What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Αγορα led

bigbudyeilder

New member
Καλημέρα φίλοι.Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για κάποια led panels αν γνωρίζει κάποιος. http://www.viparspectra.com/goods.php?id=59
 

Ksaderfo

Active member
Κινέζικη εταιρεία φαίνεται, η τιμή είναι ελκυστική αλλά δεν θα περάσει τελωνείο;

Ένας εδώ είχε φτιάξει μόνος του πάνελ με λεντ... Αν βρεις το ποστ είναι ενδιαφέρον.
 

Ksaderfo

Active member
Η τιμή είναι καλή πάντως. Από φάσμα φαίνεται ότι το έχουν ψάξει. Η κατανάλωση δεν είναι κακή.

Αλλά από εγγυήσεις κτλ; Πάντως τα λέντ μπορεί να πιάσουν και τα χίλια ευρώ από γκρόουσοπ.

Το έψαξες καθόλου να φτάξεις μόνος σου; Ακόμη και αν χαλάσει κάτι θα είναι σίγουρα επισκευάσιμο...
 

bigbudyeilder

New member
Συμφωνώ για να το φτιάξω μόνος αλλα δεν υπάρχει χρόνος ούτε να κλασω.σε σχέση με hps που δουλεύω επειδή δεν έχω σσχοληθει καθόλου με led και δεν βγάζω άκρη πως ειναι η κατανάλωση . Με λίγα λόγια καίει όσο μια 400 άρα ;
 

Ksaderfo

Active member
ά όχι, το συγκεριμένο καίει λίγο παραπάνω από 200, εσύ υπολόγιζε 300 να είσαι μέσα...

Αλλά ισοδυναμεί λέει με 600, μπορεί και παραπάνω.

Για πόσα φυτά το θέλεις μπάι δε γουέι;
 

bigbudyeilder

New member
Ευχαριστω για την βοήθεια. Με hps ήμουν στα 0.8 με 0.9 στο watt. Σε αυτο τι λες ότι μπορεί να φτάσει; για 2 έως 4 συζητάμε
 

Ksaderfo

Active member
Νομίζω ότι θα είσαι πάρα πολύ άνετα... Εγώ με τόσα θα έβαζα και 10...

0.8 τι;;;
 
Top