What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

νομιμοποίηση της κάνναβης στη χώρα μας??

Ksaderfo

Active member
Λες;;; Πολύ θα λέει πάντως... Άσε που έχω όντως χρόνιο πόνο.. :D

Είμαι περίεργος πόσο θα την πουλάνε πάντως... Άσε που το κάνουνε μόνο και μόνο γιατί μάλλον κατάλαβαν ότι εμείς οι Μη-ξενέρωτοι χαλάμε λεφτά για αυτό το πράγμα και μάλλον θέλουνε λίγα από αυτά τα λεφτά... Ψιλοχεστ@κανε για την υγεία μας...

Κατέβασα την επιστολή που καταθέσαν στο υπουργείο. Πολύ καλύτερο από τις προηγούμενες "ιατρικές μελέτες" με τα πορίσματα "περι αλητείας" και "οραμάτων με δράκους". Είναι σχεδόν αποκλειστικά βασισμένη σε ξένες πηγές και φυσικά ακόμα θεωρεί την κάνναβη να προκαλεί εθισμό... (wtf? )

Παραθέτω το λινκ με την επιστολή... Ευτυχώς αυτή τη φορά το γράψανε γιατροί και όχι το "ΚΚΕ" (Κόμμα Κάνναβης Ελλάδας, ναι υπάρχει... :biggrin: )

https://www.docdroid.net/vMjxZba/-.pdf.html

[YOUTUBEIF]8dtx9hzbJRY[/YOUTUBEIF]
 

Saker

Member
Μακαρι να το κάνουν, λένε θα ψηφιστεί σύντομα...
γελάω με "ιατρικές μελέτες" με τα πορίσματα "περι αλητείας" και "οραμάτων με δράκους" :laughing:
αλλα είναι αλήθεια είναι κάπως ετσί, είμαι πολύ περιέργος να δώ εαν γίνει πως θα το θεσπίσουν!
 

Ksaderfo

Active member
Στην Ελλάδα η ποινικοποίηση της χρήσης ναρκωτικών ξεκινά από το 1919. Σύμφωνα με το άρθρο 5 του ν.1681/1919 περί αλητείας και επαιτείας, τιμωρούνταν «όστις, άεργος ων ή αποδεδειγμένως διάγων άτακτον βίον, επιδίδεται καθ' έξιν εις χασισοποτίαν, φοιτών προς τούτο εις τοιούτου είδους καταγώγια ή άλλα ενδιαιτήματα με ποινή φυλάκισης ενός έτους και σε περίπτωση υποτροπής μέχρι δύο έτη».13

Κάτι μου λέει ότι αν γίνει θα πάει πολύ γρήγορα το πράγμα... Ειδικά αν αφήσουν ιδιώτες να ασχοληθούν. Αλλα θα μαζευτούνε πάλι όλες οι εθνικό-γριες και οι φασιστό-γεροι με τα πλακάτ και θα προσπαθούν να κλείσουνε τα πρατήρια με την πρόφαση του υποβαθμισμού της περιοχής κτλ κτλ. Δε θα μου έκανε εντύπωση αν έπαιρναν θέση και μερικοί παπάδες πάνω στο θέμα.

Αλλά αν γίνει και εισάγουμε hydro από την ολλανδία θα είμαστε άξιοι της τύχης μας... :D πάντως είναι καλό που η επιστολή λέει και για "στελέχη του φυτού"...

Όσο για τους δράκους είναι αλήθεια! Όταν ήμουν φαντάρος και μας μαζέψανε όλο το στρατόπεδο να μας πει ο γιατρός για τα ναρκωτικά χρησιμοποίησε κανονικά την έκφραση "όπως καταλαβαίνετε είναι δύσκολο να πάει κάποιος για σκοπιά αν βλέπει ένα δράκο να τον κυνηγάει"... Αλλά μάλλον θα έλεγε για κάνα lsd από εκείνα που πουλούσανε στη Δράμα μέσα σε αποξηραμένα σύκα... :D 'Οχι ότι είμαι σίγουρος ότι μπορείς να δεις δράκο και με το lsd... Aν σου μοιάσει τπτ με δράκο τι να πω...

