What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Dohány helyettesítés

GK_420

Active member
Népegészségügyi okokból nyitom a topikot. :laughing:
Mivel az európai joint szívási 'kultúra' része a kender keverése dohánnyal, azoknak is akik ezen kívül nem fogyasztanak dohányt. A dohány köztudott veszélyein túl nagy befolyással van a 'highra' is. Ez egy ayahuasca tripnél még kívánatos lehet, ahol tradícionális az együttes használat (jó okkal) de kendernél szerintem érdemes elfelejteni. Szóval szóljon a zene, legyen tánc és beszélgessünk arról, mivel lehet élvezhetően jointot tekerni dohány helyett. ;)

A legkézenfekvőbb alternatíva a kender levele. :)
Az én személyes kedvencem a citromfű és az ökörfarkkóró. Mindkettőnek a virágzás elötti egészséges, fiatal hajtásait érdemes szedni szerintem.
Menta amiket próbáltam túl "erősek" voltak, elnyomták a kender ízét és minha nagyobb hővel égne (szubjektív megállapítás).
Szeder, mogyorófa fiatal levelei is könnyen beszerezhetők és vagy keverékekhez vagy önmagában is használható, íztelen és szagtalan nagyjából mindkettő és lágy a füst.
Komló toboz inkább keverékekhez, önmagában erős ízű, de hatása is van pluszba.
Pf hirtelen ennyi, én ezeket szoktam használni, de kíváncsi vagyok mások tapasztalataira is. ;)
 

Dapk

Active member
Veteran
Évekig szoptam ezzel, szinte mindent kipróbáltam a -leghülyébb tipp a reszelt szárított banánhéj volt /NE PRÓBÁLJÁTOK KI
Talán a dohányhoz a legközelebbi sodrási és égési élményt a Greengo nevezető holland dohány helyettesítőtől kaptam, de ezt se ajánlom /eukaliptusz -ettől szédülsz mint a nikotintól- papaya levél, és mogyorófa levél van benne.
Most már lassan 1.5 éve vapo + bong-al tolom -sőt most rendeltem egy kiegészítőt,hogy összeköthessem a kettőt :D
 

GK_420

Active member
Banánhéjnak a belső, kikapart részét kiszárítva tisztán is elszívtam...párszor :laughing:
Én a jointot sétáláshoz vagy túrákhoz tekerek főleg, hisz jó lenne egy bonggal kiülni a természetben egy gyönyörű helyre, de nagyobb logisztikai feladat. :D
Az eukaliptusz úgy tudom önmagában is bír hatással.

Hazai alternatívaként én szeder, mogyoró és ökörfarkkóró keverékét készítettem a holland mintára. Ízetlen, szagtalan és lágy úgyhogy én tudom ajánlani, mert élvezhető és ha épp pangás van (szegény vidéken lakok, na) is tekerhető.
A nikotin addikció is fontos érv, ahogy wh írta, de az élménye a tekerésnek hasonló és sokaknak az rögzült.
 

Medicropper117

Active member
Banánhéjnak a belső, kikapart részét kiszárítva tisztán is elszívtam...párszor :laughing:
Én a jointot sétáláshoz vagy túrákhoz tekerek főleg, hisz jó lenne egy bonggal kiülni a természetben egy gyönyörű helyre, de nagyobb logisztikai feladat. :D
Az eukaliptusz úgy tudom önmagában is bír hatással.

Hazai alternatívaként én szeder, mogyoró és ökörfarkkóró keverékét készítettem a holland mintára. Ízetlen, szagtalan és lágy úgyhogy én tudom ajánlani, mert élvezhető és ha épp pangás van (szegény vidéken lakok, na) is tekerhető.
A nikotin addikció is fontos érv, ahogy wh írta, de az élménye a tekerésnek hasonló és sokaknak az rögzült.

Ezt alá tudom támasztani. Volt idő h a tekerés egy külön rituálé volt zenére (mindig ugyanott gyujtottam a cigit +-10 sec) és ez annyira megszokottá vált h amikor megpróbálom letenni egy pár nap után a pipa nem is elég. Mindig el akarok szívni 1 cigit. Az egyböl meg megint sok lesz. A dohany egy szar addiktív drog de a pszichés része teszi annyira szarrá mint amilyen
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
az élménye a tekerésnek :D... nem tudom akkor csak körülöttem van a sok analfabéta, hogy folyton én tekerem a cigiket, mondjuk amiket csinálnak, sokat nem is neveznék ciginek... jointnak meg végképp..
 

