What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Wolf's Dank Stash 2017: girl scout cookies, bubba's gift, kandy kush, holy grail,..+

paulwolf

Member
DNA Holy Grail Kush

DNA Holy Grail Kush

80 μερες φλο, πολύ γηινη μυρωδια και γευση, σαν πευκοδασος. Πάρα πολύ δυνατή ιντικα, πολύ καλή με τον μυικό πόνο. Θα προτιμούσα να την έκοβα στις 70 μέρες απο άποψη γεύσης και μόνο.

holygrail1.jpg

holygrail2.jpg

holygrail3.jpg

holygrail8.jpg
 

paulwolf

Member
Δεν κάνω φλας σχεδόν ποτέ, το τελευταίο δεκαήμερο περίπου δίνω φαί σε πολύ χαμηλά ππμ με λίγο ανεβασμένο άζωτο για να έχω όσο περισσότερο πράσινο γίνεται μέχρι το τέλος. Δεν έχει νόημα για μένα το φλας. Η μόνη διαφορά που έχω δει οταν κάνω είναι ότι χάνω όγκο και τπτ άλλο. Οι γεύσεις και τα αρώματα είναι πάντα στα ύψη δεδομένου ότι το ξεραμα και η κούρα έχουν γίνει σωστά.
 

Ksaderfo

Active member
Νόμιζα ότι με τα συνθετικά πρέπει να κάνεις φλας έτσι και αλλιώς... Με τα βιολογικά μερικά λένε ότι δε χρειάζεται.

Μετά είναι και το άλλο που λέει ότι πρέπει να φάνε όλο το άζωτο από το φυτό έτσι ώστε να καίγεται καλύτερα η φου...

Πάντως σε αυτά φαίνεται ότι έχει φάει όλο το άζωτο μέχρι επάνω... Κιπ ας ποστεντ με φωτογραφίες μετά το dry - cure... Φαίνεται πολύ ωραια φου ;)
 

paulwolf

Member
Λένε... λένε.... Όλοι λένε.. άσε τους να λένε ;)
Το χώμα μου φίλε μετά από τόσο ξέπλυμα 3 μήνες με τα συνθετικά έγινε εντελώς soiless. Άμα έκανα καθαρό φλας θα είχε πάει ο κιτρινισμός στον παπά και μετά θα μύριζε σαν κιτρινισμενα φθινοπωρινά φύλλα. Λίγα ππμ είναι καλά.. Οι περισσότεροι κιτρινισμόι στην χολι ήταν λόγω μεγάλης θερμοκρασίας και ξηρασίας σε κάποια φάση που το επηρέασε.
 

Ksaderfo

Active member
Εμένα εκείνο το κοκαλιαρικο που το έκανα τοπινγκ και έγινε σαν καραβίδα κάηκαν όλες οι τρίχες και πέφτουν και μερικά από εκείνα που βγαίνουν οι τρίχες πως τα λένε ντε τυμαται είμαι κόκαλο.. :)

Λογικά θα γεμίσει πάλι.. λογικά.. παίζει να είναι από αυτά τα άκυρα 40αρια πάντως..
 

paulwolf

Member
Reserva Privada Kandy Kush

Reserva Privada Kandy Kush

87 μέρες 12/12. Τεράστιες ποσότητες, άπειρος κρύσταλλος, απίστευτη μυρωδιά και τελείως σκωτώστρα. Η συγκομυδή ήταν περίπου 170γ στεγνό πλήν λίγο που είχε πιάσει βοτρύτη.. Η μυρωδιά είναι πολύ έντονο γλυκόξηνο λεμόνι και λίγο γή απο πίσω. Αρκετά κοντά με την Κόσερ, άλλα πιο γλυκιά ίσως. Η πιο βρωμερή κυρία στο δωμάτιο. Στο κεφάλι είναι απίστευτη.. ξεκινάει στο σώμα και στα μάτια σαν ιντικα πολύ γ΄ρηγορα, απο τις πρώτες τζούρες. πολύ βαρύ αίσθημα. λίγο αργότερα αρχίζει και μπερδεύει τον εγγέφαλο και φτιάχνει ενα αίσθημα απόλυτης μαστούρας σε ψυχή και σώμα, καθαρά επιρεασμένος φαινότυπος απο τρέινρεκ... κρίπερ καρπαζώνει για πολλές ώρες και λίγο παραπάνω σε τελειώνει ζντουφ...

kandykush1.jpg

kandykush2.jpg

kandykush3.jpg

kandykush4.jpg

kandykush7.jpg
 
G

Guest

Ωραία Πολ!Καλόπιωτα!Έχεις δοκιμάσει κάτι από Karma ,Archive ή Rare Dankness?Από όλα της DNA ποιό σου άρεσε περισσότερο;
 

paulwolf

Member
ωραια φυτα...
αλλα δεν σκανε δυναμητακια οταν σκας στο γαρο;;;

Όχι δεν έχει σπόρια η βρωμιές για κάτι τέτοιο.. όλα είναι απαλά και παρα πολυ ευγευστα. Κάτι πυροτέχνημα σκάνε στο μυαλό μου βασικά Όταν σκάω γαρο.
 

paulwolf

Member
Ωραία Πολ!Καλόπιωτα!Έχεις δοκιμάσει κάτι από Karma ,Archive ή Rare Dankness?Από όλα της DNA ποιό σου άρεσε περισσότερο;

Να είσαι καλά φίλε. Από archive περιμένω dosidos και face off bx2 που τα θέλω σαν τρελλός αλλά υπάρχει πολύ περιορισμένη διαθεσιμότητα. Από rare dankness τρέχω ένα ghost train haze 1 Όταν ξέρω τι κάνει θα σου πω ;)
DNA είναι κορυφή λατρεύω την κοσερ, την ετρεξα 3 φορές. Αυτή η Κάντυ είναι παρά παρα πολυ δυνατή και θέλω να την τρέξω ξανά. Αλλά από άποψη δύναμης, το cataract kush ήταν ισως από τα πιο δυνατά τσιγάρα που έχω κάνει ποτέ. Η περιγραφή ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, είναι η πιο υπνηλιακη και σακατεμενη ιντικα που έκανα ποτέ..
 