Αλλά τουριστική χώρα είμαστε, κάπου θα πρέπει να βρει και η Helga από τη Σουηδία κάνα τσιγαράκι για τις διακοπές της να πούμε...

Καλό θα ήταν να πάει σε κανονικά φαρμακεία... και όχι σε "ειδικά"... Τώρα για το πότε θα δούμε Ελληνικής βιολογικής καλλιέργειας φούντες σε τυποποιημένες συσκευασίες... Είδομεν...

Θα το ψηφίσουνε αυτοί πάντως... Θα γκρινιάξει λίγο κανένας δεινόσαυρος εκεί στη βουλή που τρώει τα λεξοτανίλ πέντε πέντε, αλλά αυτό θα το ψηφίσουνε αν φτάσει ως εκεί...

Πάλι θα βάζω σπόρια όμως... :D
 

Ksaderfo

Active member
Λεπόν ας κάνω ένα spell νεκρανάσταση και γω σε αυτό το ποστ...

Μόλις είδα διαφήμηση στην ΕΡΤ2 για εκπομπή το Σάββατο για τη νομιμοποίηση της Κάνναβης... (you even cannabis bro? :D )

Πράγματα τα οποία δεν ήξερα:

-Η σάτιβα δε σου τη λέει. Είναι μόνο για να ράβεις τσουβάλια και σώβρακα. (wtf??)

-Η Ινδική είναι αυτή που σου τη λέει... Χρησιμοποιείται για ψυχαγωγία και φυσικά καμία σχέση με φαρμακοβιομηχανία γιατί σου τη λέει. Άρα τι σι-μπι-ντι και πράσινα άλογα... Επίσης δεεεεν μπορείς να ράψεις ούτε τσουβάλια ούτε σώβρακα. Και αν την ακουμπήσεις μπορεί να πάθεις overdose και να πεθάνεις. Μετά δε θα σε θάβει ούτε ο παπάς και θα σε θάψουνε σε φέρετρο του πάοκ πριν σε αποτεφρώσει ο Μπουτάρης.

Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι οι άνθρωποι αυτοί, θεωρούνται "ειδικοί" πάνω στο θέμα. Το να πεις ότι αυτά είναι 100% αγνές φαντασιόπληκτες μπούρδες φυσικά ισοδυναμεί με το ότι είσαι τζάνγκουρας και αληταράς...

Πως γίνεται αυτό το πράγμα να συνεχίζεται όμως επί έτους 2017; Ο σκοταδισμός πάνω στο θέμα είναι προκλητικός... Και αν υποτίθεται ότι υπήρχαν πολιτικοί οι οποίοι θα μπορούσαν να επιφέρουν μία αλλαγή πάνω στη νομοθεσία, ποιά θα μπορούσε να είναι η αλαγή αυτή όταν εμφανώς η επίσημη άποψη του κράτους (λογω των ειδικών τους) είναι λανθασμένη;

Μας βλέπω να βάζουμε τα φασόλια σε σακούλια από Amnesia Haze...

Ποιά είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που έχετε ακούσει ποτέ για την Κάνναβη;
 

orfeas

Active member
Veteran
Αν δεν απατώμαι, Cannabis sativa L είναι η επίσημη ονομασία της κλωστικής, οπότε μην εκπλήσσεσαι με τα γραφόμενα... :biggrin:

Όσο για τους δράκους, δεν είναι δα κι αδύνατο να τους δεις, ιδιαίτερα άμα είσαι ευφάνταστος κι έχεις πιει κάνα τρίπιο χορτάρι...έχει κι απ' αυτά... :biggrin:
Πάντως την ιατρική χρήση δεν τη βλέπω και πολύ μακριά...αναγκαστικά θα τη θεσμοθετήσουν...το θέμα είναι πώς αυτό θα επηρεάσει εμάς τους προσωπικούς καλλιεργητές κι αν ο νόμος θα έχει κάποια μέριμνα για μας...:chin:

:tiphat:Ορφεύς

Υ.Γ. Διάβασα πριν μερικά χρόνια "...συνελήφθη ο τάδε με ποσότητα κάνναβης...ο έμπορος του λευκού θανάτου οδηγήθηκε στον εισαγγελέα..."
 

