What's new
  • Please note members who been with us for more than 10 years have been upgraded to "Veteran" status and will receive exclusive benefits. If you wish to find out more about this or support IcMag and get same benefits, check this thread here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Hermiji

tjann

New member
Nekaj me zanima v zvezi z hermijem nevils hazeom, katerega fotka je objavljena v threadu indoor2010 tukaj na slovenski.
Torej gre v mojem primeru za pravega hermija glede na to da je začel delat jajca in kocine??? To pomeni, da so ble semenke narjene hermi+ženska, torej naravno, brez kemije. Ali?? In tudi da če bi z njim delal crosse, da bi dobil pol žensk pol hermijev???(tega NE bom počel)

Odprl sem temo tudi zato ker me zanimajo še druge izkušnje, torej ki ste jih meli....
Lep pozdrav vsem!!!!
 

rosskemp

Member
dedi v feminiziranih semenih!

dedi v feminiziranih semenih!

tjann servus!
tri tedne nazaj sem uničil 3dede! rastli so v FEMINIZED Indica H-mix packu, od GreenHouse(color-coted seeds)!!! opazil sem jih v 2tednu cvetenja! bili so pravi dedi! delali so samo jajca brez belih dlak! torej niso bili hermiji!!!

BTW:hermiji nastanejo,če so bilke bile v stresnih situacijah; uhajanje svetlobe ko bi morala biti tema,premočno zalivanje,preveč gnojil,prevelika temperatura,lomlenje vej,topanje,fimmanje,in še in še....
:pumpkin:
 

lasko

Member
jap tjan to kar mas ti je pravi hermi - genetsko pogojen obojespolnik, tej nastanejo brez soka navadno takrat ko so starsi hermali sami po sebi
pol mas hermije ki so kao prikriti in se pokazejo komaj v stresnih pogojih, lahko kot banane v poznem cvetenju al pa ze prej
te dve varjante so neuporabne za breeding oziroma se zelo tezko znebis hermi lasnosti

za fem semena se pa uporablja zenske rastline ki NE HERMAJO V NOBENIH STRESNIH POGOJIH temvec komaj po aplikaciji kemije (srebro, giberilic).
Na zalost vecina breederjev ne testira zensk, zato pa imate rezultate take kot so. jebat ga vsaka sola nekaj stane :D
 
S

shushslo

ne,ker bodo potomci tudi hermiji;)razen če te boli k. pol so pa tud primerna ja...
 
C

coxswain

Obstaja kak dokaz, da roza ne sherma v nobenih stresnih pogojih.
Imam namrec obcutek, da bi lahko shermal kero kol rozo.
"mosko" ali "zensko". Brez kaksne posebne kemije. Samo pogoje rasti
ji spremenimo.
 

Stevius

Member
Nekje sem že bral, da je folk rožo izpostavil zelo stresnim situacijam in niso hermale.
Torej ja... so rože ki ne bodo nikoli hermale. Pač... dobri, "pure" geni... :)
 

mark0

New member
Evo ga...

moški Purple Tops X RF Legenda Paname Red
X
ženska White Rhino (GHS)
=
Pink Rhino (with balls ;))

 
ne,ker bodo potomci tudi hermiji;)razen če te boli k. pol so pa tud primerna ja...

tule mi nekaj ne gre v glavo. A ni pri hermijih tako pac ko oplodi sam sebe in dobis semna da ta smena niso 100% bodoci hermiji. ampak so v resnici regularna, vendar majo vecji % moznosti da v rasti nastanejo hermiji. Neglede na stresne situacije.
 
I

I-Shence

potomce od hermija ki ne kažejo hermanja probaj malo dat pod stres pa boš vidu če so res prave babe oz deci...
 

d4rkdog

New member
zdravo

bi si kar sposodil tole temo...zanima me ali je tole na sliki hermi? hvala za pomoc

hemk.jpg
http://img695.imageshack.us/img695/4337/hemw.jpg

in se cela rastlinca:

bilb.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/2357/bilcd.jpg


LP
 

Oaxacan

Active member
za fem semena se pa uporablja zenske rastline ki NE HERMAJO V NOBENIH STRESNIH POGOJIH temvec komaj po aplikaciji kemije (srebro, giberilic).
Na zalost vecina breederjev ne testira zensk, zato pa imate rezultate take kot so. jebat ga vsaka sola nekaj stane :D

kolk se men zdi so, če se ne motim, feminizirana semena nastala prav na podlagi križanja med hermijem in žensko rastlino. na ta način so se znebili moškega kromosoma v genetiki. in kolk sem temu sledil -proizvajalci, vsaj tisti resni, trdijo da so semena 99% ženske, tisti 1% pa hermiji. nobena feminizirana semena niso 100% ženska, vedno obstaja možnost da se pojavi hermi.