G

Guest

Ευχαριστώ για την απάντηση :)
Για το ghost train haze έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη δύναμη,αλλά είμαι περίεργος για το effect.Θα είναι καλό να τα ακούσω κι από εσένα που έχεις παίξει με την οικογένεια og και κάνεις και πολύ ωραία παρουσίαση,πολύ ωραίες φωτο και τα φυτά δείχνουν πραγματικά εκθεσιακά:).Κάτσε τώρα που σε βρήκα να σου κάνω και λίγο ανακρισούλα.Από χέιζ θυμάμαι σου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση το σιλβερ χειζ της σένσι,πέρασαν κι άλλα από τα χέρια σου από τότε και πώς συγκρίνονται τώρα με τη μεγαλύτερη εμπειρία σου;

Το Κόσερ μόνο μια φορά το μεγάλωσα και μου άρεσε πολύ ως χορτάρι,το φυτό ίσως ψιλοιδιαίτερο ως προς τις ανάγκες του(ειδικά προς το τέλος φοβερή έλλειψη ασβεστίου που την έχω δει και σε άλλα γκρόου του Κόσερ.Βέβαια ήμουν και πιο νουμπ κι από τώρα...)Είχε πετάξει και κάτι παπαράκια στην τρίτη βδομάδα ,αλλά μόνο χαμηλά και με το που τα έκοψα όλα οκ.Ένα σπόρι έχασα πέρσι από΄τήξη σπορείου και την άνοιξη που μας πέρασε πήγα να το ξανατρέξω ,αλλά το φυτό ήταν τελείως mutant και αργόστροφο και το σουταρα.Δεν είμαι και ενθουσιασμένος δηλαδή ,αλλά το χόρτο ήταν όντως πολύ καλό,μυρωδιά σχεδόν τεχνητή(με την καλή έννοια όμως) και η γεύση ειδικά σε βαποράιζερ από άλλο πλανήτη.Θα περιμένω τα ρεπορταζ σου και ίσως δοκιμάσω το κάντι .
 

paulwolf

Member
Η σιλβερ 9 ήταν από τα καλύτερα haze πολύ κρυσταλλος και πολύ ανεβαστικη σατιβα. Πέρα απ αυτό η nl5 x haze από σενσι αν και λίγο ιδιότροπο φυτό, η φούντα ήταν κορυφαία. Πολύ βαθύ και καθαρό εφέ. Και επίσης mango haze από me nice ήταν απίστευτο τσιγάρο από κάθε άποψη αλλά δεν κατάφερα να την τελειώσω στο φουλ εξωτερικά Γιατί είχε πάει μέσα Νοέμβρη και ήθελε 4 5 βδομάδες ακόμα σίγουρα. Παρ' όλα αυτά ότι έδωσε αν και λίγο ανώριμο ήταν από τις πιο δυνατές και γευστικές σατιβες. Πολύ περίεργο κεφάλι καθαρό βλέμμα ανεβασμένη ευφορία και ένα απίστευτο συναίσθημα ότι το σώμα μου είναι ελαφρύ σαν πούπουλο. Θέλω να την τρέξω ξανά και να τελειώσει στο έπακρο...
Η κοσερ είναι όντως τρελλή μυρωδιά και γεύση και κεφάλι και όλα, μια ομορφιά. Τώρα έχω δει τον κόσμο να την μπουκωνει στο φαί Γιατί παρασύρεται από την περιγραφή της πριβαδα ότι είναι χεβι φιντερ. Αυτό δεν είναι αλήθεια. Η κοσερ είναι στην ουσία μια ιντικα 70+ ημερών με χαρακτηριστικά σατιβας στο structure του φυτού. Εγώ την περνώ σε χαλαρά ppm με λίγο ανεβασμένο άζωτο στην άνθηση και η κοπελα πετάει μέχρι το χαρβεστ. Η Κάντυ είναι κοντινη με την κοσερ αλλά με πολυ περισσότερη απόδοση. Πολύ σταθερή ποικιλία.
Για το ghost train η διαφήμιση του είναι ότι είναι απο τις πιο καταστροφικές σατιβες με κρίσεις πανικού και όλα τα καλούδια. Εν ολίγοις one hitter strain που μπορεί να πιάσει 20 με 28%. Γι'αυτό και την περιμένω σαν τρελός. Πολύ νωρίς ακόμα για συμπεράσματα μιας και την τρέχω πρώτη φορά.

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια
 
να πω και εγώ ένα μπράβο paulwolf για την παρουσίαση, τα σχόλια και τις φωτογραφίες σου ..ποιότητα απλά!
 
G

Guest

Να κάνω και γω ένα :bump:

Πως πάει Πολ;Έχουμε νέο υλικό;Κυρίως για το GTH...

Εγώ τσίμπησα τελικά από Κάρμα Josh D OG και Headstash ,από cali con το Deadhead OG και από connoiseur the 90's Haze.Στην επόμενη γύρα :)
 

Latest posts

Latest posts

Top