Ksaderfo

Active member
Από ένα γρήγορο google-μα...

Cannabis Sativa L. Ταυτοποιήθηκε το 1753, μαζί με τον μεγαλοπόδαρο και τις νεράιδες. Επίσης γνωστό και ως Cannabis Erratica.. (Αυτό ακούγεται πιο μοβόρικο... :D )


Cannabaceae Cannabis sativa L.
Sp. Pl. 2: 1027. 1753 [1 May 1753] View page [BHL]

Εντομεταξύ εδώ το διάβασα νομίζω ότι ακόμη και ο διαχωρισμός μεταξύ Ίντικα και Σάτιβα δεν πολυ-ισχύει...

Τους δράκους... Εγώ πάντως νομίζω ότι όλοι αυτοί που πηδήξανε από παράθυρα γιατί νομίζαν ότι θα πετάξουν ή δε ξέρω και γω τι άλλο είναι μάλλον από το άγχος που βγάλανε πάνω στη φάση με την αζντυνομία κτλ κτλ... Αν η ενημέρωση ήταν σωστή δε νομίζω ότι θα υπήρχε αυτή η επικιίδυνη μίξη άγχους και ψυχεδέλειας...

Δράκους δεν είδα ποτέ... Να νόμιζα ότι είχαν περάσει 7 ώρες ενώ είχαν περάσει 20 λεπτά... Μπορεί... :D


A... Ο νόμος μάλλον θα "αναβαθμιστεί" μετά από την αποποινικοποίηση... Όπως και καλά κυνηγάνε τους παράνομους που φτιάχνουν τσίπουρο.. Αλλά μάλλον σε χειρότερη φάση γιατί θα παίζουν και περισσότερα φράγκα. Καναδά πάντως που τώρα μπήκε μία τεράστια εταιρεία στη μπίζνα τους κυνηγάνε πολύ λέει.

Σε κάποια φάση είδα τι χρειάζεται για να καλλιεργείς αυτήν την ανύπαρκτη Σάτιβα για κλωστική τώρα που την κάνανε και νόμιμη... Νομίζω ότι σε βάζουνε να κάνεις ιατρικές εξετάσεις κάθε τρεις και λίγο. Επίσης κάνουνε τεστ και στην Κάνναβη για να σιγουρευτούν ότι -δεν- βγήκε καλή. Επίσης υπάρχει οδηγία σχετικά με το πως και πόσο θα αφήσεις φυτά να ανθίσουν για να βγάλεις σπόρια. Πολύ πιθανόν να επιβαρύνεσαι με τα έξοδα για όλα αυτά. Και μετά κατέληξα στο συμπέρασμα "άς τους μ@λάκες να την καλλιεργήσουν μόνοι τους τότε".

"Λευκού θανάτου"; Το όνομα της ποικιλίας ήταν; "White Death Kush" και έτσι;; :D

Απόσπασμα από το βιβλίο "Ναρκωτικά και Τοξικομανείς" (1973) του αξιότιμου, αλλά μάλλον "εικαστικού", Κ. Γωγούση. (Βραβείο ακαδημίας Αθηνών... )

