What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Tárolás Hosszútávon.

G

GroBro420

Szeretnék majd hosszabb távra elrakni magamnak, több ok miatt is nem tudom hogy lessz jövőre meg azután, aztán most gerillába kicsit túl toltam a biciklit, hogy majd elrakom hoszabb távra.. kb 2 év. Hogy szoktátok tárolni?

Én vákuumozás 3x-os fóliában, és vákumozás/fagyasztás?
Vagy fagyasztás befőttes üvegben?
Így is úgy is letörik róla a trichóma, fagyasztásnál is és vákuumozásnál is.
Vagy egy valami amin gondolkodok, hogy befőttes üvegbe belerakom aztán tető nélkül úgy rakom vákuumfóliába 3 soron..

Tapasztalatokat szeretnék hallani, valaki rakott-e már el hosszabb távra és hogyan csinálta, lényeges minőségromlás nélkül.
Köszi!
 

GK_420

Active member
Kiszárítod szilikagélt dobsz a zacsiba vákuum és nem fagyasztod csak sötét helyen legyen eláll elég sokáig.
 

Medicropper117

Active member
Jah pl. De ha hermetikusan zár az üveg amiben van az is jó. Fél év után nem vettem észre különbséget. Igazabol az íz akkor volt a legjobb
 

Kukutyin

Member
Spórold meg a macerát csinálj bubble hasht az egészből :D Csak egy kevés kell, nem szívsz füstöt, persze cigibe is tekerheted még azt is. Csomó előnye van még. Amúgy a fagyasztással se törik le feltétlenül olyan sok trichóma. Vákumot én nem használnék, akkor már üveg jól kiszáradva és érlelve, úgy aromásabb marad szerintem.
 
G

GroBro420

Hash-t nem nagyon szeretem már csak azért is mert vaporizálok csak. Meg nekem erős. Befőttes üvegekben tároltam eddig, de valószínű majd vákuumozok, Üveg se zár ám annyira jól, nekem volt hogy szar helyre tettem, gardróbba ami külső falhoz van téve aztán télen lepenészedett az egész gardrób hátulja ami a fal, aztán oda voltak benyomva a befőttes üvegek, 2 üvegem be is penészedett, fehér penész ment rá, pedig ropogósra szárítottam direkt. Szerintem attól volt hogy szar helyre tettem, aztán engedte be a párát. A befőttes üveg akkor zár jól ha megvákuumozzák, lehet szerezni befőttes üvegre vákkum szívót, csak az alapgép mellé ami pár száz ezer :D... de egy egyszerű légtelenítő kézi pumpára rá lehet kókányolni :)
 

GK_420

Active member
Használhatsz csatos üveget is azt felmelegíted hajszárítóval bele teszed lezárod oda nem mega be penész. :)
 

Kukutyin

Member
Ha fel van melegítve az üveg akkor a pára eltávozik belőle, ha esetleg sok volna amúgy is a levegőben a nedvesség.
 

HappyDay.

Member
Van 3 éves füvem sima beföttes üvegbe. Jól zárodó fedél, és az aljába zsebkendőbe csomagolt sóval. Hozzá kell tenni azt is, hogy ne úgy rakd el hosszú távra ahogy az utcán kiszorják, szinte frissen tele vízzel...
 
G

GroBro420

Egy érv a vákuumfólia melett hogy, a befőttes üveggel az a baj hogy nagy helyet foglal, a 0,7-be kényelmesen 20-25 gram fér asszem, bár így még nem mértem, akkor nem beszélve arról hogy sok az olyan is amelyik nincs tele kb feléig mert nem szeretem összekeverni a két növényt sem. Aki sokat tart befőttes üvegbe az tudja hogy cinós tud lenni ez miatt. :)
 

HappyDay.

Member
Ez bizony így van.
De egy vákumgép amit nyugodt szívvel használni lehet az minimum 20-30ezres tétel. Én amúgy se vagyok kibékülve a rongyá vákumolt valamikkel. Amit szívok az legyen gubacs kinézetű ne mozsa, vagy apróra vágott szár, trimm keveréke agyatlanul megszívva amíg birja a gép. Ez már másik téma...
 
G

GroBro420

Most próbáltam ki anyósom vákuumfóliázóját, hiába van rajta manuális vákuumozó, mert ha tényleg vákuumot akarok benne akkor valóban összerántja a dzsumbit. (0,8-bar os) kavicsot csinált a gubákból, de azért túlzás szerintem hogy széttördeli, mint valami trimet. (bár majd akkor derül ki amikor ke lessz bontva.) Így kinézetre nem volt annyira gáz azért mint a brick weed. A brick weed-et tudomásom szerint ipari szemét tömörítővel csinálják.
 

Medicropper117

Active member
Nem kell 20-30ezres vakumfoliazot venni es problema megoldva. Nekem egy 7 v 9 ezres van. Kicsit nyomkodni kell a végén a zacsit de nem töri össze a bugát. Amugymeg befottes uveg helyett tudom ajanlani az ikeas csatos üveget. Olcsó és van belőle nagy. Amibe belemegy 50-90, attól függ h az alja vagy a teteje van benne
 

HappyDay.

Member
Üzenem hogy brüsszel is megértse.
Arra céloztam volna a törmelékkel, hogy felvág minden hulladékot és ráragad(belegyógyul) úgy is a budra ha kőkeményen megszívja..
Bocs ha nem artikuláltam érthetően.
 
Top