What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Bubblebag in Bubblehash

Oaxacan

Active member
Pozdravljeno društvo,

mene pa zanima če se kdo od vas ukvarja z bubblehašom? Jaz sem velik ljubitelj ze kar nekaj časa, pa sem do zdaj v Sloveniji naletel le na enga ki je to počel. Sam žal on ni bil tako navdušen nadzadevo kot sem to jaz, mogoče zarad tega ker ima tanajvečje bage, več kot 60 literske s katerimi se tezko dela ko je treba dvigovat sita pri filtraciji. Na začetku sem delal na roko, a ko je na market prišel pralni stroj sem še z večjim veseljem opravljal to delo. Na marketu seveda obstaja cela vrsta teh vreč a jaz sem takoj na začetku nabavil BubbleBag vreče in moram priznat, zadeva je zelo kvalitetna, dobro izdelana in zelo vzdžljiva.

Za vsakih 100 g perja (seveda tistega ki porežete vstran od vrhov) vam je izkupiček 5-10 g fullmelta (t.j. haš ki je tako čist da se topi). Kvaliteta je odvisna od materijala ki ga uporabljate in z iskušnjami se čez čas navadite na nek postopek ki vam najbolj ustreza. Jaz sem v svojih najboljših časih pridelal tud do 100 g haša na dan.

Vreče sem pa pokril s svojo prvo rundo, se pravi takoj ko sem prvič delal z njimi sem dobil okrog 15 g tanajboljšga fullmelta,za bege sem dal takrat okrog 240 eur. Zadeva je defnitivno vredna svojega dnara, seveda pa spet obstajajo ljudje ki mi govorijo da je to potrata materjala, sam jaz po pravici povedano rad kadim vrhe in ne perja.

Torej, če se med vami najde kak ljubitelj bi bil vesel če se odzove da malo podelimo izkušnje.




:bongsmi:
 

smoothcough

New member
A ta pralni stroj si dobil zraven vreč za 240 €? To bi jaz tudi mel :D Kakšne vreče pa imaš ? Glede količine pa sma nekje na istem(300g perja z vrhov = cca. 20-30 g hasha). Postopek, ki se mi najboljse odnese:
6 x 2l plastenk napolnim z vodo
3 plastenke dam v zmrzovalnik 1 dan prej tako da je naslednji dan čisti led
4 plastenke pa na delovni dan
Te 4 plastenke spremljam da dosezejo nekje 0 C(začne se delat led) nato pričnem z delom
Iztočim 4 plastenke v vedro dodam perje(cca. 300g) in 2 plastenki razbitega ledu
Mešam z ročnim mešalnikom 15-20 min nato dodam še zadnjo plastenko razbitega ledu
počakam 30 min
mešam 15-25 min
počakam cca. 45-60 min
filtriram
Iz vsake vreče stisnem hash in naredim kroglo, sušim/curam najmajn 3 mesece. Po kvaliteti se mi zdi najboljsi 45,nato 73, 25, najslabsi so 120,160,190(ni za kadit)

Na forumih sem zasledil da nekateri ponovijo postopek, sam nisem imel volje, pa me zanima če se splača ali ne? Nekateri tudi skuhajo ostanke pa naj bi maslo vseeno delalo... Si probal kaj od tega mogoče?

Imava pa isti koš iz baumaxa :)
 

Oaxacan

Active member
Hvala za odgovor smoothcough,

vreče sem kupil ene 5 let nazaj v Amsterdamu ker se jih takrat nikjer blizje ni dalo dobit, sem bil na kanabis cupu pa sem usput poiskal se Bubblebage. Jaz imam Bubblebage od Bubblemana (http://www.bubblebag.com). Morem ti rect da sem zelo zadovoljen z njimi, v zadnjih petih letih sem delal veliko z njimi in se vedno so neposkodovane, so zelo kvalitetno izdelane. Stroj sem pol kupil kake 2 leti kasneje, mislim da sem dal okrog 130 eur, sam sem imel dovolj mesanja na roko in tud proces mi je predolgo trajal če sem moral obdelat veliko materjala, stroj se defenitivno splača nabavit ker ti olajsa delo maksimalno, ne rabis cakat po mesanju, da se zadeva vsede... Takoj ko neha prat vodo spistis skoz bege in zacnes dvigovat.

Drugace pa priporocam veliko leda, veeeliiikoooo... Najlazje je delat pozimi ko napolnis ajmar z vodo, ga postavis cez noc na hladno in zjutrj te caka voda ki ma manj kot 5 stopinj. Pa se vseeno treba dodat velik leda, nikol ga ni premalo, res. Tako bos dobil najbolse rezultate. Tudi pri meni sta najbol kvalitetna 73 in 45, imam tud 90 in ob dolocenih strejnih je ta najbolsa (ponavadi fullmelt). Je pa 120 kar vredu materjal in je za kadit... seveda je vse odvisno od kvalitete materjala ki a peres. 25 je tud ok sam je pri indikah bolj malo, pri sativah je ocitno bol polna.

Tudi jaz ponovim postopek, se definitivno splača ker dobis ene 60% od prve runde, seveda je manj kvalitetno, sam se vedno veliko bols kot hash ki ga lahko kupis pri dilerjih (tako da ja splaca se definitivno). Ostankov nisem nikoli kuhal, to se mi ne da, ker bengi in kukiji mene ze kar nekaj casa vec ne zanimajo. Drugace pa veliko informacij dobis na tem forumu:

http://www.fullmeltbubble.com/ tukaj se druzimo ljubitelji bubbla iz celega sveta, me najdes pod istim imenom ;)

Edino kar je pri tem hashu je... ko grem ven in zrolam joint ponavadi ljudem ki z mano kadijo recem: "Pazi!!!! Ni za otroke." Bubblehash je zelo koncentriran in velikokrat je premocan da bi ga kadil celo noc, marsikdo ze po par dimih ne ve kje je in gre pol hitro domov. Zato ga ponavadi ne nosim vec ko grem ven, to pocnem le izjemoma ;)

bubble on :D
 

smoothcough

New member
Haha tudi moj hash ni za otroke :D Sej verjetno je tudi pri meni 73 boljsa kot 45 sam ne vidim neke velike razlike, kar je pa nad 120(120 se je nekako za prebavit) pa se mi zdi preveč krhko pa peče po grlu zato ne rad kadim, 73 in 45 pa dušita kot je treba :D veliko pa je res odvisno od materiala
Ta pralni stroj pa si bom definitivno nabavil za drugo leto ker mi to mešanje ne diši preveč sploh ne po kakšni 5 rundi....
Ko ponoviš postopek samo se enkrat prefiltriras ali das še en krat v ˝pralni stroj˝ z ledom ?

Pa hvala za link se vam sigurno pridružim če ne prej v jeseni ko bo spet aktualno :)
 
Top