What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Noul thread de discutii interminabile.. (Romanian's Den v. 3.0)

DcSantos

Active member
Haha,macar de ar merge asa lumion dar nu e cazul . Inca incerc sa ma spal de 2 ori pe zi pe dinti si limba e cat se poate de rosie !😂De la fumat,papilele gustative s-au degradat si gustul nu mai e cum il simteam inainte sa fiu fumator. Nu e ca si cum nu mai simt gustul deloc..
 

lumion

Active member
Voi ce ziceti de povestea asta? sau s-a discutat pe altundeva?
https://www.vice.com/ro/article/3abb...romania-diicot

Ma mir cum de nu l-au ars pe rug. In orice stat de genul Romaniei traficul este facut in primul rand de cei de sus cu ceafa lata si spate. Legalizarea canabisului in Romania ar duce la disparitia acestei rase de dobitoci. Daca se vor trezi mai multi, ma refer la politic, lucrurile ar intra pe fagasul lor in mod natural. Am impresia ca exista si o teama ca lucrurile ar putea scapa de sub control si nimeni nu vrea sa-si asume raspunderea pentru ce va fi. Dar ce poate fi mai rau : prost de la bautura, sau chill de la fumat. Cei cu fabrici de alcool intervin si ei pentru ca nu vor sa piarda bani....daca legalizezi cannabisul rata de infractionalitate scade drastic si atunci ProTv nu o sa mai poata face stiri cu crime si batai, politia nu o sa mai aiba ce sa faca, oricum nu face ce trebuie. Reclamele la medicamente si farmaciile o sa dispara, amanetul la fel, pentru ca in amanet ajung cei cu heroina si nu numai. Daca legalizam iarba nimeni nu o sa mai aiba nevoie de jumatate de ,,Industrie,, care functioneaza in detrimentul nostru. In Romania fiecare smenar trage jar pe turta lui iar noi o luam in gura natural.


Uneori ma intreb de ce cacat avem un imn atat de fain si sugestiv, iar lumea doarme in ghete. Neam de oi s-a facut din noi !!!!Si fie vorba intre noi, eu chiar as vrea sa ne vedem fata in fata in tara noastra, fara frica, fara teama, ascunsi ca sobolanii. Teama asta fute capul nu iarba asa cum se promoveaza!!!!!!
:rtfo::party::trampoline:
 
Last edited:

lumion

Active member
Haha,macar de ar merge asa lumion dar nu e cazul . Inca incerc sa ma spal de 2 ori pe zi pe dinti si limba e cat se poate de rosie !😂De la fumat,papilele gustative s-au degradat si gustul nu mai e cum il simteam inainte sa fiu fumator. Nu e ca si cum nu mai simt gustul deloc..

Papilele guststive si orice lucru din corpul nostru se regenereaza. Dar nu dureaza 5 min, pentru ca nici tu nu fumezi de 5 min. O fi ea rosie, microscopic nu cred ca poti vedea.
 
Last edited:

lumion

Active member
Da aia cu biserica de cannabis unde sunt?.. ca si aia erau faini tare!

Cele 12 legi, numite Duzina Divina sunt:

1. Nu fi ticălos. Tratează-l pe cel de lângă tine cu dragoste, ca pe un egal.

2. Fiecare zi trebuie să înceapă cu un zâmbet. Când te dai jos din pat pune mai întâi zâmbetul pe buze.

3. Dacă poți, trebuie să-i ajuți pe ceilalți. Să nu faci asta pentru bani, ci pentru că este nevoie.

4. Trupul tău este un templu. Nu-l otrăvi cu alimente de proastă calitate sau cu sucuri.

5. Nu profita de oameni, nu le face rău intenționat.

6. Nu începe niciodată o ceartă, doar pune capăt uneia.

7. Cultivă alimente, crește animale, introdu natura în activitatea ta zilnică.

8. Nu fi troll pe Internet. Trebuie să-i respecți pe ceilalți, să nu le vorbești urât și să nu ai un limbaj agresiv.

9. Să petreci în fiecare zi cel puțin 10 minute contemplând în liniște viață.

10. Când vezi că un om este batjocorit, oprește imediat batjocura. Să îi protejezi pe cei care nu se pot apăra singuri.

11. Râzi cât mai des, spune glume, distrează-te, trebuie să ai o atitudine pozitivă.

12. Cannabis, planta vindecătoare, este cel mai sfânt lucru pentru noi. Ne apropie de cei din jur și de noi înșine. Este fântâna tinereții, dragostea noastră, ne vindecă de boli și de depresie. O folosim cu tot devotamentul, individual și în grup. Prima slujbă a Bisericii Cannabis-ului va avea loc pe 1 iulie, dar deocamdată locul unde va fi organizată întâlnirea nu a fost anunțat. Adepții vor citi Duzina Divină și apoi vor fuma împreună marijuana.
La asta te referi ?
 