Dapk

Active member
Veteran
Vágom miről beszéltek -habár a tekerés élmény mint részt én egy idő után észre se vettem -rutinszerű mozdulatsorrá vált amire már nem is figyeltem...
Viszont magát a szívás élményt nálam a kézi vapo hozza. Jókat sukkolok érzem a meleggőzt lemenni és utána még karikákat is fújok meg matróz slukk meg minden -nyílván akkora karikát sose fogok gőzből csinálni, ahogy olyan hosszú se lesz az a matróz slukk, de ezt én mára kurva jól megszoktam és szarok a jointra :D
 

magocska

Member
Dohányból a nikotin kiégethető. Cigiből öngyújtóval, zacskós dohányból meg sütőbe. De ha lesz forró levegős forrasztótok azzal igen egyszerűen készíthető íztelen nikotinfree dohány. Mert egy csoda.
 
Tisztán szívok,ha nem indika(persze neha azt is keverem dohannyall nagyon ritkan ha meg nem szaradt ki teljesen a cumó).
Viszont a dohannyal kapcsolatos ellenérvem,mivel dohanyzok is,hogy tenyleg befolyasolja a joint hatasmehanizmusat.Citromfuvel szoktam mostanaban tolni mert ott egyaltalan nem szoktam pl fulladni vagy kohogni mellesleg iszonyat finom.Viszont a hungary kulturaban jobban el van terjedve a "fuves cigi"megnevezes amit nagyon sokan kevernek a "remek"herballal vagy biofuvel vagy mi a rakkal.Amit tenyleg mindenki dohannyal kever.Ami meg nekem nagyon bejon az a harsfa viragzat vagy ahogy gk is irta a komlo.
Beke
 

DonJoo

Member
Nekem is jó lenne megszabadulnom a cigitől,na meg a jointban a dohánytól :D Az a baj hogy nagyon szeretem :D Kipróbalom ezekdt a kombókat.A nikotin mentes dohány meg valami zseniális megoldás.Komlóval még nem próbaltam,pedíg zsakszámra van nalam mindíg. Béke!
 

GK_420

Active member
Pedig a komlóból még hasist is lehet csinálni bár a gyantája már ízre is kemény. :D
Hársfa virága milyen füst? Kellemes egy növény amúgy..
 
Én pipázok tisztán vagy pedig cigi dohánnyal, én nem vettem észre hogy változtat a dohány a hatásán, mondjuk pipából jobban beüt, talán gyengíti a dohány, nem tudom, ti milyen különbséget éreztek dohány+fű vs. tiszta fű között?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
na tényleg, ezen már sokat agyaltam és már kezdem amúgy azt érezni, hogy van jelentősége annak is mivel gyújtod meg amit szívsz...
sima öngyujtó
vihargyujtó
gyufa
benzines gyújtó
elektromos szivargyujtó ..

vagy ezt csak én hiszem ?
 

GK_420

Active member
Van jelentősége még annak is mekkora slukkot tolsz cigiből. ;) Szivarnál se mindegy mivel gyújtod meg ízt is befolyásolja nem csak az égés hőfokát.
Én talán 10x szívtam dohánnyal...ég és föld a különbség csak. :D Dohány leültet, megcsap fél órára aztán érezni csak a kendert...nem is tudnám elképzelni sétálás közben mert ott esnék össze. :D
 

GK_420

Active member
Akkorra kiég a gyufa fejének tartalma már, az nagyon fos ízű. Öngyújtóval sok van ami füstöl mert égeti a műanyag házát is közben. Elvileg a tűznek nem kéne hozzáérnie csak a csúcs hőjével kéne operálni. Nekem a legjobban a kör alakú öngyújtó jött be az pipába tartva is csak a széles fém felületet égeti a gyújtón. Meg aztán minél lassabban szívod annál ütősebb a "kis" hővel. Vannak jó technikák meg trükkök csak nincsenek összeszedve szerintem így smokereknek.
 
Ha nem dohányzol napi szinten akkor a dohánynak tényleg van egy érdekes testi hatása, én az első cigitől mindig kicsit beszédülök ha pár napig nem gyújtok rá, az pedig hogy mivel gyújtod meg annyiból számít szerintem hogy van egy adott hőfok ahol a legjobban fölszabadul a thc meg egyéb anyagok
 

Latest posts

Latest posts

Top