«Εσείς δεν θα καπνίσετε;»
Κι εκείνη κάπνισε το πρώτο της τσιγάρο με χασίς.
Μια όμορφη, υγιεστάτη, ελκυστική κοπέλα, ήταν φωτομοντέλο για εξώφυλλο περιοδικών.
Δεν χρειάσθηκε πολύς καιρός για να μεταβληθεί
σε ένα ανθρώπινο απομεινάρι, σ’ένα απλανές, χωρίς ζωή πρόσωπο, κλεισμένο σ’ ένα ίδρυμα αποτοξινώσεως.
Ζαλίστηκε λιγάκι στην αρχή, αισθάνθηκε τάση για εμετό, της ήρθε κεφαλόπονος, κι υστέρα ένας ύπνος σαν τον θάνατο βαρύς.
Όταν ξαναδοκίμασε, όλα ήταν λιγότερο δυσάρεστα.
Και τις επόμενες φορές τα πάντα γύρω της ομόρφηναν
Αισθάνθηκε αιθέρια, δυνατή, ευτυχισμένη.
Έτσι ξεκίνησαν όλα απλά, πολύ απλά, μ ’ ένα τσιγάρο.
Μ’ ένα τσιγάρο πούκλινε μέσα του την πιο βαριά κατάρα.
Μέσα σε λίγους μήνες δεν μπορούσε πια χωρίς αυτό.
Κι όλα της άλλαξαν.
Ο ύπνος της και το φαΐ, το ντύσιμό της, το περπάτημα, οι τρόποι της, η ομιλία της κι οι συντροφιές της.
Καινούργια πρόσωπα, καινούργιες λέξεις, καινούργιες εμπειρίες.
Γρήγορα ήρθε ή ηρωίνη.
Λίγη αθώα άσπρη σκόνη στην αρχή, έτσι από περιέργεια, μύρισε.
Μια «πρέζα» , κι υστέρα, ύστερα «χτύπησε» την πρώτη ένεση στη φλέβα !!
Τώρα κουρνιάζει σ` ένα ίδρυμα αποτοξινώσεως, σαν ένα ανθρώπινο ράκος, αρνούμενη να συμμετάσχει σε ένα πρόγραμμα απεξάρτησης.
Αυτά, 10 μήνες μετά το πρώτο εκείνο :
«Εσείς; δεν θα καπνίσετε;»

Όλά τσακ μπαμ έγιναν δηλαδή... Ερε τι θα πάθαινα με εκείνο το Girl Scout Cookies... :D Αλλά αυτή έκανε χασίς... Εγώ κάνω ακατέργαστη... :D

[YOUTUBEIF]K1Y8tx6Xjv8[/YOUTUBEIF]
 
Last edited:

Ksaderfo

Active member
Καλά ε οι άνθρωποι είναι κανίβαλοι... Δηλαδή που έπρεπε να τη βάζει;;;


Είχε φαντασία ένας 43χρονος αλλά έπεσε στη φάκα της αστυνομίας

ImageHandler.ashx


Επαληθεύτηκαν οι πληροφορίες που είχαν φτάσει στους αστυνομικούς της Δίωξης Ναρκωτικών για έναν 43χρονο κάτοικο χωριού της Δράμας, όταν έκαναν έρευνα στο σπίτι του και βρήκαν τα... βάζα «στολισμένα» με ακατέργαστη κάνναβη και σπόρους τους οποίους σκόπευε να φυτέψει.
 

thandee

Active member
Η το καταπληκτικο αυτο που λεει για το χορτο...ουτε να το μυρισεται ...ουτε να το πιασεται...γιατι θα γινεται ναρκωμανεις!:biggrin:
βρε γεμιστε δαση και χωραφια για καθαρη ατμοσφαιρα και φυσικη αρωματοθεραπεια....
 

orfeas

Active member
Veteran
...
βρε γεμιστε δαση και χωραφια για καθαρη ατμοσφαιρα και φυσικη αρωματοθεραπεια....

Οδηγίες του Δασαρχείου/Αστυνομίας δημοσιευμένες σε Κυπραίικη ημερήσια εφημερίδα, στην έναρξη κυνηγετικής περιόδου, ένα τέταρτο της σελίδας με ένα νεαρό φυτό κάνναβης και με λεζάντα "Αγαπητέ κυνηγέ, άμα δεις τέτοιο φυτό, ειδοποίησε αμέσως την Αστυνομία..."
:dance013:
Ο καθένας το χαβά του δηλαδή, κατάλαβες;
Κι έχω μια υποψία ότι η όποια νομιμοποίηση θα δυσκολέψει τα πράγματα για πολλούς...

