Λαιτ στρεσ τρεινινγκ θα δοκιμασω να τα κανω αυτα φετος... Φαινεται σκετικο ευγκολο.. :biggrin:
TEX POT 25lt 3.50e,αλλε,υφασματινη.Τα αυτοματα οπως εχεις κανει στο παρελθον(16?),ουαι ρισκ?,καινουργια,με Lst οπως λες τι σε φοβιζει με την 25αρα?Νομιζω οτι μετα στα 30lt γινετε υπερβολη,και μη οικονομικη.Βαλε χωματα,λιπασματα κλπ εξτρα?Φυσικα δεν ξερω τον χωρο σου,μπορει να παιρνει και 50αρες :)
 

Ksaderfo

Active member
TEX POT 25lt 3.50e,αλλε,υφασματινη.Τα αυτοματα οπως εχεις κανει στο παρελθον(16?),ουαι ρισκ?,καινουργια,με Lst οπως λες τι σε φοβιζει με την 25αρα?Νομιζω οτι μετα στα 30lt γινετε υπερβολη,και μη οικονομικη.Βαλε χωματα,λιπασματα κλπ εξτρα?Φυσικα δεν ξερω τον χωρο σου,μπορει να παιρνει και 50αρες :)

O χώρος μου... :biggrin: (ειμαι απο αλλη διασταση brah ) με παιρνει και για 128άρες... αλλα... αυτα.. δεν δινουνε! Μια που θα φυτρωσουνε και τακ τακ τακ το ρολεξ που λες και συ ρεντ (σαμπ μαρινερ ομως; Παρε ενα τουντορ μπλακ μπει στιλ και συ... ιντορ μουβμεντ μπρο.. ιντορ!!! (πεσανε τα σαμπζιρια και παγωσανε τα λεκια ) )

Τεσπα... σταματα εσυ να σφαζεις ανηλικα ντουζεμοφυτα να τα πουμε.... για να ωριμασει το θεμα θελει χρονο και αν σου κατσει μικρη η γλαστρα την εκατσες!!! Αλλα αμα βαλεις μεγαλη απο την αρχη παλι την εκατσες!!! Ειδικα με αυτοματα!!! Γ@μω την καταδικη μου ενολιγης!!!

Ε ρεστα κυριοι... σε 20 αρες... στον αερα... :biggrin:

[YOUTUBEIF]KNzsAbGltF8[/YOUTUBEIF]
 
R

red23

O χώρος μου... :biggrin: (ειμαι απο αλλη διασταση brah ) με παιρνει και για 128άρες... αλλα... αυτα.. δεν δινουνε! Μια που θα φυτρωσουνε και τακ τακ τακ το ρολεξ που λες και συ ρεντ (σαμπ μαρινερ ομως; Παρε ενα τουντορ μπλακ μπει στιλ και συ... ιντορ μουβμεντ μπρο.. ιντορ!!! (πεσανε τα σαμπζιρια και παγωσανε τα λεκια ) )

Τεσπα... σταματα εσυ να σφαζεις ανηλικα ντουζεμοφυτα να τα πουμε.... για να ωριμασει το θεμα θελει χρονο και αν σου κατσει μικρη η γλαστρα την εκατσες!!! Αλλα αμα βαλεις μεγαλη απο την αρχη παλι την εκατσες!!! Ειδικα με αυτοματα!!! Γ@μω την καταδικη μου ενολιγης!!!

Ε ρεστα κυριοι... σε 20 αρες... στον αερα... :biggrin:

[YOUTUBEIF]KNzsAbGltF8[/YOUTUBEIF]
Χαιρομαι που παρακολουθεις και διαβαζεις τις μαλακιες μου στο θρεντ.Διαβαζε σωστα ρε Ξα.please.Τα δωρακια εσφαξα,αυτα που πληρωσα 15 ευρω τον σπορο,τα προσεχω ιδιαιτερως:biggrin:
 

Ksaderfo

Active member
Χαιρομαι που παρακολουθεις και διαβαζεις τις μαλακιες μου στο θρεντ.Διαβαζε σωστα ρε Ξα.please.Τα δωρακια εσφαξα,αυτα που πληρωσα 15 ευρω τον σπορο,τα προσεχω ιδιαιτερως:biggrin:

Submariner ομως... ? :biggrin:

Εχει και ημερομηνια!! :biggrin:

Τοπ μαξ βαζεις;;

Tudor-Heritage-Black-Bay-Steel-79730-Review-Baselworld-2017-6.jpg
 
R

red23

Submariner ομως... ? :biggrin:

Εχει και ημερομηνια!! :biggrin:

Τοπ μαξ βαζεις;;

View Image
Top max ναι.Στην αρχη επειδη τα χωματα εχουν λιπασματα,τα ετοιμα,μιση μεριδα απ'ολα μεχρι ανθοφορια:)Τα πρωτα που τα ταιζα φουλ,μου εμφανιζαν ασπρους λεκεδες στα φυλλa?Αυτη η παρτιδα απο σπορο,τιποτα,με μιση μεριδα.
 

thandee

Active member
Top max ναι.Στην αρχη επειδη τα χωματα εχουν λιπασματα,τα ετοιμα,μιση μεριδα απ'ολα μεχρι ανθοφορια:)Τα πρωτα που τα ταιζα φουλ,μου εμφανιζαν ασπρους λεκεδες στα φυλλa?Αυτη η παρτιδα απο σπορο,τιποτα,με μιση μεριδα.