btw men se je pojavil hermi tud v outdooru, a to kar nekaj let nazaj
 

Oaxacan

Active member
pa še to, ene 2 krat v moji growerski karjeri se mi je zgodil da se mi je na enem al dveh vrhih pojavila bananca ki je nisem opazil, tako sem dobil ene 20 semen (bila se mi je sama sebe oprašila) in ker jih nisem vrgel vstran in me je en kolega prosil če mu jih dam sem to storil da malo poeksperimentira. tip je na koncu imel 19 žensk in 1 hermija. tako da če se vam to kdaj zgodi, teh semen ne metat vstran ;)
 

lasko

Member
Ja oaxacan, ce gledas okrog vecina breederjev trdi da ima 99% roz hermi trait. V kolikor bos uporabil semena ki nastanejo po oploditvi z banano, imas 90% sanse da imas zenske, ce bos pa nucal hermica (tistega ki naredi hkrati jajca in laske) imas pa precej sanse da bos imel veliko vecino hermicev. Kemija se pa uporablja zato, ker se navadno za fem seme uporablja zenske rastline ki ne hermajo s prvim sokom ali lightleakom, seveda imas v vsakem packu fem semen sanso da bos dobil hermije (dolocen procent). Samo pa ko dobis ven samce kot pri greenhousu, ves da nekaj ne stima :D
 

ayerton

New member
pozdravljeni,
mene pa zanima, ce je mozno da nisem opazil moskih poganjkov vendar je bila ena roza v boxu osemenjena in se to samo na spodnjih verhih. vn je prislo cca 100 semen, zelo lepih temno rjave barve z zilami. rastlina je bila klon od femenizirane 'Blue Mistic' od RoyalQueenSeeds. ta roza in ostale 3 v boxu so imele dokaj stresno zivljenje, mogoce 1 teden vegetacije potem pa ditekt na 12/12, cvetele so 65dni, vmes pa je nihala temepratura in vlaga, naredil sem tudi total defoliation dvakrat, ta osemenjena roza je celo padla na zarnico in se 'ljubila' z njo ene 10-15min.
roze sm postavil v krog in vmes 600w hps v vertikalo. in se je ena roza prevrnila.
glede na to da je slo bolj za eksperiment sem bil z pridelkom zelo zadovoljen, in zdaj vem kako naprej izboljsat zadevo do 1g/w in cez. u glavnem s horizontalo sem zakljucil.

zelo me pa zanima kaj naj s temi semeni. enega sem da klit direkt v zemljo, pa se ni vn prilezel (cca3dni), kaj pa z ostalimi pa nisem preprican.
ce bojo iz njih zenske in moski v 50/50 razmerju, jih posadim cca 10 dobim ven 5 punck, krasno, ce pa dobim ven 9 punck pa ne vem kaj naj z njimi, metat mi jih je skoda...
ko ugotovim kaksn spol bojo proizvedle in v kaksnem razmerju porocam.

aja
kako je sploh mozno, brez da bi opazil 'moske banance', da so ti otrocicki zrasli. kaj pa ce je bil 'moski oz hermij' na drugi rozici ( vse so bile druge sorte, skupaj 4 razlicne). a v tem primeru dobim hibrid. se pravi ce je recimo ta BlueM hibrid f2, bom imel jaz hibrid 'abcxyz' in se mu lahko rece f3?

hvala za pomoc
 

lasko

Member
Kot zgleda je ena zahermala, glede na to da imas seme na spodnjih vrhcih je nekje spodaj kaka banana, lahko tudi samo ena.
Zdej s semenom je tako, dokler ne sprobas ne ves, teoreticno imas pa fem seme, samcev ne bo, zna bit pa kak hermi
 
B

byzauc

Ja baje da so vse te nove sorte manj stabilne se pravi da imaš več možnosti da so hermiči ... Jst sem imel CRITICAL+ od DINAFEM in od 4-ih mi je ena malo za hermala samo nisem opazil da bi šlo naprej ,kljub temu da so bili pogoji idealni nobenga flešanja med "počivanjem" gnojil ma da ne rečem ko profi tem. razlika max 4 stopinje clizja pač ene sorte so manj stabilne in je verjetnost hermičev zelo velika če ne skoraj sigurna ....
Corect me if im wrong

:peacock::smoweed:
 

Latest posts

Latest posts

Top