:tiphat:Ορφεύς
 

thandee

Active member
Οδηγίες του Δασαρχείου/Αστυνομίας δημοσιευμένες σε Κυπραίικη ημερήσια εφημερίδα, στην έναρξη κυνηγετικής περιόδου, ένα τέταρτο της σελίδας με ένα νεαρό φυτό κάνναβης και με λεζάντα "Αγαπητέ κυνηγέ, άμα δεις τέτοιο φυτό, ειδοποίησε αμέσως την Αστυνομία..."

Ο καθένας το χαβά του δηλαδή, κατάλαβες;
Κι έχω μια υποψία ότι η όποια νομιμοποίηση θα δυσκολέψει τα πράγματα για πολλούς...

:tiphat:Ορφεύς

Καλοστημενο κολπο η ποινικοποιηση,για να τρωνε τα λ....για οι πολιτικαρηδες και αυτα με την μπλε ποδια και την τσαντα σχολικια απτα υψηλα κερδη της παρανομιας...μεγαλη απατη και η νομιμοποιηση...ενας ευκολος τροπος καθολα νομιμος για να ταρπαζουνε...τα λεει και το τραγουδι στο chiill out room...the grabbing hands grab all they can ,all for themselfs after alll...γιατι τα ΠΡΑΓΜΑΤΑ ειναι απλα δεν χρειαζεται καποιος νομος για να μου πει τι θα εχω στον μπαξε μου...εγερθητι ολοι...!αυτο αναφερεται και με νομο περι της προσωπικης επιλογης για το τι θα κανω και τι οχι..ειναι το αυτεξουσιο που εχει καθε ανθρωπος οταν γεννιεται...ποιος νομος ειναι πιο πανω απαυτο???δηλαδη τα μπλε στρουμφομυγακια αν παω σε ενα σουπερ και αγορασω ενα δηλητηριο και θελω να δωσω τερμα στη ζωη μου θα ειναι εκει για να με γλυτωσουν???που ειναι το ενδιαφερον τους οποτε?στα μπλε φραγκα...υπερ της προσωπικοτητας και της προσωπικης επιλογης...:biggrin::dance013::)
Thandee...:tiphat:
 
Last edited:

Ksaderfo

Active member
Η το καταπληκτικο αυτο που λεει για το χορτο...ουτε να το μυρισεται ...ουτε να το πιασεται...γιατι θα γινεται ναρκωμανεις!:biggrin:
βρε γεμιστε δαση και χωραφια για καθαρη ατμοσφαιρα και φυσικη αρωματοθεραπεια....

Ούτε αυτό το λένε σωστά! Οι τελευταίες έρευνες έδειξαν το εξείς:

-Αν σε ακουμπήσει ένας γκέι, θα γίνεις κατά 90% γκέι, ή κατά το υπόλοιπο 10% χασικλής.
-Αν ακουμπήσεις κάνναβη, θα γίνεις ή κατά 80% χασικλής, ή κατά το υπόλοιπο 20% γκέι.

-Αν όμως σε ακουμπήσει χασικλής-γκέι, γίνεσαι γκέι-χασικλής. Και αν ακουμπήσεις εσύ μετά κάποιον άλλο, γίνεται χασικλής-γκέι.

Αυτά είναι επιστημονικά πράγματα...


Ναι είναι απάτη η αποποινικοποίηση. Έχω μπει τώρα σε μία ανώνυμη μαλακία στο τελέφωνο που παίζει πολύ καναδάς μέσα... Λένε ότι κυνηγάνε τους μικρούς καλλιεργητές σαν τρελοί! Και φυσικά τα μαγαζιά που πουλάνε τα "Πράματα" είναι στην κυριολεξία "φαρμακείο"... Πάει 20ντόλαρ το τζι... Φυσικά με ταμπελάκια και χαζάκια και φυσικά hydro και fake as f@ck... Για να μην πω για τα 500ευρώ μπονγκ, κάτι βλακείες extract με 40ντόλαρ το τζι κτλ κτλ.

Ωραία περίπτωση είναι όμως η αποποινικοποίηση της καλλιέργειας για προσωπική χρήση... Ισπανία νομίζω έχει γίνει ήδη αυτό...


AAaaa, μόλις διάβασα ότι τον Οκτώβριο θα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα για το τι θα γίνει με τη φαρμακευτική... Το γράφει στο wikipedia.
 