Ναι red ετσι ειναι και ακομα λιγοτερα ακομα καλυτερα.....γιατι οταν ερθει η ωρα των φλασινγκς και το χωμα ειναι πιτα στα λιπασματα αναγκαζεις το φυτο να παραφαει και μετα λενε πολλοι εκαψα το φυτο με τα φλασινγκς.....ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?:biggrin:
ετσι red οπως λες τωρα που γυριζει και εισαι ακομα στις αρχες και ψηνεσαι με τη φαση να μαθεις μετα ....στρωνεις απλα καταστασεις....
Και ισως μετα το πουλακι πεταξε....
Τα posidonia τα χωματα μπορεις να τα βρεις σε μεγαλες ποσοτητες μεσω skroutz και σε καλες τιμες.....θα βοηθησουν και το outdoor σου πολυυ!:)
 

Ksaderfo

Active member
Ναι red ετσι ειναι και ακομα λιγοτερα ακομα καλυτερα.....γιατι οταν ερθει η ωρα των φλασινγκς και το χωμα ειναι πιτα στα λιπασματα αναγκαζεις το φυτο να παραφαει και μετα λενε πολλοι εκαψα το φυτο με τα φλασινγκς.....ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ?:biggrin:
ετσι red οπως λες τωρα που γυριζει και εισαι ακομα στις αρχες και ψηνεσαι με τη φαση να μαθεις μετα ....στρωνεις απλα καταστασεις....
Και ισως μετα το πουλακι πεταξε....
Τα posidonia τα χωματα μπορεις να τα βρεις σε μεγαλες ποσοτητες μεσω skroutz και σε καλες τιμες.....θα βοηθησουν και το outdoor σου πολυυ!

Για να δουμε... ακομα δεν φυτεψαμε να πουμε και πηγαμε και στο τοπ μαξ..

Λες οτι ετσι προς το τελος που λεει να το βαλεις πριν το φλασινγκ ειναι κακη ιδεα ε;; Απο την αρχη να το βαλεις να κανει τι ομως; Αυτο μονο μελλασες δεν ειναι κατι;

Ρεντ τωρα που το σκεφτομαι γ@μα την Ελβετια ολη μαζι... Σεικο!!! ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ :biggrin:

Real divers wear Seiko!! :biggrin:

正確さはいかがですか? (how's the accuracy m@therf@cker? :biggrin: )

58aca49b64f59ecb626008c513b90bf8.jpg
 
R

red23

Για να δουμε... ακομα δεν φυτεψαμε να πουμε και πηγαμε και στο τοπ μαξ..

Λες οτι ετσι προς το τελος που λεει να το βαλεις πριν το φλασινγκ ειναι κακη ιδεα ε;; Απο την αρχη να το βαλεις να κανει τι ομως; Αυτο μονο μελλασες δεν ειναι κατι;

Ρεντ τωρα που το σκεφτομαι γ@μα την Ελβετια ολη μαζι... Σεικο!!! ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ :biggrin:

Real divers wear Seiko!! :biggrin:

正確さはいかがですか? (how's the accuracy m@therf@cker? :biggrin: )

View Image
Οταν εβγαλα τις μικρες εξω Ξα. η ριζα της Μπελλαντονας κλπ ειχε βγει απο κατω,18αρες γλαστρες.Νομιζω 20αρες θα ειναι μικρες:)
 

Ksaderfo

Active member
Οταν εβγαλα τις μικρες εξω Ξα. η ριζα της Μπελλαντονας κλπ ειχε βγει απο κατω,18αρες γλαστρες.Νομιζω 20αρες θα ειναι μικρες:)

Πωπω βλεπω τον Σαργο στη φωτο και ξερογλειφομαι... Ποτε θα φλεβαρισει να παρω το ψαρο-ντουφεκι μου... Α φλεβαρισε... Ακυρο... :biggrin:

Απο κατω βγαινουνε παντα... και 2 φυλλα να εχει το φυτο ειδικα σε seedling θα σε τρολλαρει με τη ριζα δε παιζει... ετσι για να αγχωθεις και να το μεταφυτευσεις σε εμβρυακη φαση.. Για αυτο φετος θα βαλω υφασματινες στον αερα μου φαινεται... Πειραματα δλδ σε τρεις φασεις θα γινει το κολπο γκροσσο... Μια με αυτοματα, μια με φαστ και μια με οτι δρακο τεραστιο ντουμανοφυτο βρω...

20 λιτρα θα πανε τα αυτοματακια.. πολλα ειναι.. τωρα ειδα κατι μεγαλα απο σουιτ και φαστ μπαντσ που τα βαζουνε σε 15 να πουμε... σε λαμπες.. τωρα με τον ηλιο αστα να γ@μιουντε εκει στις 20αρες.. μονο μην κατσουνε με 4 φυλλα 1 μηνα μεχρι να κανουνε ριζικο και μετα με πουνε, θενκς κσαντερφο, παρε τωρα 2τζι ολα κιολα και αντε για.. :biggrin:

Ρεντ... Τρελο ρολοι... Φτηνο... Φτιαγμενο ... απο Rομποτ, μονο ρομποτ!!! Ayeeee LMAO... :biggrin: Sistem51.. Με "Ι" .. (unserviceable)

Swatch-Sistem-51-7.jpg
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top