lumion

Active member
Click image for larger version  Name:	IMG_20211220_080734.jpg Views:	0 Size:	59.2 KB ID:	18019558
Atata timp cat ticalosul asta Preajmecheritul Danel este la putere, se va merge dupa poruncile lor. Biserica transformata in fabrica de facut bani, profitand de teama si necazul unui popor, toate la timpul lor.
​​
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nici eu nu mai stiu la ce ma refer. Se pare ca nu mai sunt la curent cu treburile astea bisericesti.. :(
 

lumion

Active member
Iti spune baiatul ca am stat 2 Ani printre Ei. Daca oamenii si-ar da seama ca vindecarea vine din ei...nimeni nu ar mai da banii pe icoane, lumanari, carti si alte cele. Fiecare biserica are de la baiatul asta un anumit Nr de icoane, lumanari si carti de vandut. Daca nu atingi targhetul, el nu se mai poate plimba cu Mercedes si altii 100 in spatele lui. Si daca incerci sa ridici capul, ca preot, ti se insceneaza o nefacuta. Daca esti om normal si ridici capul, ai pe Santana in Tine.:)))))))
Daca vrem legalizarea in Romania trebuie sa facem ceva cu cele de Mai sus.
 
Last edited:

DcSantos

Active member
As merge si eu pe la biserica dar nu am luat bani cu mine data trecuta cand am fost si mi-am luat priviri cand au trecut sagetile preotului (stiti si voi,aia imbracati in civil,dascali sau cum li se spune) cu un castron mare de inox in care colectau bani! Au trecut de vreo 3-4 ori prin multimea credincioasa carand castronul respectiv,insistenti baietii!😂 :joint:
 

lumion

Active member
Le zice mafia cruciulitelor :))):tumbleweed:ganditi-va logic....cine nama naibii se Mai duce la biserica duminica la 6-7 dimineata cand tu esti mort de vineri incepand cu 6 seara. Cine o sa-i mai dea cu alcool cand noi bem apa sau suc. Cine naibii o sa se mai duca la farmacie pentru o durere de cap cand poti sa bagi un cuiut si esti ca nou. Cine o sa mai bata politia pe strada, nevasta vecinului ...etc.Toata lumea o sa zambeasca si o sa fie liniste si pace. Acum nu zic sa fumeze de la 15 Ani . Da de la 21-22 ...poate ai terminat si o facultate si da-i bice daca vrei. Se poate face o legarizare Bomba la noi, dar facuta cu Cap si adaptata la modul nostru de viata. Pace!
 
Totu bine? inca speram la legalizare, nu? anu trece sperantele raman

Aici pe Germania se vorbește nonstop de legalizarea care va urma la anul, efectiv toată lumea zice că se legalizează. În România slabe șanse, se pare că dacă urmează o legalizare nu se face peste noapte durează minim un an și trebuia să știi de ea dacă urma.
 

lumion

Active member
Stati linistiti ca o sa urmeze multe, vine criza mult asteptata pana la sfarsitul anului asta. Iar asta va fi solutia pentru multe tari. In Germania a intervenit medicina si pentru un moment au renuntat la Idee sub pretextul dereglarilor psihice :)), o sa inteleaga ca CBD-ul stropit cu substante chimice ca sa imite efectul THC-ului tampeste. interesele celor care se opun o sa fie lasate de-o parte. Au ajuns la mine o groaza de oameni cu astfel de Imitatii, optica si mirosul mi-au dat de inteles ca unii oameni nu prea mai au ceva sfant in ei. Pace.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aici pe Germania se vorbește nonstop de legalizarea care va urma la anul, efectiv toată lumea zice că se legalizează. În România slabe șanse, se pare că dacă urmează o legalizare nu se face peste noapte durează minim un an și trebuia să știi de ea dacă urma.

S-a cam amanat...
 

DcSantos

Active member
Chiar is curios ce porcarie pune la cale Ivan. Au bagat trupe fest la granita acolo. Is suparati ca Nato a facut exercitii in europa de est si vor si ei sa faca exercitiile lor acum . Sa speram ca e vorba doar de exercitii..
 

Latest posts

Latest posts

Top