Last edited:

thandee

Active member
Ωραία περίπτωση είναι όμως η αποποινικοποίηση της καλλιέργειας για προσωπική χρήση... Ισπανία νομίζω έχει γίνει ήδη αυτό...


AAaaa, μόλις διάβασα ότι τον Οκτώβριο θα ανακοινώσουν τα αποτελέσματα για το τι θα γίνει με τη φαρμακευτική... Το γράφει στο wikipedia.

Στην Ισπανια ποτε δεν ηταν ποινικο αδικημα η προσωπικη καλλιεργεια και η προσωπικη χρηση σε οποιαδηποτε μορφη της...στο μπαλκονι σου και στο σπιτι σου μεσα εσυ αποφασιζεις πως θα ζησεις αρκει να μην εμπορευεσαι και να μην το προβαλεις...Φυσιολογικο!
 

Ksaderfo

Active member
Στην Ισπανια ποτε δεν ηταν ποινικο αδικημα η προσωπικη καλλιεργεια και η προσωπικη χρηση σε οποιαδηποτε μορφη της...στο μπαλκονι σου και στο σπιτι σου μεσα εσυ αποφασιζεις πως θα ζησεις αρκει να μην εμπορευεσαι και να μην το προβαλεις...Φυσιολογικο!

Στο μπαλκόνι όχι όμως... ;) Πρέπει να μη φαίνονται τα φυτά από το δρόμο...

Cannabis plants that are located somewhere visible from the street/public place (ie. from balconies) are considered a serious administrative offense, which leads to a fine from 601 to 30.000€

Meh, δε νομίζω να ασχολείται κανένας πλέον εδώ... και να σε συλλάβουν μάλλον σε 2 μέρες θα είσαι σπίτι... Αλλά αυτό που θα μου τη σπάσει είναι να με χώσουνε σε κάνα κρατητήριο για κάνα βράδυ μέχρι να πάω εισαγγελέα... Έχω χέσει σε πολλά και διάφορα μέρη στη ζωή μου αλλά το κρατητήριο το σιχαίνομαι... και πιθανότατα θα είναι και τα άλλα τα παιδιά εκεί, που δε νομίζω ότι θα είναι φλωροκαλλιεργητές σαν και μένα... Μάλλον θα είναι αλκοολικοί και τοξικομανείς, αν όχι βιαστές και από τους άλλους τους μαλάκες με τα όπλα και τις πουτάνες...

Τι να πεις ρε φίλε... Μη σου τύχει...

Πάλι καλά πάντως... Στη Κίνα αν σε πιάσουνε με τα "ναρκωτικά" ότι και να σημαίνει αυτό για αυτούς, παίζει να σε σκοτώσουνε κιόλα και να σου πάρουνε και τα όργανα για να τα πουλήσουνε μετά... Αν έχεις σπάνια ομάδα αίματος μάλλον δε λέει και πολύ να πίνεις και πολλούς μπάφους στην Κίνα...

Στην Ινδία μία μου έλεγε ότι μερικοί πληρώνανε κόσμο για να πάνε να βάλουνε ναρκωτικά στο αμάξι-σπίτι κάποιου και να τον βάλουνε φυλακή...

Καννιβαλισμός μπζηλέ...
 

thandee

Active member
Επιτελους ενας σοβαρος νομος????:)biggrin:)
για τη καλλιεργεια και προσωπικη χρηση κατατεθηκε για ψηφιση πριν μια εβδομαδα...
https://www.rizospastis.gr/storyGrouping.do?format=detail&grouping=68
Περεπιπτοντως δεν εχω καμια σχεση με το συγκεκριμενο κομμα απλα εκει βρεθηκε το αρθρο...μαλιστα οι ιδιοι ειναι εναντιων της ψηφισης του νομου...
 

thandee

Active member
Legalize it ...some call it Mari

Legalize it ...some call it Mari

Juana...Γεια σας αλανια του Ic...Γραψτε λαθος ...τα νεα τρεχουν σαν τρελα...ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΕ η φαρμαρκευτικη χρηση κανναβηςστην Ελλαδα που μεσα σαυτο περιλαμβανεται και η προσωπικη χρηση και καλλιεργεια...κατα την οποια τιμωρησαι φορολογικα με προστιμο για καθε δεντρο η π.χ.μια παρανομη συνναλαγη εως 500-1000ε
Δημοσιευτικε ο νομος στο χθεσινο φυλλο της κυβερνησεως!....
https://m.news247.gr/eidiseis/koinonia/ygeia/nomimh-apo-shmera-h-farmakeytikh-kannavh-sthn-ellada.4745687.html
Γνωμες και σχολεια μετα απο τοσα χρονια παρανομιας και νομου της ολης φασης?
καλυτερα ....χειροτερα θα παμε???
 
G

Guest

Ρε συ δεν είδα πουθενά να αναφέρεται η αυτοκαλλιέργεια,παρά μόνο συνταγογραφούμενα σκευάσματα.Το άρθρο του ριζοσπάστη είναι του 2012...
 

Ksaderfo

Active member
Ελα πιάστε τα φλόγιστρα, το 1000€ ευρώ μπονκγ και αρχίστε τα νταμπ... Ντάμπλ νταμπ... Ντα... 22ευρω το τζι (από Καναδά ε;;) .. Σπασιμπα!! Ωρε τι θα παίξει.. πολύ πρόστιμο...
 

thandee

Active member
Ρε συ δεν είδα πουθενά να αναφέρεται η αυτοκαλλιέργεια,παρά μόνο συνταγογραφούμενα σκευάσματα.Το άρθρο του ριζοσπάστη είναι του 2012...

κανε και λιγη υπομονη Παρασκευη ψηφιστηκε ο νομος...κατσε να δουμε τι σημαινει νομιμοποιηση φαρμακευτικης χρησης...
αστο να ζυμωθει μεσα σου το τι ειναι φαρμακευτικη χρηση!!!!αλλου βρισκεται η ουσια των πραγματων και οχι στο αρθρο του σπασμενου ρυζιου!!!!:tiphat
Η νομιμοποιηση γινεται κατω απο το πρισμα της φαρμακευτικης χρησης και οχι της προσωπικης χρησης των ουσιων...βλεπε αμερικα...καναντα...και τα φαρμακευτικα αυτα σκευασματα δικαιωλογουν και τις ευφορικες ιδιοτητες σε πολλα μερη...time will tell everything....γιατι να σου πουν αποπινικοποιηση χρησης ναρκωτικων εδω στην Ελλαδα τουλαχιστον θα ειναι αφορμη "πολεμου".! οπως αυτο ακριβως το 2012 το οποιο δεν ψηφιστηκε ποτε!
 
Last edited:

thandee

Active member
Ελα πιάστε τα φλόγιστρα, το 1000€ ευρώ μπονκγ και αρχίστε τα νταμπ... Ντάμπλ νταμπ... Ντα... 22ευρω το τζι (από Καναδά ε;;) .. Σπασιμπα!! Ωρε τι θα παίξει.. πολύ πρόστιμο...

ξα βρισκεσαι παντως ακριβως στο νοημα των πραγματων...καπως ετσι κινουνται τα νηματα περι φαρμακευτικης χρησης...εχουμε και λεμε μενου φαρμακειου...super premium buds...premium...hash...oil....budder....Syd θαθελα λιγο απαυτα τα φαρμακευτικα σκευασματα....α και μια Σημαντικη παραμετρος στην ολη φαση ειναι οτι για να συνταγογραφειται η Κανναβη φευγει απο τον πινακα των παρανομων ναρκωτικων ουσιων...οπως ηταν μεχρι τωρα...να δουμε αυτο πως θα μεταφραστει για προσωπικη χρηση...υπομονη....υπομονη .....υπομονη.....γιατι με τον καιρο ο νομος προφανως θα ξεδιπλωνεται και θα εμπλουτιζεται....ωχ γιατρε το κεφαλι μου!θα πιω δοκτορα να
μου περασει κανα jack απτο φαρμακειο!:biggrin:
 
Last edited:
Top